Виваком са пуснали 2 000 000 мегабайта интернет пакет подарък на част от клиентите си за тестване на мрежата

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от tzincbg » 30 май 2017, 22:58

Хаха да, на предпоследния Star Wars един до мене нон стоп: "Ооо, дааа!... Ооо, неее!.... Баси якото...." през целия филм. :P

labaling
Регистриран: 23 май 2014, 00:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от labaling » 31 май 2017, 01:55

Аз като казвах, че ви "зарибяват"... Любопитно ми е какъв процент от хората, получили този бонус и възползващи се от него, след края му няма да преминат на плана за петдесетак от Виваком ;) С "наркотиците" шега не бива :D А то интернет си е достатъчно голяма краста. Лично ще си направя труда след половин година да прочета началото на темата и после края й, как изведнъж потребностите от мобилни данни на включените потребители рязко са се увеличили. То вече има доста добри примери :)

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Apple_fan » 31 май 2017, 07:18

Според мен въпросните 2ТБ са раздадени на много малко хора. Добре че е този форум, за да се разбере за това. Нито във фейсбук страницата им, нито по другите форуми се дискутира за това.

celitel
Регистриран: 19 апр 2017, 14:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от celitel » 31 май 2017, 07:29

Аз със сигурност няма. Но виж на друг оператор е много вероятно да мина, ако не си преосмислят стратегията.;)

Да коригират i-traffic като начало ще е достатъчно, при комбинираните явно, че никой не смята скоро да предложи достатъчно трафик на разумна цена. А могат да го направят, вместо да пробутват минути, роуминг, телевизия и какво ли още не, което може да не му трябва на човек.

Един план без (смислени) добавки може да задоволи много малко нужди.

Не знам как си го мислят, но все ми се струва, че малко хора хем могат да си позволят 50 лв на месец за телефон, хем ще им се струва нормално да ги плащат (Защото и финансовата възможност не означава автоматично, че човек ще ги плати...то и много милионери си ползват Нокии с фенерче ;) )

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Вито » 31 май 2017, 08:19

Щом и служителите в офиси не знаят от къде са и ми казаха, че вероятно е някакъв бъг... После по данни от форума се видя, че не е никакъв бъг и народа точи яко филми. Аз не мога да си го обясня. Да съм на вила без кабелен нет да, но в града където имам 80 Мбит с 5 пинг... Няма шанс да го заменя с мобилен. Да не говорим, че телефона като го направя рутер става на печка ако го ползвам и за други неща...
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Ванката » 31 май 2017, 08:33

Само че тия 80 мегабита и 5 пинг си ги ползваш само У вас, като се прибереш, нали?! Е, аз с моите 45/104 мегабита и 13/16 пинг си ги ползвам навсякъде в столицата, без да се налага да се моля за паролата на някоя Уай-Фай мрежа. Всеки според потребностите си. Оставят ли бонуса, тая карта заминава в бисквитката и ще се ползва само за нет, докато теленорската я оставям само за глас. Даже, като ми изтече договора, ще я направя на някаква ниска тарифа до 20лв само за разговори. При втория вариант, ще си взема един Смарт Ю само за нет за 44,50 (цена в комбинация), като ми изтече договора с Теленор спирам картата, а другата която скоро взех за интернет - заминава при родата. И в двата случая оставам с един телефон, таблет и бисквитка. Със сигурност обаче фиксиран нет няма да ползвам! Може да ми е малко по-скъпо, но чувството на комфорт което се поражда от това да си ползваш високи скорости навсякъде, без кабели и прочие е незаменимо! Росен знае за какво говоря и мисля, че ме разбира!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
Вито

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Вито » 31 май 2017, 10:08

Така е, но аз имам wi fi и у дома и на работата. Разбира се, че всеки е според потребностите. Колкото до кабела, стига до рутера и до там. Нито го виждам, нито ми пречи... :) Да видим дали ще оставят тези 2ТБ. Аз като никога съм мина 10ГБ. :D
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 31 май 2017, 10:46

[Quote]А то интернет си е достатъчно голяма краста. Лично ще си направя труда след половин година да прочета началото на темата и после края й, как изведнъж потребностите от мобилни данни на включените потребители рязко са се увеличили. То вече има доста добри примери [/Quote]
Потребителите има накъде още да се увеличават, защото е срамота една толкова добра мрежа, да се натоварва под 50%. С удоволствие ще си плащам таксата, защото знам какво получавам срещу парите си. Надявам се и другите два оператора да отпуснат юздите малко, че и техните клиенти да усетят полъха на свободата. До 5-6 години съм сигурен, че много хора ще са като мен. Тогава вече очаквам да е навлязло и 4,5G и скорости с 300 + мегабита.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
Вито

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Вито » 31 май 2017, 12:41

Аз като чета други коментари в скоростите сме много по напред от развити страни като Германия към днешна дата. Мрежата им е ужасна. От Берлин до Хамбург се сменяха операторите през пет минути, 3Г беше някаква невиждана екстра... Тва преди 3 години където в България навсякъде имах 3Г плътна мрежа, така че в отношение скорост има да ни гонят и сега. В друг форум живеещ в Германия споделя как рекламираните 4Г 300 Мбита скорости са мираж и едва стига 40...
Споделих как за няма и пет минути си свалям без проблем файл с големина 2.5ГБ. Изобщо скоростта ни е на много високо ниво спрямо развитите...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Виваком са пуснали 2 терабайта интернет пакет подарък на лоялните си клиенти

Мнение от Мilen » 31 май 2017, 16:16

Интересно ще бъде да видим дали ще ни оставят бонуса за постоянно.. Лично аз не очаквам такова нещо, но все пак може да ни изненадат приятно :)

Есента като дадоха бонус 100 ГБ за първите три месеца, също не го спряха веднага, а 10-15 дни по-късно. Възможно е и тук да стане така. Да не се радваме, ако и утре го има бонуса, а да видим по натам как ще е.

Вито, стария ми телефон също грееше като печка, когато го ползвах за рутер. Процесора му беше по старата 28 нанометра технология, предполагам и при теб е така. Новия ми е по 14 нанометра технология и няма греене, каквото и да правя- игри, ползване нон-стоп като рутер, каквото и да е. Така че замисли се за ъпгрейд.

Отговори