Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от pretorianec » 06 сеп 2017, 16:38

"Като за хардуера"? Мисля че като бивш ползвател на iPhone знаеш прекрасно че хардуерните спесификации на тази марка винаги да били по-слаби(на хартия обаче).
Реалното представяне на телефона обаче задминава доста Андроида...За съжаление на Андроид,оптимизацията на софтуера си казва думата тук....
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 06 сеп 2017, 17:40

Аз под хардуер имам впредвид резолюция на екран, камерата въпреки, че е много способна и според мен има най-добрия видео запис (стабилизация), за снимки малко бледнее вече. Качеството не е толкова добро като да кажем в последните модели на Самсунг/ЛГ. Иначе процесора е ненадминат и работата му. Дисплей/камера/дизайн - изостава.

Именно, че направо си липсва Оптимизация в повечето случаи при андроид. Затова са виновни производителите, изкарват по 20 модела на година, и нямат възможност и време, а явно и желание да оптимизират ОС-то за даден телефон (Извън Пиксел серията). :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от pretorianec » 06 сеп 2017, 23:07

За резолюцията на екрана и вида на дисплея съм съгласен с теб(време е за някаква промяна)въпреки и че сега не е зле според мен(аз съм със 7 плюс модела и там е друго). Не мисля обаче че камерата куца чак толкова много сравнена с който и да е тазгодишен флагман на Андроид... Да не забравяме и че другата седмица излизат и новите модели,и там ще има какво да се види!Казваш липсва оптимизация в повечето случаи...според мен това важи за 99% от устройствата на пазара с тази операционна система като изключа Нексусите(но дори и тяхната поддръжка не е толкова дълга във времето като на Епъл)....Смятам че за цените на които започнаха да си продават телефоните(отдавна вече са колкото на Епъл че дори и по-скъпи андроидските флагмани) оправданието с многото модели не е акуратно за липсата на адекватна поддръжка! Да си разкарат малко тяхните си боклуци които инсталират вътре и да се стараят повече да се доближат до "чистия" Андроид. Тогава вече ще е друго нещо....
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от board » 07 сеп 2017, 08:28

А реално сега очакваш ли с нетърпение новия OLED айфон, който вече трябва да покрие голяма част от хардуерните липси? Или свикна достатъчно с Андроид? Или пък не ти се влиза в чак толкова висок ценови сегмент?

Vasil977
Мнения: 337
Регистриран: 29 авг 2016, 08:41

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от Vasil977 » 07 сеп 2017, 10:40

Камерата е доста добра на 7 plus в момента съм на една моторница срещу Лефкада и ведеото което снимам при 60 кадъра се получава е уникално докато s8 при тези вълни хич го няма оптичната стабилизация му е гола вода

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 07 сеп 2017, 13:55

Очаквам го, до толкова за да видя какво ще предложат. Иначе винаги имам повече интерес към Apple от колкото Андроид. Просто тая година май няма да сменя телефона, сегашния работи супер добре има супер камера и т.н. Още една година, ако не даде хардуерен проблем, ще е повече от достатъчен. А ценовия сегмент не е проблем, просто вече де да знам от годините ли е, почвам да правя разлика за неща дали си струват парите или не. При такава разлика в момента между горепосочените неща, важни за мен и моето ползване, Айфона си струва по-малко за парите от С8, Г30 или Сони Премиума.
А с Андроида съм свикнал до толкова, че вече да не ми е неприятен. Винаги бих избрал iOS заради по-добрите приложения, по-добрата им работа и ъпдейтите (срока на поддръжка която предлагат). Ако хардуера е на нивото на Андроидите, без съмниние бих избрал Apple. А и знае ли човек с iOS 12 може най-накрая да може да се сменят иконите. Едно от нещата които най-харесвам на Андроида. Всякаш телефона ти става друг, а с Айфона наистина идва време в което ти писва същия екран. :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 15 ное 2018, 01:18

Последен Ъпдейт:

[B]След 2 години и един месец отново минавам на iOS.[/B]

Андроид не е моята чаша с чай, все още.

Приложенията които ползвам най-често, не бяха близко дори до качеството на iOS. Имаше често "фрийзване" на Инстаграм. Приложения като Хот ор Нот направя ми забавяха телефона, трябваше да им давам форс клоуз. Подобно имаше и с Тиндър.

Видеото споделено от андроид телефон в Инстаграм е на километри като качество от това на някой с iOS. И не е до телефона, понеже съм гледал My Story-та на хора с iPhone 5S и бяха в пъти по-добри от моето, а като Хардуер и по-принцип качество моя Huawei P9 беше по-добър. И извън инстаграм приложението би попилял този 5S... Не знам това дали е само до даден производител и дали се среща при другите, но от това което съм чел, когато съм тървил отговор защо така става с тия приложения съм попадал на стотици подобни оплаквания при хора с най-различни брандове телефони.

Другото: Ъпдейтите. За някой нямат значение, за мен имат и то много. Първо: Сигурност - всеки пачнат бъг намалява шанса някоя гнусотия да се намъкне в телефона ми. А аз ползвам доста онлайн плащания и въвеждам номера на карти и т.н. Просто ми дава спокойствие да знам, че се ъпдейтва телефон много, често, а не на 4-ри месеца веднъж (и то с пачове които вече са стари (Пример за месец Септември, получаваш секюрити пак за Юли или Август).

Нови неща: Въпреки, че iOS не се слави с много нововъведения, дори да имаш последните емоджита си е добре. На моя телефон, когато някой от iOS прати емоджи което не е налично в моя телефон, понеже е със стар фирмуеър, а емоджитата при андроид се обновяват на Отново на ОС ъпдейт, а не на клавиатурата само, ми излизаха някакви бъгнати грозни квадратчета.

Телефона ми нямаше двойно почукване за събуждане или вдигни телефона и екрана да се активира сам и с фингърпринт на гърба, беше мизерия да търся в тъмното пауър бутон или да го вдигам и да ползвам пръстов отпечатък, това е забележка към Huawei, просто споделям за тези които мислят да взимат подобен телефон, да проверяват и за тези малки неща, които са много полезни като ще ползваш телефон дълго време.

Стах от вируси при Андроид: нека бъдем честни, iOS също е имал проблем с допуснати приложения в Магазина им, но при Андроид е на друго ниво. Постоянно се открива нещо и честно казано, освен доказани приложения, беше ме страх "просто да пробвам" еди кое си приложение. Още повече, като видя, че е от Единичен девелопър, а не от някоя голяма компания.

Много некачествени приложения. Буквално има ментета на оригинални приложения в маркета. Някой дори ползват същото име. Направо е безобразие какви глупости се допускат за качване. Пише име на игра, теглиш я, пускаш и какво да видиш? Просто Guide на играда...

Приложения или екстри в приложенията пускани първо при iOS. За моя телефон така и до последния ден, нямаше от Focus Mode в Instagram.
Много игри и приложения са iOS ексклузивно.

Поради многото модели, слаба оптиматизация на игри: PUBG на моя телефон работеше само с най-ниските настройки. На други телефони с по-слаб хардуеър е възможно да играеш с по-високи...

Може да звучи странно, но лично за мен Siri дори по-времето когато ползвах години на зад iOS ми вършеше по-добра работа от Google Assistant.
А и ако искам Google Assistant мога да си го изтегля на iOS телефон и да имам 2-те. Докато, за Андроид не можеш да изтеглиш сири.

И това е за много приложения. Ако си на iOS позлваш всичко и на Google, но, ако си на Android не можеш да позлваш почти никакви приложения на Apple (мисля, че само Apple Music е налично.).
Знам, че това е вина на Apple, но положението е такова...

Клавиатурите: Почти всички съм ползвал на Андроид, нито една не е дори близко до автокорекцията на Apple, особенно на български език. Там можех да пиша с затворени очи, а при Андроид, постоянно трябваше да трия буква или дума...

И като ОС сама по себе си, аз имам повече доверие на Apple с моите данни от колкото на Google. Тука всеки може да спори, за мен това е положението. Едната компания прави пари от продажба на Хардуеър и услуги, другата прави пари от продаване на информация и събиране на такава.

Неща които ще ми липсват от Андроид:

Сайтовете за Андроид. 100 пъти по-активни и интересни са от тези за iOS.
Форумите: Български, чуждестранни или дори Редит - много по-големи като community от тези на iOS.

По-голямата свобода за прилжения: Apple не позволяват да се качват в магазина им торент програми, програмите са с орязани части - пример Stremio, за iOS не можеш да ползваш адоните им и да стриймваш филми и сериали...

Кракнати приложения: Не всеки може да си позволи абонаменти за вестници и т.н. Или за някое по-скъпо приложение, избор огромен, почти всяко приложение е кракнато. Аз това не го ползвам, но все пак знае ли човек, кога може да го удари кризата.
За iOS също има моднати приложения, но са нищо като обем в сравнение с Android. И инсталрането им е малко по-сложно.

Кустомизацията - ще ми липсва, но не особенно. Веднъж на няколко месеца слагах някой друг лаунчър да сменя иконите за разнообразие, но след някой друг ден пак си карах със старите.
Хубаво е да е налична, но не и чак толкова свободна колкото в Андроид - твърде много неща, чак е досадно...

Инсталирането на приложения от други държави, налични само за тяхната територи. Буквално теглиш апк-то от стабилен сайт и го подкарваш.

При iOS си е сложна история.


Общо взето това са впечатленията ми.

Едно разбрах, тези които нападат хора ползващи разлина ОС от тях, са пълни идиоти.

Всичко е до предпочитание и всеки трябва да прецени къде има повече от това което той цени и държи да получава.

И двете ОС-та имат доста недостатъци и само този който си направи добра сметка при избора си, ще е доволен.

Не е лошо и да се пробват различни неща. Само, защото нещо изглежда, че не ти харесва на пръв поглед, не значи, че е лошо.

На мен Андроид много не ми допадаше преди да мина за пореден път на него, но изкарах 2 години с него. Имаше минуси тук таме, но нищо чак толкова голямо, да си кажа "Няма да го позлвам и ден повече".

Така, че тези които сте изморени от едното, пробвайте другото...

Айфоните държат цени супер добре, това също е голям плюс който не споменах по-горе. При Андроид - излезе ли от магазина, вече си на загуба. Аз за моя платих 900лв, след 2 години едва му взех 240лв...
Преди това ползвах iPhone 6 - 2 години го ползвах - продадах го на 360лв или 380лв, не съм много сигурен, но е едно от двете. И на всичкото отгоре го продадах на толкова само, защото исках да се отърва възможно най-скоро от него, защото не ми трябваше, можех спокойно да му взема поне 450лв, че и нагоре... Докато пуснах обявата, след 30 минути вече, човек ми писа да го пращам.

Така, че особенно тези които искат да пробват iOS от Андроид, дори да не ви хареса, ще си върнете огромна сума от парите за iPhone които сте дали и пак може да си купите Андроид телефон.

П.С: Аз си поръчах iPhone 6S, нямаше никакъв шанс да дам 2000лв за iPhone. Гледах много клипове в нета, този телефон понякога отваря по-бързо приложения от Най-новия Айфон XS... А когато XS е по-бърз е с по-малко от секунда. Камерата наистина е по-добра и тук се лишавам от нещо, но дори там, разликата не е чак толкова голяма, за да дам 1500лв отгоре...
iPhone 6S и Sony Cyber-shot DSC-RX100 заедно купени излизат по-евтино от един iPhone последен модел, а е много по-добра комбинация.

Ако имаше в Теленор iPhone 7 най-вероятно и за него бих дал 200лв отгоре (при положение, че не е повече от 200лв разликата с 6S), от там нагоре, за мен лично не си струват парите Айфоните.

Не е, защото не мога да си позволя, а, защото е загуба на пари. Тези 1500лв, ако ги инвестирам, ще ми изкарат още толкова за месец...

Пак личен избор, всеки решава сам какво да си прави парите. Умния инвестира и си прави сметка, селския пульо, който всъщност има и комплекси от това как изглежда и не качва снимки никъде, налива 2000лв само за да има последното и модерното, макар и със як зор да плаща месечния лизинг.

Това е. Следващия телефон може пак да е Андроид, може и iOS, ако на Apple им дойде акъла и се усетят, че в момента цените са си пладнежки обир... Ако не, може да е iPhone 8 когато цената му падне на 500-600лв с договор при оператор.

Както казах, всеки си решава къде да си даде парите, но живеем в общество където хората искат да изпъкват с неща, с които изобщо не се изпъква. Когато повече от 10 милиона имат същото като теб, да си го купиш с илюзията, че ще си нещо различно само, защото имаш този предмет или каквото и да е, си е глупаво, а имаме много млади хора (тийнове) четящи форума. По-добре вземи тези пари, започни да инвестираш, изкарвай все повече пари и така ходи със истинско самочувсвие, а не с фалшиво подплатено от един телефон.

Особенно когато е за нещо като Телефон, където 2 пъти годишно излиза модел, който поне на Име, хартия и цена е ПО-НОВ и вашето вече е старо.

Правете си сметката, телефоните са толкова добри в момента в среден клас, че си е простотия да наливаш във топ модели.

Аз самия съм дал няколко хиляди за телефони на Теленор (още от времето на Глобул) - най-зле похарчените пари. И поне тогава телефоните наистина се различаваха "стар" модел с "нов". Имаше голяма разлика. А сега, минимална за стотици левове повече.

Дано темата да е полезна на хора които ще минават от един лагер на друг.

:)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 20 ное 2018, 14:13

След няколко дена ползване на iOS:

Приложенията: На друго ниво просто. С Андроид нямах Новия дизайн за Фейсбук месинджър, а ония със 100 глупости в него.

Bg Tv Guide: Най-накрая мога да платя да махна рекламите.
При Андроид я няма тази опция.
Ако не сте го ползвали, пробвайте го. Много добро приложение за следене на програмата.

Фейсбук приложението: В пъти по-добре работи. Вече мога да видя собственика на снимката в която някой от моите приятели е тагнат.

Сири от заключен екран: Едно от най-ползваните неща от мен. Стига да знаеш английски Сири е доста читав асистент, дори лично за мен, върши по-добра работа от Гугъл Асистента.

Инстаграм и Снапчат - друга планета. Видеата ми не изглеждат като снимани с 2 мегапиксела камера на телефон от 2005-та година.

Инстаграм: Отново много фукнции които имам сега на iOS липсваха при Андроид.

Screen Time: Супер полезно, знам къде колко време ползвам телефона и къде трябва да oгранича.

HBO GO: Най-накрая в перфектно качество на картината! И приложението работи доста по-добре като цяло.

Да нямам по 2, че понякога 3 приложения които правят едно и също: Например Gmail и Поща клиент от производителя...

iOS - поне тая версия с която съм (последната в момента) е като масло направо. Никакви проблеми.

Негативи:

iTunes: Да трябва да си качвам Аудио книгите през Айтюнс си е играчка честно казано. Въпреки, че да ги кача в Google Drive и сваля на Андроида си отнемаше пак толкова време...
iTunes ми връзва ръцете да ползвам Windows, а с голямо удоволствие бих го заменил за Линукс в момента (дори си бях бекъпнал всички файлове с готовност за миграция).

Не мога да инсталирам приложения от лаптопа си... Намирам нещо в Гугъл (линк за приложението в Айтюнс) или от сайта на приложението има директен линк - нито през Web нито през iTunes мога да инсталирам. Трябва да взема телефона, да го търся в магазина и да инсталирам от там.

Имах филми в Акаунта си, през времето когато Apple пускаха безплатни филми (промоционално) от време на време - няма ги. Не, че ми трябват, но е странно, че липсват. Може да са ги махнали от каталога си и затова да ги няма, идея си нямам каква е причината.

Липсва ми с един клик да отварям линк за YouTube направо в приложението. Сега минаваш през Сафари и т.н.
Не е голям проблем, но си е леко неудобство.

Firefox: Не можеш да ползваш адоните в iOS. Това е голяма простотия и идея си нямам каква е причината да не се допуска.

Stremio: Пак не можеш да ползваш адони, край на стриймването от там. Пак простотия!

Това е според моето ползване, за други естествено ще е различно.
Но позитивите за мен и моето позване и нужди от един телефон, са много по-важни от негативите в момента.

[B]П.С:[/B] Изненадващо е колко лесно се преминава от една ОС на друга. Нямам проблем сега, нямах проблем и с Андроида като минавах на него. И в двете като преминаваш откриваш позитиви и ествествено негативи.
Така, че няма страшно, тези които мисля да минават от една на друга ОС. :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от tzincbg » 20 ное 2018, 15:50

Тук ще се съглася. Много точно описание, макар за малко да ползвам IPHONE, докато оправям нещо.
С една забележка. Изобщо не е нужно да ползваш Google drive за трансфер на файлове, това е навик от IOS. Ползваш Share it или друго приложение, което ти прави wifi сайт на телефона и с друго устройство, на което са файловете отваряш браузъра, въвеждаш тоя сайт и качваш всичко през локалното WiFi или дори wifi direct без рутер.

s_l_a_d_u_r_
Мнения: 200
Регистриран: 06 дек 2006, 00:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от s_l_a_d_u_r_ » 21 ное 2018, 00:15

Не съм съгласен, не че оплювам Ейпъл, но ако си ползвал 2 години П9 нормално да забива и да има проблеми. Поддръжката им е слабичка, и айфона не би го ползвал повече година. Айде нека са 3 за айфона и там всичко опира да системата. Относно камерата и приложенията, поне на моя съм забелязал когато правя снимка в чат по вайбър, и отделно от приложението за камерата са доооста различни снимки. Като това от камерата си е супер, тоест всичко е до настройки. Което при ябълката явно е по-добре оптимизирано. Относно по-нови версии на фейсбук и т.н... пак ме съмнява, но не ми се спори. Вземи си Xiaomi, Oneplus. Тогава ще се родиш и то за без пари. Относно цената, продал си айфона, но като нов колко е струвал? Не вярвам да е бил 600 лв, и да си го дал за 350 лв... Жена ми ползва Xiaomi Mi3, модел от 2013 г., 2 рам, 16 гб памет. Фейсбук си върви, вайбър,телефон, всичко си е нормално, без лаг. Специално зс тази марка, като го купих този телефон и го включих, менюто му е като на Айфона. Копирват неща, но качествено направено, а в момента са доста напред. За 700-800 лв, ще се сдобиеш с уникален телефон с перфектни възможности. Аз ползвам Xiaomi Redmi Note 5, сега се намира за под 400 лв. Страхотен е.

Отговори