Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

kapron
Мнения: 317
Регистриран: 21 яну 2015, 09:56

Re: Re: Re: Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

Мнение от kapron » 09 фев 2018, 21:49

Няма начин да избегнат конкуренцията на Apple, Google и Microsoft. Все едно да накараш средния руснак задължително да кара Лада, вместо Тойота, Лексус или която и да е западна кола (да не говорим че Лада се прави от Рено или който беше там западен производител). Помниш ли e-ink смартфона им, как се казваше...

Ако не се наложат на западните пазари или азиатските (включително Китай), няма никакъв шанс да станата сила и вкъщи. Много, много трудно ще е, затова повече си мисля че ако има алтернатива ще са китайците, ама те още копират, а не иновират, поне не в софтуера. Виж ги Xiaomi, Huawei, Oppo - пускат страшен хардуер за малко пари, обаче плеснали Google отгоре... Не знам за теб, но според мен нищо не правят така

polarr31
Мнения: 522
Регистриран: 07 дек 2011, 14:56

Re: Re: Re: Re: Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

Мнение от polarr31 » 09 фев 2018, 22:07

polarr31 написа:
09 фев 2018, 21:49
Няма начин да избегнат конкуренцията на Apple, Google и Microsoft. Все едно да накараш средния руснак задължително да кара Лада, вместо Тойота, Лексус или която и да е западна кола (да не говорим че Лада се прави от Рено или който беше там западен производител). Помниш ли e-ink смартфона им, как се казваше... Ако не се наложат на западните пазари или азиатските (включително Китай), няма никакъв шанс да станата сила и вкъщи. Много, много трудно ще е, затова повече си мисля че ако има алтернатива ще са китайците, ама те още копират, а не иновират, поне не в софтуера. Виж ги Xiaomi, Huawei, Oppo - пускат страшен хардуер за малко пари, обаче плеснали Google отгоре... Не знам за теб, но според мен нищо не правят така
Телефона им се казва Йотафон. Руснаците не трябва да се измерват със заподните мерки. За добро или не те си имат свой начин на мислене и действие. Здраво са се заели да отрежат достъпа на щатските служби до чувствителна за тях инф.я. До колкото знам, компании като Фейсбук и Гугъл са задължени да съхраняват информация за руските потребители на сървъри, които физически се намират в Русия. Колко далече ще стигнат руснаците предстои да видим. Изобщо не е за подценяване според мен вероятността да изискват от Епъл и Гугъл или от производители на телефони, да се спре предаване на информация към сървъри извън Русия.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

Мнение от tzincbg » 09 фев 2018, 22:34

Хехе щом са свалили telegram има два варианта:
1.Признават си, че е свален по политически причини.
2.Признават си, че всъщност whatsapp, viber, skype не са реално криптирани и там детското може да се хване.
Няма как поне едно от двете да не е вярно.

Blue Sky
Мнения: 1864
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Re: Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

Мнение от Blue Sky » 10 фев 2018, 07:51

При Телеграм всичко е криптирано, дори гласовите и видеоразговорите. При останалите само текстовите съобщения.


Между другото ще е хубаво да се пусне статия тук за новия [B]Telegram X[/B], който скоро ще замести сегашното приложение.

kapron
Мнения: 317
Регистриран: 21 яну 2015, 09:56

Re: Re: Re: Re: Re: Ростелеком купува Jolla и Sailfish?

Мнение от kapron » 10 фев 2018, 12:15

Казваше се Йотафон, вече ги няма.

Иначе са длъжни да опитат да направят каквото могат, понеже страшно изостават вече

Отговори