Виваком решиха да измамят клиентите на предплатени карти

NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Виваком решиха да измамят клиентите на предплатени карти

Мнение от NSWDG » 31 окт 2020, 07:37

Закон за задълженията и договорите. Стига сте си чесали езиците без да знаете за какво става въпрос! Нямало закон. Дрън-дрън.
==================
MTAN2LL/A

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 31 окт 2020, 09:06

Ми хубаво го цитираш тоя закон, но дай член алинея да видим....не е нужно да четем целия закон за едно изречение. Отделно от това, едва ли е дефинирано точно такова своеволие. Аз предлагам да инициираме разговор по телевизията с представител на Виваком по телевизията и да обяснят както А1 направиха за Боб и тогава излишно те казаха, че нямат право да прекратяват услуга ако абоната не е заявил нейната промяна. Тук много професори изчетох, но явно само си пишат тъпизмите. Действия трябва нв писане в сайт

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 31 окт 2020, 09:23

Изчетох 33 страници общи условия и никъде не видях да пише за смяна на тарифен план от страна на оператора без съгласието на абоната. Даже и в европейската директива такова нещо няма....как така решават селтаците да го направят - не знам!!! Но си трябва телевизионен ефир да обяснят

denyo75
Регистриран: 03 мар 2009, 17:37

Мнение от denyo75 » 31 окт 2020, 09:37

davvad написа:
29 окт 2020, 20:10
Тези са пълни обирджии. :oops: :oops: :oops:

Здравейте,

Бихме искали отново да потвърдим, че до 60 дни от миграцията на услугата към новата тарифа може да изразходите левовия баланс на картата. Ако това не бъде направено то баланса се губи.

Някой има ли идея за плащане със смс?
Ако с подадените жалби в КЗП не успеем да се преборим с Виваком, с баланса могат да се купуват приложения от Google Play. Единствената спънка която срещнах (и четох форуми за да реша, Виваком не успяха да ми помогнат) е, че по време на регистрацията на вида плащане в Google Play, трябва да си изключа картата на М-тел, защото не успява да мине верификационния SMS. Мисля идеята не е лоша. Така Виваком ще трябва да налеят реални пари на Гугъл, а не ние да досаждаме на приятелите си, за да не ни изгори баланса. Аз даже имам вече набелязани някои приложения.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 31 окт 2020, 09:46

А не можете ли да си вземете парите по банков път?
от zaboraboy » 31 окт 2020 00:30

И все пак не ми стана ясно ако януари се зареди сума по картата няма ли да се натрупа и удължи баланса?Или ще се дели на стар и нов баланс,ако е така ще е много жалко .
Имам над 100 лв в еднота карта.
А, каква е била идеята за трупането на тези суми в предплатена карта? Имам познат, който е с над 400 лв. натрупани в такава карта, но не мога да го открия в момента, за да го попитам.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

denyo75
Регистриран: 03 мар 2009, 17:37

Мнение от denyo75 » 31 окт 2020, 09:52

Текста на уведомителния SMS не е индексиран от Гугъл. С цел темата да се намира по-лесно от заинтересованите, ще го цитирам тук:
Здравейте, от 26.11.20г. се спира от предлагане настоящия Ви тарифен план. Ще преминете на пакет VIVACOM Free с неограничени МВ, минути, валидни и в роуминг ЕС и без допълнителни такси при презареждане. До тази дата може да използвате минути и MB спрямо настоящата Ви тарифа. Информация за новия тарифен план: https://www.vivacom.bg/vivacom-free

lpn
Регистриран: 07 апр 2020, 14:18

Мнение от lpn » 31 окт 2020, 10:16

NSWDG написа:
31 окт 2020, 07:37
Закон за задълженията и договорите. Стига сте си чесали езиците без да знаете за какво става въпрос! Нямало закон. Дрън-дрън.

Точно така -- понеже няма договор, има само задължения поети от двете страни при продажбата. Едната страна ги е изпълнила с предварителното плащане. Другата иска да промени условията без да е получима съгласие.

zaboraboy
Регистриран: 24 дек 2018, 17:28

Мнение от zaboraboy » 31 окт 2020, 10:43

Ванката написа:
31 окт 2020, 09:46
А не можете ли да си вземете парите по банков път?
от zaboraboy » 31 окт 2020 00:30

И все пак не ми стана ясно ако януари се зареди сума по картата няма ли да се натрупа и удължи баланса?Или ще се дели на стар и нов баланс,ако е така ще е много жалко .
Имам над 100 лв в еднота карта.
А, каква е била идеята за трупането на тези суми в предплатена карта? Имам познат, който е с над 400 лв. натрупани в такава карта, но не мога да го открия в момента, за да го попитам.
Натрупаха се защото ползвам карта на Теленор с неограничени минути,както и Боб 100+100,тази е от първите бонуси безкрай,от старта на Вивател.Държах да имам карти и на трите оператора,зареждах само да удължа срока.Другите карти 2 карти на бонусите се ползваха само за разговори в мрежата на Виваком от родителите ми и зареждах по 20 лв за да получат 500 мин бонус а левовете кредит се натрупваха.

NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Мнение от NSWDG » 31 окт 2020, 11:15

https://lawacademybg.wordpress.com/kurs3/op/op18/

Много се надявам повече хора тук да прочетат ЦЯЛАТА и с РАЗБИРАНЕ постната от мен статия. Колегите са я написани ясно и разбираемо, дори и за неюристи. Всички сме от е*аната страна, но сме се поставили там, когато сме купили въпросните предплатени карти, а не когато Виваком решават да си сменят условията по тях в движение. При промяната на тези условия, законът ни позволява да се откажем от услугата им, щом вече не ни удоволетворява, без санкции. Нищо повече. Защо се приема от клиентите за по-нормално да не ти предложат анекс при същи условия след изтичане на срочен договор? Или на какво основание ние искаме след две години да ни увеличат включеното в плана, и да ни намалят таксата.
==================
MTAN2LL/A

davvad
Регистриран: 27 окт 2020, 18:19

Мнение от davvad » 01 ное 2020, 15:39

Колкото и да четем идеята на картата беше бонуси без ......КРАЙ..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Тормозете ги аз не бих ги ползвал, но ............ 1 000 допълнителни MB, които можете да използвате в следващите 30 дни.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори