Браво на Теленор

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Браво на Теленор

Мнение от Maxthon » 01 юни 2019, 19:07

mefistoreyon написа:
01 юни 2019, 18:25
Аз се надявам само да подобрят обхвата докато пътувам с БДЖ 😁 Разбирам, че пътувам ама...Случва се и на ЖП гарите да нямам обхват и нет.
Наблягат на главните пътища. Леко в страни на доста места положението не е много добре.

mefistoreyon
Регистриран: 26 фев 2019, 19:26

Мнение от mefistoreyon » 02 юни 2019, 19:17

Ясно. Аз като цяло съм доволен.

plumarnep
Регистриран: 17 юни 2019, 15:53

Мнение от plumarnep » 17 юни 2019, 20:28

Някой ползвал ли е "Интернет по мярка" на Теленор? Ако да, бихте ли споделили заслужава ли си. Колебая се поради начина на тарифиране (може би греша, но ценообразуването е несправедливо ), но от друга страна има безсрочен договор с едномесечно предизвестие за прекратяване, БЕЗ неустойки.

Оглеждам се за мобилен нет, като алтернатива на домашния, тъй като от време на време сменям адреса - наемател съм.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 17 юни 2019, 20:36

То и на домашния нет може да се сменя адреса по всяко време на договора.
Samsung Galaxy S10

plumarnep

Мнение от plumarnep » 17 юни 2019, 21:03

iWolff написа:
17 юни 2019, 20:36
То и на домашния нет може да се сменя адреса по всяко време на договора.
Добре де, но от моя коментар става ясно, че не искам да плащам при смяна на адрес, нито искам да ми висят техници в апартамента, нито искам да подавам заявления/молби и т.н.
При това положение вашия коментар губи всякакъв смисъл. :?

reedsolomon
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от reedsolomon » 17 юни 2019, 21:23

plumarnep написа:
17 юни 2019, 20:28
Някой ползвал ли е "Интернет по мярка" на Теленор? Ако да, бихте ли споделили заслужава ли си. Колебая се поради начина на тарифиране (може би греша, но ценообразуването е несправедливо ), но от друга страна има безсрочен договор с едномесечно предизвестие за прекратяване, БЕЗ неустойки.

Оглеждам се за мобилен нет, като алтернатива на домашния, тъй като от време на време сменям адреса - наемател съм.
Ползвам го и е ок (ако изключим, че първият праг с тези 250MB си е подигравка, но...каквото-такова), но съм разочарован от мрежата на Теленор - от няколко седмици е ад там, където го ползвам. Иначе, може да се ползва и мобилен на Булсат/ТиКом (ако е на места, където имат покритие) или Виваком Мобикс (смяната на адреса става автоматично от mobix.vivacom.bg срещу 5 лв. - мисля, че може до 2 пъти на месец). И двете опции са по-евтини от теленорския по-мярка, дори при смяна на адреса през месец.

plumarnep

Мнение от plumarnep » 17 юни 2019, 21:38

reedsolomon написа:
17 юни 2019, 21:23
Ползвам го и е ок, но съм разочарован от мрежата на Теленор - от няколко седмици е ад там, където го ползвам. Иначе, може да се ползва и мобилен на Булсат/ТиКом (ако е на места, където имат покритие) или Виваком Мобикс (смяната на адреса става автоматично от mobix.vivacom.bg срещу 5 лв. - мисля, че може до 2 пъти на месец). И двете опции са по-евтини от теленорския по-мярка, дори при смяна на адреса през месец.
Това е вече отговор. Благодаря!
Гледах за Виваком Мобикс и доста се замислям за него, обаче той май няма опция безсрочен договор? Сигурно ли е, че смяна на адрес е 5 лв. Въпреки, че не откривам логическа обосновка за смяната на адреса. Това е направено за пари и нищо повече. по същество е мобилен интернет. Остава да започнат да ни искат пари и за телефоните при излизане от града. Както и да е ще погледна отново този мобикс.

Само още нещо. При предсрочно прекратяване на договора имали неустойки при Виваком и в какъв размер?

reedsolomon
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от reedsolomon » 17 юни 2019, 21:47

Предсрочното прекратяване би трябвало да е плащане за 3 месеца напред (около 45лв, ако няма нещо допълнително скрито). Иначе, смяната на адрес си е просто за да не се конкурира с реалните им мобилни планове - един вид, за да не сменяш адреса като луд, докато пътуваш, че и такива случаи сигурно щеше да има. Ако се комбинира с друга услуга, цената пада още, така че и това е вариант, но имаше някакви условия, така че трябва да ровиш из сайта им и да четеш.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 17 юни 2019, 21:53

plumarnep написа:
17 юни 2019, 21:03
Добре де, но от моя коментар става ясно, че не искам да плащам при смяна на адрес, нито искам да ми висят техници в апартамента, нито искам да подавам заявления/молби и т.н.
При това положение вашия коментар губи всякакъв смисъл. :?
Ааа, е щом не искаш да плащаш сега ще се намесят едни потребители тук със съвети как за 5 лв. на месец да обикаляш с телефона стаята и да търсиш обхват, да превключваш ту в едната мрежа, ту в другата "в роуминг" и такива работи. Е сега ще се включат, изчакай само малко. Двама-трима са, ама ще ти дадат съвети като за 20.
А между другото като си под наем нямаш ли договор и за наема? Би трябвало поне за 1 година да имаш договор, това е стандарт. Колко пък често се местиш...
Samsung Galaxy S10

rosennedkov
Регистриран: 25 фев 2019, 15:22

Мнение от rosennedkov » 17 юни 2019, 22:03

plumarnep написа:
reedsolomon написа:
17 юни 2019, 21:23
Ползвам го и е ок, но съм разочарован от мрежата на Теленор - от няколко седмици е ад там, където го ползвам. Иначе, може да се ползва и мобилен на Булсат/ТиКом (ако е на места, където имат покритие) или Виваком Мобикс (смяната на адреса става автоматично от mobix.vivacom.bg срещу 5 лв. - мисля, че може до 2 пъти на месец). И двете опции са по-евтини от теленорския по-мярка, дори при смяна на адреса през месец.
Това е вече отговор. Благодаря!
Гледах за Виваком Мобикс и доста се замислям за него, обаче той май няма опция безсрочен договор? Сигурно ли е, че смяна на адрес е 5 лв. Въпреки, че не откривам логическа обосновка за смяната на адреса. Това е направено за пари и нищо повече. по същество е мобилен интернет. Остава да започнат да ни искат пари и за телефоните при излизане от града. Както и да е ще погледна отново този мобикс.

Само още нещо. При предсрочно прекратяване на договора имали неустойки при Виваком и в какъв размер?
Мобикса е доста стабилен, допълнителните трафик пакети също са тънкана.
Изображение

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Отговори