I9250 Galaxy Nexus

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Re: Samsung Galaxy Nexus

Мнение от vladovn » 20 окт 2011, 10:58

[Quote]дали наличните игри и програми ще си вървят безпроблемно на новата резолюция?[/Quote]

Повечето няма да имат проблем.

E34v8
Регистриран: 02 окт 2009, 11:58

Мнение от E34v8 » 20 окт 2011, 11:20

[Quote]Е, и? Ти като си вземеш SGS II, да не би да го използваш с iOS?[/Quote]

Тъй де прав си, ползваш комбинацията от ОС и хардуер. Но след всичките тези приказки колко зле е Андроид, на директното сравнение за реално ползване м/у СГС2 и 4С разликите са минимални в едната или другата посока. Дори при браузването СГС2 се представи съвсем малко по - добре, естествено на тестовете, където е изключен флаш-ът, иначе зарежда и флаш съдържанието(при Айфона няма как да е включен). И това с неоптимизирания за работа с тези чипсети 2.3.

Е дано при ICS са поработили в тази посока.

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Мнение от vladovn » 20 окт 2011, 11:29

Android има малко значения за наработещия както трябва flash.

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 20 окт 2011, 11:46

Според вас кое си заслужава повече за покупка SGS2 или Nexus-a?

E34v8

Мнение от E34v8 » 20 окт 2011, 12:27

Едва ли някой може да ти даде коректен отговор, след като не е виждал, пипал, работил с Нексуса.

Наложи ми се да се занимавам доста със СГС2 и за мен е уникален. Много тънък и лек - към това толкова се привиква, че после останалите телефони са ти странни, а и няма да го мислиш ако падне. Дисплеят(може би най - важното за мен в един тъч смартфоун) е толкова по - различен от моето СГС, че не е истина. Освен, че не е пентайл и пикселчетата не се виждат, има огромна разлика в контраста и рязкостта, а и цветовете са по - реални. Гарантирам ти, че камерата снима перфектно. По принцип няма слаби места този телефон, личи си че Самсунг са дали всичко от себе си и към този момент аз бих избрал него.

Но още не съм видял Нексуса, като го видя може точно обратното да реша. Малко ме притеснява, че е по - големичък и доста по - тежък.

П.П. Има корейски и китайски СГС2. Едва ли има разлика, но аз бих си потърсил корейски.

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 20 окт 2011, 12:39

или razr
:)

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 20 окт 2011, 13:09

То е ясно, че няма конкретен отговор, по-скоро да поразсъждаваме по въпроса.
Nexus-a звучи добре, основно заради дисплея си и новата версия на Андроид. Но все пак при него не се използва целия дисплей и въпреки по-високата резолюция матрицата е PenTile. От друга страна SGS2 e вече наличен, продадени са милиони бройки и за него лесно се намират ромове и кракнат софтуер. Вероятно след време и той ще получи ъпдейт до ICS. Хардуера му като че ли е една идея по-добър... такива работи. По-скоро ми е интересна гледната точка на хората ползващи Андроид.

kiroo
Регистриран: 20 сеп 2006, 18:41

Мнение от kiroo » 20 окт 2011, 13:19

[Quote]Но все пак при него не се използва целия дисплей [/Quote]
И като добавим и неоправданото големи участъци на корпуса извън дисплея и с тия размери става един много грозен телефон :D

E34v8

Мнение от E34v8 » 20 окт 2011, 13:24

Според мен (като човек, който е слагал на телефона си всякакви ром-ве,ядра, клоквал съм и т.н... всякакъв тормоз) няма да ти се наложи да слагаш къстъм ром-ве на СГС2. Стоковият си е достатъчно бърз. Най - много да руутнеш само, за да получиш супер юзър права. Иначе има достатъчно лаунчъри и теми, ако искаш разнообразие. Едно предимство на СГС и СГС2 е че са много популярно модели и за тях се намира всичко. СГС2 ще получи ICS 100%.

Така разсъждавам аз. Но трябва да се види наживо Нексуса. Едва ли си толкова на зор за нов телефон :).

М/у другото СГС2 има един недостатък, който малко ме дразни - повърхността отзад е доста хлъзгава.

Beчния
Регистриран: 09 юни 2011, 09:28

Мнение от Beчния » 20 окт 2011, 13:46

Samsung Galaxy Nexus е с най добрия дисплей слаган в телефон с днешна дата, така че SGSII е една идея по назад. От тук следва че по добре е да си избереш този телефон.
Друго стоят нещата след като излезе SGSIII или предложенията на HTC. Предполагам SGSIII отново ще бъде с най-добрия хардуер слаган в телефон.

Една от многото нови интересни функции на Андроид 4, [B]отключване на телефона чрез разпознаване на лицето.[/B]

[Youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=nUDLK34J1_4[/Youtube]

[Youtube]http://www.youtube.com/watch?v=94EoJX4IV78[/Youtube]

Отговори