Теленор Unlimited 2021

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Предпазни клаузи Re: Теленор Unlimited 2021

Мнение от defierofodds » 22 мар 2021, 07:24

alexandrov1 написа:
22 мар 2021, 07:16
Всички договори имат т.нар. Предпазни клаузи. И то не само тези за мобилни услуги.

Добросъвестното ползване трябва да е гарантирано.

100% съм убеден, че никой от операторите няма да наложи ограничение по интернет скорост в повечето случаи наповедение при ползване.

Е, разбира се, ако някой реши да си ползва Unlimited плана през деня, всеки ден, с по 50-100GB трафик, няма как да се надява, че ще прецака системата.

Същото е и при А1 Австрия, където 5G покритието е доста напреднало и месечният абонамент е 4-5 пъти по-висок.

Т.е., 98-99% хората, ползващи Unlimited планове, никога няма да разберат за предпазните клаузи в договорите, нито ще ги усетят.

Поздрави!
Вива гарантират в договора, че няма да те ограничат до 100ГБ на ден.

Arthur
Регистриран: 16 май 2008, 14:45

Re: Теленор Unlimited 2021

Мнение от Arthur » 22 мар 2021, 08:48

в сайта на теленор нищо не пише

wolfy
Регистриран: 25 яну 2010, 09:57

Мнение от wolfy » 22 мар 2021, 09:04

JKRL написа:
mjoy383 написа:
21 мар 2021, 08:31
Разговарях с “обслужване на клиенти” в Теленор и се оказа, че това ограничение с тия 10 кратни трафици на практика не същвствува.
...
Поради това и няма да се прилага такова ограничение.
Какво са ти казали не е важно, защото имаш договор и е по-важно какво има черно на бяло. Този текст не е добавен случайно, нали се сещаш?! Уреди да премахнат тази част от договора за всички, тогава вече ще се съглася с написаното, че нямат намерение да ограничават скоростта.
Абсолютно си прав. Важното е какво пише в договора. Можеха поне да го напишат пак с ограничения, но по-ясно и с по-малко условности.

nomercy
Регистриран: 12 юни 2008, 18:08

Мнение от nomercy » 22 мар 2021, 10:18

Това то го пише ама ние няма да се възползваме малко ми звучи като абе аз сега ще си сваля дрехите и ще легна до теб ама не се притеснявай :)
Значи трафика ви е ясно че е елементарно да се изкара за вчерашен ден или месец и който го стине да го реже.
Друг е въпроса , че ако започнат така да правят ще останат без този клиент.
А и е малко тъпо при условие ,че интернет-а се плаща на ограничение по скорост. Ти го плащаш по ограничение по скорост ( макар и вече негарантирана ). Да те ограничават и по трафик.
В това имам предвид и 100-те гигабайта на виваком и а1. А тук лошото е , че не е определено колко е и реално ти няма как да знаеш кога ще прекрачиш границата даже и бегло така да се каже.

Честно казано ако не ми беше втора карта и нямаше HBO към плана нямаше да се прехвърля на него.

Отговори