VOLTE в България

bobi_nguen
Мнения: 11
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от bobi_nguen » 29 авг 2018, 17:34

Telenor IMS не трябва да се избира. Просто я остави така. Маркирай теленор Интернет, ако искаш да ползваш Интернета им.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от tzincbg » 29 авг 2018, 17:34

I wolf, според мен елегантното решение е следното - жена ти взима телефон с две сим карти. Едната е с неограничени разговори на който оператор харесваш, когато е извън обхват е настроена да прехвърля към другата карта, която е ПРЕДПЛАТЕНА на А1. Така не могат да я прецакат. А със зареждане на 10 лв ще си има 2000 мб там ако угасне нещо wifi-то.

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от iWolff » 29 авг 2018, 18:29

Нито аз, нито тя си падаме по тия гимнастики. Просто в случая се примиряваме с положението, така да се каже.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от tzincbg » 29 авг 2018, 18:41

Настройва се един път, но щом ви се стои при оператор на договор, който ви мъчи... ваша работа, но според мен така е по-зле с повече изхабени нерви.
Освен ако не сте фенове на IPhone. Тогава ви разбирам. Там такива волности като две сим карти, като опция за финтиране на лоши условия на оператора не се разрешават.

В@НК0
Мнения: 836
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от В@НК0 » 29 авг 2018, 18:44

Звъннаха ми по случая и ми казаха, че могат да ми възстановят само 10 лв. от 15 лв. и то като кредит по картата. Е такава наглост няма. Аз тоя кредит какво да го правя. Пак при тях ще отиде. Не можели да ми ги върнат кеш или по карта. С една дума не искат да ми възстановят парите. В същото време си признават грешката. Едната служителка се казва Благовещина Иванова, а другият играч е Милен Петков, който ме убеждаваше, че и двата телефона трябвало да поддържат волте, за да не ме прехвърля на 3g при разговор. Накрая се ядосах и им казах, че искам освен парите в кеш и компенсация за загубеното време и нерви. Затворих им телефона. Нямам повече нерви за губене. И не са всички служители на всички оператори такива. Имам дългогодишен опит с виваком и а1, но това, което ми се случва откакто взех теленорската карта е неописуемо. Теленорци са определено най-некадърните, некомпетентни и нахални служители от всички.
Този интернет на теленор дето сега го имам не ми трябва, защото имам неграничен нет от виваком. Така че от моя гледна тояка това са хвърлени на вятъра пари.
Не съм много по писането на жалби, но ме амбицираха и ако имам време за губене може и да пусна.

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от iWolff » 29 авг 2018, 18:46

Не че ме мъчи, просто не го харесвам този оператор, но се налага да го ползваме. Иначе по принцип човек си избира доставчик (във случая мобилен оператор), при който лично за него услугите са добри на местата, на които прекарва най-много време. Ами жената си е доволна, просто мен този оператор ми е антипатичен, не че с нещо са ми навредили.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VOLTE в България

Мнение от tzincbg » 29 авг 2018, 18:58

Щом е доволна не пипай нищо! :)

pzhekov
Мнения: 48
Регистриран: 15 май 2008, 15:47

Re: VOLTE в България

Мнение от pzhekov » 29 авг 2018, 19:27

Ебасимо, вече почти месец ще стане откакто са го пуснали, а за айфоните нъцки ... (angry) (angry)

totovara
Мнения: 6
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: VOLTE в България

Мнение от totovara » 29 авг 2018, 19:28

... волте, вилте, вооверуайфай са си все технологии за оператори предлагащи само интернет. Gsm спектъра е ограничен ресурс и струва много. За да избегнат таксите, оператора развива само интернета и пуска глас и видео по него. Нищо ново под слънцето. Jio е такъв. В България такъв беше Макс и го предлагаше от 2007-8 година. За съжаление не успя. И понеже няма gsm спектър, когато няма покритие използват ви фито на хората. Обаче моето си е заключено и нямам намерение да включвам разни паразити. Пък и си го плащам. Jio и предплатени и надплатени ползват волте. Тук това е някаква екстра, която я няма ама уж я има. Малко хора знаят, че вивакома предлага имейл услуга, ама някой да я ползва? Така, че тези приказки как в мазето, на балкона на хижата или в клозета на село няма обхват, ама има Уай фай...хайде стига...

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: VOLTE в България

Мнение от tzincbg » 29 авг 2018, 19:36

Е като има wifi на хижата защо да не ползваме vowifi от виваком или теленор, а да трябва да ползваме отделна VOIP фирма? Добра екстра ще е.

Отговори