Деактивиране на сигнал за преносимост

testh
Регистриран: 18 яну 2008, 11:05

Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от testh » 22 ное 2016, 21:37

Здравейте колеги. При Мтел как се спира чуването на сигнал за преносимост когато аз набирам пренесен номер (пояснение - моя номер не е пренесен, но когато набирам пренесени мтелски номера, се чува въпросния сигнал)?
На мой познат са му го спрели преди повече от 2 години, но сега като се обядих на *88 да го деактивират и на мен, ми обясняват че не било възможно (а то разбира се е).
Та ако някой скоро го е правил, моля нека сподели каква е точно процедурата, че този сигнал на мен ми е излишен и досаден.

zazabg
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от zazabg » 23 ное 2016, 11:45

Според мен не е възможно. Ако се е върнал към първия оператор не се чува. Ако не се е върнал но звънят от друг оператор пак не се чува. Чуват го само абонати на първия му оператор. Така че май се бъркате, че е спрян.

testh

Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от testh » 23 ное 2016, 12:18

Здравейте,

Не се бъркам.
Можете да видите: "ФУНКЦИОНАЛНИ СПЕЦИФИКАЦИИ ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ПРЕНОСИМОСТ НА НАЦИОНАЛНО ЗНАЧИМИ НОМЕРА ПРИ ПРОМЯНА НА ДОСТАВЧИКА НА ОБЩЕСТВЕНА МОБИЛНА ТЕЛЕФОННА УСЛУГА"

http://crc.bg/files/_bg/FSM_SG__int_site_.pdf

В крайна сметка след ново обаждане до оператор и цитиране на чл.21 ал. 4 от по-горната спецификация цитирам: "Предаваме казуса към Технически отдел".

И о чудо - сигналът вече е деактивиран. Не било трудно, стига да има желание и обучен персонал.

zazabg

Re: Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от zazabg » 24 ное 2016, 07:50

Извинявай, моля да поясниш - ти звъниш на новия си оператор, за да спре досадния сигнал?

Swabhav
Регистриран: 27 фев 2009, 17:19

Re: Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от Swabhav » 24 ное 2016, 09:25

[Quote]И о чудо - сигналът вече е деактивиран. Не било трудно, стига да има желание и обучен персонал[/Quote]

Сигналасе спира много лесно. :) Достатъчно е да се направи регистрация в сайта и опциите за настройки, там където се пуска и спира интернета, има опция да се спре и подобен сигнал. Поне при пледплатените е така :)

Колкото до потребителите на мтел , то оставам с впечатление, че са доста прости и тъпи след като не могат да се опавят с подобни проблеми.

П.С @AppleFan - а твърди , че при Теленора се вихри подобна простотия, но имаики впредвид "ПРЕДТАВИТЕЛНАТА" извадка, на хора от форума, може с пълна сила да се каже, че тези на мтел са по просто. ЛИЧНО МНЕНИЕ. :)

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от Вито » 24 ное 2016, 12:18

Някой има ли идея мога ли да спра и моя сигнал на карта прехвърлена от Боб на Виваком?
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

testh

Re: Re: Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от testh » 24 ное 2016, 13:50

@zazabg Не четеш добре.
Аз не съм си сменял оператора. Исках когато аз набирам пренесени номера да не чувам този сигнал

@Swabhav При абонаментните програми няма такава опция (поне за сега). А относно интелекта на потребителите на Мтел - не знам кой колко има. Също така не знам колко имаш и ти, но пък виждам че нещо куца във възпитанието ти, щом раздаваш обидни квалификации за хора които не познаваш.

@Вито - не става дума за сигнала когато чуват другите когато търсят теб, а сигналът който ти чуваш кагато търсиш пренесени номера.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Re: Деактивиране на сигнал за преносимост

Мнение от Вито » 24 ное 2016, 14:51

Ясно. Не бях разбрал. Все пак не е болка за умиране.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

zazabg

Мнение от zazabg » 26 сеп 2019, 15:44

Някой с идея за процедурата при Виваком? Защото ми съобщиха, че няма такова нещо. В Теленор се премахва с цъкане на една отметка в май Теленор приложението

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 26 сеп 2019, 16:23

То вече има ли план с минути само към един оператор? Май всичките вече са с национални минути. Реално не виждам много смисъл от това, но може да има много хора с 5+ годишни планове

Отговори