Търся смартфон

Потребителски аватар
PoceH_BS
Мнения: 3405
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Търся смартфон

Мнение от PoceH_BS » 15 дек 2018, 09:34

Преди да пусна темата прегледах почти всички знайни и незнайни (опитвам се да следя новостите, дедо ви не е за изхвърляне още) смартфони и май покото се оказа фаворит, сега му разглеждам сорса на FW, да видя до колко са омазали framework-а от Xiaomi. Имам Анкер 11к, ама нещо не ме радва идеята да я нося нон-стоп с мен. Още от времето на P780 (2013-та) съм си свикнал смартфона да ме изкарва 2 дена интензивно използване без да го мисля. Но ако се налага, ще свиквам с новите особености, прогреса иска жертви, нали така? :D

п.п. За Поко-то, ако има притежатели във форума биха ли казали дали искат AOSP или ги у-ва заводския FW? Ако се пипне тук-там, може да се компилира чист кернел и да се разкарат глупостите ма MIUI. но само ако има интерес и ще трябват тестове.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Търся смартфон

Мнение от board » 15 дек 2018, 10:30

При изискване за компактен 5 инчов телефон, със среден клас чипсет, се насочи към голям 6,2" инчов телефон с топ чипсена на Qualcomm :)

Мога ли да те попитам за какво конкретно не са ти достатъчни 150Мbps? И какъв план за интернет ползваш?

Потребителски аватар
PoceH_BS
Мнения: 3405
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Търся смартфон

Мнение от PoceH_BS » 15 дек 2018, 10:35

Всичко неограничено и безплатно. Не желая "тояга", но явно нямам избор. Не ми трябвяа ТОП чипсет, трябва ми скорост на DL, ако някога си бил на "терен" ще ме разбереш.

п.п. Да си жив и здрав и да видиш RB 10GE с 1200 конекции към него ;)
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Re: Re: Търся смартфон

Мнение от Боби13 » 15 дек 2018, 11:27

Бягаш от тоягите, но скоро ще си вътре ;) Добре дошъл (beer)

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Търся смартфон

Мнение от board » 15 дек 2018, 11:29

Не знам дали те разбирам. За работата ти трябва да тестваш скоростите на мрежата?

Иначе Poco-то е супер телефонче, въпреки че не покрива първоначалните ти изисквания, ще ти свърши добра работа. Малко е с джендърски дисплей, ама ще му свикнеш ;)

koklo_2
Мнения: 126
Регистриран: 11 сеп 2013, 17:45

Re: Търся смартфон

Мнение от koklo_2 » 15 дек 2018, 11:29

При тая големина на екрана се сещам само за Xperia XZ2 Compact, там бонуса е че чипсета е SD845.

NickRey
Мнения: 654
Регистриран: 15 апр 2012, 16:16

Re: Re: Търся смартфон

Мнение от NickRey » 15 дек 2018, 11:47

Батерията е малко, под 2900, но реално издържа доста, но Росен няма да го иска, защото е Сони.

bladyy
Мнения: 421
Регистриран: 08 юли 2010, 01:00

Re: Търся смартфон

Мнение от bladyy » 15 дек 2018, 12:45

Essential PH-1 или Poco. Няма друг вариант. Относно батерията на PH-1, мога да споделя, че се и до 2 дни можеш да изкараш с него, батерията много добре държи. Имах 1+5 и го зареждах на 2 дни. Около 2 седмици използвах PH-1 и ми се стори, че батерията държеше повече. Покото + нова лаунчър = win/win.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Търся смартфон

Мнение от tzincbg » 15 дек 2018, 12:49

Не е страшна веждата на Покото - скрива се с настройка в менюто. Тъпото е, че с вежда или без - има по-малко и по-сгъцкана информация горе в статус бара.

sladyrko
Мнения: 2036
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Re: Re: Търся смартфон

Мнение от sladyrko » 15 дек 2018, 13:35

Ето най-технически грамотни човек се е насочил към Покото! Човекат който рева, че iPhone няма NFC и какво ли не, че екрана бил слаб и т.н.

Поко - Няма NFC, не можеш да гледаш HD в срийминг услугите, има скрийн блиидинг - доста голям. И един куп други недостатъци.

За повечето от нас "технически неграмотните" това е супер телефон, но за човек с толкова високи стандарти да си вземе телефон с толкова недостатъци - направо смешна работа.

Защо не си сглобиш сам един телефон - за технически грамотен човек, ще е "piece of cake" (нали тука обичате да ползвате и английски думички - изглеждаме по-грамотни).

Иначе по-темата: Покото е много добър телефон, аз за малко да се обзаведа с такъв - просто исках да си почина от тази ОС.

За тези параметри, много избор няма - каквото и да е, няма да е най-доброто, дори близко до добро.

Аз бих взел едно Шаоми Ноут 5 Про или да се изчака за Ноут 6.

Нали УЖ си технически грамотен - ромове бол, ръчкане бол, смяна на приложения на камери бол, батерия много добра. Размера малко по-голям - на кой му пука, дето ще слагаш 5", ще намериш и за повечко място.
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Отговори