Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от tzincbg » 10 окт 2016, 08:07

Чудесно ревю. Забрави още 2 важни неща:

1.На IPhone да си сложиш произволна песен за рингтон трябва да свържеш телефона с компютъра и да изпълниш 10 лесни стъпки. На Андроид е достатъчно да направиш 2 клика в плеъра и готово, има и приложения за рязане на любима част от песента(mp3 ringtone cutter).
2. Ако по някаква причина системно приложение се скапе на айфон и нищо не може да го възстанови - трябва да се преинсталира целият телефон - на Андроид просто се чистят данните на приложението в settings - apps - all в такъв случай.

Аз виждам един голям плюс на IOS - неговата защита против кражба е много по-трудно преодолима от тази на Андроид - на Андроид флашваш нов ROM и тя заминава. На някои модели може дори да се смени IMEI c произволен с инженерен софтуер. На Айфоните имаш само IOS и тя ще си иска кода за отключване no matter what.
Пак могат да ти откраднат Iphone за части, де.

Holon
Мнения: 1462
Регистриран: 06 юли 2013, 19:43

Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от Holon » 10 окт 2016, 14:35

При Айфон личните данни са ти защитени, още като ти го откраднат можеш да го форматираш дистанционно.

Иначе аз, ако използвах Андроид щях да използвам някой бюджетен китаец, тъй и тъй операционната система е една и съща.

D0N4T3LL0
Мнения: 288
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от D0N4T3LL0 » 10 окт 2016, 15:52

Че то и аз самсунга мога да го форматирам дистанционно.

fintaraBG
Мнения: 1163
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от fintaraBG » 10 окт 2016, 16:54

[Quote]Иначе аз, ако използвах Андроид щях да използвам някой бюджетен китаец, тъй и тъй операционната система е една и съща. [/Quote]

Операционната система е само половината от цялата история, не мислиш ли?
S9+

Holon
Мнения: 1462
Регистриран: 06 юли 2013, 19:43

Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от Holon » 10 окт 2016, 19:02

То другата половина е още по-добра...на половин цена са и не гърмят.
Един Мате 8, П9, One plus 3, Meizu m3 note, Xiaomi Note 3/4 какво им има на телефончетата страхотни са...никога нямаше да дам 1500лв за Андроид при положение, че има толкова добри предложения от китайците...но за жалост не съм фен на Андроид- не можах да му свикна....
[Quote]
Че то и аз самсунга мога да го форматирам дистанционно.[/Quote]

Да, това е така, но данни ти са по-защитени при Айфона.

Докато при Самсунга ще го вкарат в рековери и оттам ще ровят в операционната система, и ти няма да можеш да го изтриеш дистанционно, при Айфона няма рековери, и още само като го пуснат веднага ще се изтрие всичко, да не говорим, че за да се доберат вътре до някаква информация ще се изпотят бая...

Друг е въпроса, че едно ново ромче и андроидчето пак си работи:)

kanar
Мнения: 402
Регистриран: 17 сеп 2014, 15:38

Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от kanar » 06 дек 2016, 08:12

sladyrko все още ли си с Р9 , как е след няколко месеца ползване? Как е батерията на телефона ? Аз съм се насочил към същата смяна от iPhone6 към P9 .

mathur
Мнения: 247
Регистриран: 18 дек 2010, 20:36

Re: Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от mathur » 06 дек 2016, 13:30

Важно е да има празни приказки...:D:D:D

demi77
Мнения: 15
Регистриран: 09 фев 2010, 20:57

Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от demi77 » 06 дек 2016, 16:50

https://www.dxomark.com/Mobiles

Те хората са казали чия камера е най-добрата в света. :D:D:D

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 06 дек 2016, 16:54

Батерията е повече от задоволителна. На макс (перформънс мод) всичко включено 4 часа и 30 минути без проблем. Телефона е супер. Бърз и стабилен, нямам никакви проблеми. Камерата с супер, никакви оплаквания там. Скоро и Нуга ще има, телефона ще е още по-добър. Без да се замисляш сменяй. :)

П.С: Не го казвам, защото имам такъв телефон. Ако имаше нещо което не ми харесва, щях да го продам и да взема друг.
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Преминаване от iOS на Android - Мнение след няколко седмици ползване.

Мнение от sladyrko » 06 сеп 2017, 16:04

[B]Ъпдейт:[/B]

Вече мина около година, много повече от колкото се очакваше да изкарам с тая ОС, особенно с началните впечатления...
Обаче с времето свикнах, има доста положителни неща с тая ОС, и все пак за мен най-големия и проблем си остава Ъпдейтите (за мен са важна част заради сигурността). Липсва ми iMessage, но се преживява. Все още смятам, че приложенията на Андроид работят една идея по-зле от тези при iOS. Явно девелъпарите влагат повече време в другата ОС. Иначе може и следващия ми телефон да е Андроид, ако дотогава Айфона не предложи нещо ново, понеже наистина ми се струва, че изостава.
Едно от най-положителните неща е - приложенията извън Ап стора. Лесно можеш да си ги сканираш и да си наясно дали имат нещо вмъкнато в тях. XDA ми харесва, място където има най-различни благинки, ако ти е скучно има много неща за ръчкане в Андроида...

И все пак като ОС бих предпочел iOS, но като Хардуер телефоните с Андроид в момента предлагат повече за цената която искат от Apple. Но Андроид определено прогресира, докато Apple изостава...

П.С: Едно нещо което ама ИЗОБЩО не ми липсва - iTunes! Да мога да си инсталирам приложения от Web стора и да си ги препратя на телефона направо си е супер оферта! :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Отговори