Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

wer_aac
Мнения: 1043
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от wer_aac » 19 юни 2021, 20:31

kyakov написа:
19 юни 2021, 20:07
Благодаря на всички отзовали се дотук!
Засега клоня на вариант:
1.А1 unlimited 100 с TV Go като тази карта ще стои в рутера и ще плащам по 40лв на месец
2. Вземам втора карта от А1 за 1 лев на месец, която я ползвам за телефония само и си запазвам номера.
3. Слагам във втория слот на телефона дата сим карта, за да имам и интернет през телефона, може и предплатена по 1ГБ месец. Сега се чудя към кой оператор да е?

Как Ви се струва?

P.S. 1 телевизор е смарт, 1 с Wi-Fi и 1 ще е чрез HDMI
Който оператор на теб ти харесва или този, който има най-добър нет на тези места.
Относно тв-то, най-добре вземи един приемник и го разнасяй, но ще плащаш около 15-20 лв отгоре, ако не и повече в зависимост пакета. Ако не ти се плаща ползваш A1 xplore tv или tv go и си свиркаш.

wer_aac
Мнения: 1043
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от wer_aac » 19 юни 2021, 20:40

Spikul написа:
19 юни 2021, 20:30
wer_aac написа:
19 юни 2021, 20:24
Проверил съм, но просто не съм го открил. Дори ти не знаеше, че е редовен план. Но както стана ясно, това е домашен мобилен нет. На, човека му трябва в цяла България, а не фиксиран.
Дадох насока. То е много трудно пък да се провери.
Освен това, кой ти каза, че е фиксиран? Мой приятел го ползва на два адреса, местейки рутера и няма проблеми. Рутера струваше 20-30 лева и е със SIM карта.
Първо нямало и съм подвеждал, сега пък бил фиксиран - хайде да не го обръщаме на заяждане.
Никой не карам нищо на сила, само споделих какво ползвам.
Възможно е да промениш адреса на ползване на услугата само при наличие на техническа възможност на новия адрес. Смяната на адреса на ползване на услугата става като посетиш наш магазин. Таксата за смяна на адрес е в размер на 9,99 лева с ДДС. Ако включиш устройството на адрес, който е различен от адреса на ползване, посочен в договора за услугата, тя няма да работи.

Чудно ми е как подписваш нещо и не знаеш и не си прочел условията. Както виждаш е фиксиран.

И още нещо забелязах този план 20 лв 200гб е ограничен на 25 мбт, а в същото време теленор предлага за 20 лв неограничен нет на 50 мбт :lol: ако, няма уловки 2-я план е доста по-добър.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от Spikul » 19 юни 2021, 21:09

wer_aac написа:
19 юни 2021, 20:40
Spikul написа:
19 юни 2021, 20:30
wer_aac написа:
19 юни 2021, 20:24
Проверил съм, но просто не съм го открил. Дори ти не знаеше, че е редовен план. Но както стана ясно, това е домашен мобилен нет. На, човека му трябва в цяла България, а не фиксиран.
Дадох насока. То е много трудно пък да се провери.
Освен това, кой ти каза, че е фиксиран? Мой приятел го ползва на два адреса, местейки рутера и няма проблеми. Рутера струваше 20-30 лева и е със SIM карта.
Първо нямало и съм подвеждал, сега пък бил фиксиран - хайде да не го обръщаме на заяждане.
Никой не карам нищо на сила, само споделих какво ползвам.
Възможно е да промениш адреса на ползване на услугата само при наличие на техническа възможност на новия адрес. Смяната на адреса на ползване на услугата става като посетиш наш магазин. Таксата за смяна на адрес е в размер на 9,99 лева с ДДС. Ако включиш устройството на адрес, който е различен от адреса на ползване, посочен в договора за услугата, тя няма да работи.

Чудно ми е как подписваш нещо и не знаеш и не си прочел условията. Както виждаш е фиксиран.
На мен ми е чудно, как не разбираш какво ти казвам? Пробвано е на 2 различни адреса едно и също устройство и си работи супер, без никаква такса.
Пак казвам, че само се чудиш как да се заяждаш. То не бяха подвеждания, то не бяха уж несъществуващи планове, то не бяха фиксирани рутери със SIM карти.
Хайде да приключваме вече безсмисления спор - всеки си има глава на раменете и си решава. Аз поне говоря реално какво ползвам, а не говоря наизуст, за да се заяждам!
wer_aac написа:
19 юни 2021, 20:40

И още нещо забелязах този план 20 лв 200гб е ограничен на 25 мбт, а в същото време теленор предлага за 20 лв неограничен нет на 50 мбт :lol: ако, няма уловки 2-я план е доста по-добър.
Няма никаква уловка, даже съм го написал в предното мнение, както са го написали и в Теленор - само при 5G наличие са неограничените планове с по-високи скорости за 20 лева.
Последна промяна от Spikul на 19 юни 2021, 21:12, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
JKRL
Мнения: 865
Регистриран: 18 фев 2021, 10:41

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от JKRL » 19 юни 2021, 21:10

kyakov написа:
19 юни 2021, 20:07
Благодаря на всички отзовали се дотук!
Засега клоня на вариант:
1.А1 unlimited 100 с TV Go като тази карта ще стои в рутера и ще плащам по 40лв на месец
2. Вземам клонирана на основната карта от А1 за 1 лев на месец, която я ползвам за телефония само и си ползвам същия номер.
1. 38лв., ако плащаш през Моят A1. Не си взимай тип "бисквитка", а нормален рутер. В OLX и Bazar продават по 60-70лв. Huawei B310 заключени/отключени! При възможност с две външни антени.
2. В друга тема писаха, че този вариант е ограничен от A1 и не става. В условията A1 добавиха следното: "Не е възможно използване на услугата Extra SIM в устройства без гласова телефонна услуга. В тези случаи при опит за избиране на Главния номер, връзката се разпада." Ако не ти звънят, не те засяга. :D
Имам идея как това ограничение може да се заобиколи, но ще мога да тествам след около седмица.
Spikul написа:
19 юни 2021, 21:09
На мен ми е чудно, как не разбираш какво ти казвам? Пробвано е на 2 различни адреса едно и също устройство и си работи супер, без никаква такса.
Ограничат клетките, да не ти пускат нет. Примерно в малко населено място ще можеш да го местиш навсякъде, но я пробвай от София да идеш в Пловдив, тогава вече няма да имаш нет.
Дори да имаш нет на 100KM от твоя адрес, няма гаранция, че в даден момент няма да решат да прилагат това ограничение, както е по договор. И Vivacom засега не ограничава скоростта, но по всяко време може да го направи. Важното е какво пише черно на бяло.

kyakov
Мнения: 14
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от kyakov » 19 юни 2021, 21:23

Това чета на сайта на А1 за екстра сим:
Считано от 30.04.2021 г. не е възможно ползването и активирането на достъп до мобилен интернет за допълнителни Екстра SIM карти, ако Главният номер се ползва с тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет на максимална скорост в МВ.

2. Клонирана карта мисля да я ползвам само за телефония
Последна промяна от kyakov на 19 юни 2021, 21:26, променено общо 1 път.

wer_aac
Мнения: 1043
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от wer_aac » 19 юни 2021, 21:30

kyakov написа:
19 юни 2021, 21:23
Това чета на сайта за екстра сим:
Считано от 30.04.2021 г. не е възможно ползването и активирането на достъп до мобилен интернет за допълнителни Екстра SIM карти, ако Главният номер се ползва с тарифен план, в който е включен неограничен обем мобилен интернет на максимална скорост в МВ.

2. Клонирана карта мисля да я ползвам само за телефония
Мисля, че варианта е да сложиш основната карта в бисквитка(рутер), а екстра сим само с телефония в смартфона. На смартфона няма да имаш нет , но ще носиш бисквитата навсякъде, а смартфона ще е на wifi постоянно.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от Spikul » 19 юни 2021, 21:35

JKRL написа:
19 юни 2021, 21:10
Spikul написа:
19 юни 2021, 21:09
На мен ми е чудно, как не разбираш какво ти казвам? Пробвано е на 2 различни адреса едно и също устройство и си работи супер, без никаква такса.
Ограничат клетките, да не ти пускат нет. Примерно в малко населено място ще можеш да го местиш навсякъде, но я пробвай от София да идеш в Пловдив, тогава вече няма да имаш нет.
Дори да имаш нет на 100KM от твоя адрес, няма гаранция, че в даден момент няма да решат да прилагат това ограничение, както е по договор. И Vivacom засега не ограничава скоростта, но по всяко време може да го направи. Важното е какво пише черно на бяло.
Принципно си прав, но за това казвам, че говоря от опит.
Сега изчетох отново договорът си и никъде не пише адрес, на който ще ползвам интернета.
За това казвам, че няма как да ми спрат нета като никъде не пише на кой адрес ще го ползвам.

kyakov
Мнения: 14
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от kyakov » 19 юни 2021, 21:42

За 40 лв на месец ще си реша проблемите с:
1. Домашен интернет, който да може да се ползва в различни градове
2.телефония

Но ще ми останат отворени проблеми:
1. Телевизия, която мога да гледам навсякъде и с по-стар телевизор
2. Няма да имам нет на телефона, защото няма да си ходя с рутер/бисквитка в джоба

ivobel721
Мнения: 1177
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37
Местоположение: София/Варна

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от ivobel721 » 19 юни 2021, 22:04

kyakov написа:
19 юни 2021, 21:42
2. Няма да имам нет на телефона, защото няма да си ходя с рутер/бисквитка в джоба
Най-евтино решение на това ще е DATA2GO предплатена карта от Виваком. За 10 лв ще имаш 10 000 МБ за 28 дни. Доколкото разбирам, можеш да активираш нов пакет с 10 000 МБ, като свършиш стария, така че нямаш нужда да се притесняваш, ако харчиш повече. Data сим карти на договор са на лоши цени генерално и не си заслужават май.
JKRL написа:
19 юни 2021, 21:10
В OLX и Bazar продават по 60-70лв. Huawei B310 заключени/отключени! При възможност с две външни антени.
Този рутер е само Cat. 4 LTE и няма да има агрегация на честоти. Смятам, че ще е по-добра идея да се купи някой с агрегация на поне две честоти, като е нужно да може да обединява 8+3 и 3+1 (7+3 и 7+1 всеки Cat 6 модем би ги поддържал, но другите не толкова).

kyakov
Мнения: 14
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Съвет за интернет и телевизия от няколко адреса

Мнение от kyakov » 19 юни 2021, 22:15

Като гледам ще продължавам да си плащам на 4 оператора :)

Идеята ми беше да се оптимизират услугите като се плаща същата сума, но се получи по-добро качество и повече услуги, а и да се намали броят на доставчиците.

Ето една ниша за операторите - сега плащам около 100 лв за всичко.

Отговори