USSD код - Виваком

KOBRETI
Мнения: 5922
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: USSD код - Виваком

Мнение от KOBRETI » 14 авг 2012, 13:48

Нищо не пропагандирам. Съветът е логичен, ако това му е толкова важно и не иска да прави разни фокуси...

[Quote]За да пренасочите повиквания, на който не желаете да отговорите, въведете:
*61*номера за пренасочване# последван от бутона ОК.

За да пренасочите повиквания, когато сте извън обхват или апаратът Ви е изключен, въведете:
*62*номера за пренасочване# последван от бутона ОК.

За да пренасочите повиквания при заета линия, въведете:
*67*номера за пренасочване# последван от бутона ОК.

За да направите безусловно пренасочване, въведете:
*21*номера за пренасочване# последван от бутона ОК.

За да премахнете всички пренасочвания, въведете:
##002# последван от ОК.[/Quote]

Ако не се лъжа, това с 61 трябва да го изключиш и ще стане точно както искаш. Дефакто, това с 67 трябва да ти е достатъчно. Ако не стане, пробвай това от по-долу. И, разбира се, както си написал, call waiting трябва да ти е изключен :)

Има и друг момент - някои телефони пращат "заето" при прекъсване, а други пращат "прекъсване на линията". Пробвай с друг телефон. В момента гласова поща не ползвам, така че не съм ползвал това скоро, но преди на една стара нокиа имах софт-бутон, който дава заето и праща към гласовата поща, а с червената слушалка прекъсваше директно звъненето без пренасочване към гласовата поща.

prasuncho
Мнения: 855
Регистриран: 03 мар 2008, 14:20

Re: USSD код - Виваком

Мнение от prasuncho » 15 авг 2012, 09:36

[B]KOBRETI[/B], тези кодове ги има на страницата на Виваком (и съответно съм ги пробвал в най-различни комбинации, но не постигам желания от мен ефект).

[quote]Ако не се лъжа, това с 61 трябва да го изключиш и ще стане точно както искаш. Дефакто, това с 67 трябва да ти е достатъчно. Ако не стане, пробвай това от по-долу. И, разбира се, както си написал, call waiting трябва да ти е изключен :)[/quote]

Уточни, ако изключа 61, кое ще стане? А с 67 кое ще ми е достатъчно? Нищо не разбирам!

Не знам дали си прочел предните ми постове, но отново уточнявам, че това, което искам да стане е, като прекъсна разговора (с "Откажи" или Червена слушалка) от телефона, от който пренасочвам, повикването да прекъсне, а не да се пренасочи към М-телския ми номер. Това искам да стане.

Чакащите повиквания са [B]ДЕАКТИВИРАНИ[/B]! Ако не са, пренасочването не може да се осъществи!


[B]azcv[/B], относно това:

[quote]...
Може да опиташ да махнеш пренасочванията към 1578(въпросния IVR),но нямам идея дали няма да прецакаш нещо и да ти спрат и смс-ите за пропуснато повикване и дали изобщо може от телефона да се махнат пренасочванията конкретно към този номер.[/quote]

Престраших се да направя малко проби. Опитах се да пренасоча разговорите към [B]1578[/B] (да, това наистина е въпросния IVR), но не става ([B]"Искането не е изпълнено"[/B]), обаче не знам как да се махнат пренасочванията към него. Ако ти знаеш, кажи ми...

(beer)

KOBRETI
Мнения: 5922
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: USSD код - Виваком

Мнение от KOBRETI » 15 авг 2012, 22:52

[Quote]Не знам дали си прочел предните ми постове,[/Quote]
Аз ги прочетох, но май ти не си прочел моите, след като ми задаваш такива въпроси...

prasuncho
Мнения: 855
Регистриран: 03 мар 2008, 14:20

Re: USSD код - Виваком

Мнение от prasuncho » 16 авг 2012, 09:21

Щом си ме разбрал, тогава отговора ми е: Не става - нито с 61, нито с 67.

Отговори