Galaxy S20 Ultra

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Galaxy S20 Ultra

Мнение от Вито » 19 фев 2020, 12:47

Ето малко повече снимки. Като цяло няма уоу при мене. :D
https://www.flickr.com/photos/janitors/ ... 3069920286
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 19 фев 2020, 13:03

kimy написа:
19 фев 2020, 12:07
Откровенно казано, изобщо не съм впечатлен, но за мен никога смартфона не е бил инсрумента от който да търся качествена фотография.
Когато си купувам смартфон най-малко се вълнувам от камерата.
Това сериозно ли го казваш?
Любопитен съм да качиш няколко снимки, за да покажеш кое за теб е впечатляващо, като се предвид, че качените снимки не са и с пълната резолюция от 108МР.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 19 фев 2020, 13:31

Е разлика с другите флагмани не виждам. Какво да качвам... Ето виж стария ми мейт какъв детайл има спрямо по новите, пък сам прецени.
Изображение
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 19 фев 2020, 13:38

На светоло детайла е добър. Интересно е, че го няма силното шумоподтискаме характерно за камерите на Самсунг. При тази подредба с 3х3 пиксела от цявт, очаквах да е по-зле снимката в пълен размер.
До тук добре, интересно ми е как изглеждат снимките съпоставени с такива от други телефони. До колко успятават да си правят софтуерните магийки за подобряване на снимките при толкова пиксели.

Spikul

Мнение от Spikul » 19 фев 2020, 13:41

Вито написа:
19 фев 2020, 13:31
Е разлика с другите флагмани не виждам. Какво да качвам... Ето виж стария ми мейт какъв детайл има спрямо по новите, пък сам прецени.
Изображение
Не виждам Ултрата. Пък и постът ми беше адресиран към друг.
Но щом ти харесва стария ти Мейт, остави си го. Няма драма в това да харесваме различни неща и да си останеш 3 години с един телефон.

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 19 фев 2020, 14:51

SpikulТова сериозно ли го казваш?
Любопитен съм да качиш няколко снимки, за да покажеш кое за теб е впечатляващо, като се предвид, че качените снимки не са и с пълната резолюция от 108МР.
Spikul,

Няма нужда да качвам нищо. Харесвам снимки, правени с доста по-големи матрици (APS-C, Full Frame), съответно друга оптика, други възможности за заснемане. Не искам да запълваме темата със безмислени спорове. Мога да дам много линкове към чудесни фотоси,
но мисля, че в случая не трябва да противопоставяме камери от различен клас. Няма нужда от спам.

Всеки има право да харесва каквото иска.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 19 фев 2020, 15:35

Няма драма в това да харесваме различни неща и да си останеш 3 години с един телефон.
Няма де, аз за тва си карам още с него. Едно време всяка година най-новият модел. За моя радост мераците за това от младежките години минаха. Като гледам не е само при мен. Човекът който е най-големият фен сред приятелите ми на Ъпъл вече си цъка две години с два XS Max и изобщо не смята да набива няколко хиледарки за новите им модели. С таблетите същата работа. А1 му дават всяка година бюджет по няколко хиляди лева и оня ден си говорихме, че не вижда никакъв смисъл да сменя... Едно и също е всичко, че и новото понякога по зле от старото. :lol:
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Spikul

Мнение от Spikul » 19 фев 2020, 17:24

kimy написа:
19 фев 2020, 14:51
SpikulТова сериозно ли го казваш?
Spikul,

Няма нужда да качвам нищо. Харесвам снимки, правени с доста по-големи матрици (APS-C, Full Frame), съответно друга оптика, други възможности за заснемане. Не искам да запълваме темата със безмислени спорове. Мога да дам много линкове към чудесни фотоси,
но мисля, че в случая не трябва да противопоставяме камери от различен клас. Няма нужда от спам.

Всеки има право да харесва каквото иска.
Тази тема е дъвкана, дъвкана, та чак предъвкана. Къде ще сравняваш апарати за десетки хиляди със светлочувствителни оптики, с телефон за 2500 лева, който обаче винаги ти е под ръка?
Освен това твърдо заявявам, че нито ти, нито който и да е друг, вече може да открие с просто око разлика между 2 такива снимки на светло, както е доказано, че човешкото око не вижда повече от 300 пиксела на инч гъстота.
Извинявай, но едно време разликите бяха очеизвадни, а сега е малко като някаква надменност. Вземи си пълноформатния апарат и като си взема Ултрата, дай да нащракаме малко снимки на светло, да ги разбъркаме и да видим кой ще ги познае. За тъмно и портретни е ясно.

Spikul

Мнение от Spikul » 19 фев 2020, 17:28

Вито написа:
19 фев 2020, 15:35
Няма драма в това да харесваме различни неща и да си останеш 3 години с един телефон.
Няма де, аз за тва си карам още с него. Едно време всяка година най-новият модел. За моя радост мераците за това от младежките години минаха. Като гледам не е само при мен. Човекът който е най-големият фен сред приятелите ми на Ъпъл вече си цъка две години с два XS Max и изобщо не смята да набива няколко хиледарки за новите им модели. С таблетите същата работа. А1 му дават всяка година бюджет по няколко хиляди лева и оня ден си говорихме, че не вижда никакъв смисъл да сменя... Едно и също е всичко, че и новото понякога по зле от старото. :lol:
То хубаво, но за мен 10-12 МР са нелепо смешни. Като ги кача на монитора 16:9 и остават 8 МР, а като изрежа на някой детайл от нея и става с по-малка резолюция от монитора.
Но всеки си знае, както се казва, на дисплея на телефона всички изглеждат добре :D

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 19 фев 2020, 17:58

Малко глупав въпрос ще задам. Тази ултра поддържа ли едновременно втора сим карта и sd карта, или пак втория слот е ограничен за едно от двете, а не и двете заедно?
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Отговори