Прекратяване на изтекъл договор

Griver
Мнения: 114
Регистриран: 09 апр 2015, 18:27

Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от Griver » 19 фев 2020, 16:25

Договорът ми за домашен интернет към А1 изтече миналия месец, но този месец отново получих фактура. Ходих до техен офис да попитам, оказа се че трябвало да подам заявление за прекратяване на договора, иначе договорът си продължава и то на НЕпромоционална тарифа. Работата е там, че заявлението за прекратяване отнемало месец, а мен ме зануляват на 22-ро число този месец. Искам да знам какво трябва да направя за да прекратя договора преди 22-ри, за да не ми начислят още една месечна такса и то без да използвам услугата им.

П.П. Спомням си преди на Blizoo, щом ти изтече договора, когато искаш интернет тогава плащаш. Сега и да изтече все едно пак си на договор дори и да не плащаш, всеки месец нова такса и се трупа... :|

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от iWolff » 19 фев 2020, 16:35

Така е и с телефон и с телевизия и с интернет... с всичко. Няма как да ти спрат автоматично услугата без да заявиш, че искаш да бъде спряна. За съжаление ще трябва да си платиш за периода до спирането й, което на непромоционални цени си е доста дебело. Миналата година по същия начин платих на Виваком за интернет и телевизия за един месец над 100 лв. Трябвало е един месец преди изтичане на срока на договора да подадеш предизвестие за спиране :?
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

D0N4T3LL0
Мнения: 288
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от D0N4T3LL0 » 19 фев 2020, 17:53

Ами в договора е записано, че след изтичането му става безсрочен. Без 1 месец предизвестие не знам дали ще стане.

Griver
Мнения: 114
Регистриран: 09 апр 2015, 18:27

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от Griver » 19 фев 2020, 19:59

Значи по тази логика, ако след 3 дни ме зануляват, а предизвестието е 30 дни и го подам примерно утре, след 3 дни ще имам нова фактура, която трябва да платя, но пък след 30 дни ще съм чист? Общо взето значи няма начин да избегна новата фактура, доста хитро.

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от iWolff » 19 фев 2020, 20:11

Щом миналия месец ти е изтекъл договора ще трябва да платиш частична НЕпромоционална такса за миналия месец (от момента, в който е минало на безсрочен) + цяла НЕпромоционална такса за следващия месец. Приготви се психически за голяма сума.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 754
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от NSWDG » 19 фев 2020, 21:55

Ще обясня как се процедира в идеалния случай:
Приемаме хипотетично, че сметката ти се занилява на 1ви април. Също така приемаме, че последният ден от двегодишния ти договор е 31ви март. За да не ти се начисли никаква допълнителна такса и да не плащаш непромоционални цени около 10ти март отиваш в офис на оператора ти и пускаш писмено заяление, в което пишеш, че желаеш след изтичането на договора на 31ви март услугата да бъде прекратена незабавно. ВЗЕМАШ СИ ВХОДЯЩ НОМЕР НА ЗАЯЛЕНИЕТО!!! И ако приемем, че са коректни услугата ти ще бъде спряна на 31ви март а ти в едномесечен срок отиваш да си върнеш оборудването в офиса, където с приемо-предавателен протол (подписан и подпечатан от служител и подписан от теб) си казвате ариведерчи и кой от където е.
Отново дебело подчертавам моментите с официално входираното заявление и подписаният подпечаран приемо-предавателен протокол. Така си връзваш гащите за евентуални последващи к*р*****и номера от тяхна страна.
Последна промяна от NSWDG на 20 фев 2020, 07:11, променено общо 1 път.
==================
MPXV3RX/A

Griver
Мнения: 114
Регистриран: 09 апр 2015, 18:27

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от Griver » 19 фев 2020, 22:40

А в случай, че реша да прехвърля услугата на мой близък, преди датата на зануляване. Ще ми бъде ли начислена някаква такса или в момента, в който се прехвърли на друго лице излизам от играта?

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от defierofodds » 20 фев 2020, 05:15

Не можеш да прехвърлиш договора, а само услугата - при прехвърляне се подписва нов договор с новия титуляр.

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 754
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от NSWDG » 20 фев 2020, 11:49

defierofodds написа:
20 фев 2020, 05:15
Не можеш да прехвърлиш договора, а само услугата - при прехвърляне се подписва нов договор с новия титуляр.
Тук не съм убеден, че си прав. Мисля, че не може да се прехвърля договор на друго лице, без да е изтекъл. Имам спомен, че съм го чел в ОУ.
==================
MPXV3RX/A

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Прекратяване на изтекъл договор

Мнение от iWolff » 20 фев 2020, 12:06

Няма как да се прехвърли безсрочен договор, при прехвърлянето новия титуляр трябва да подпише срочен договор, както каза колегата по-горе.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Отговори