Стратегии за пестене на трафик

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнението е изтрито.

Мнение от tzincbg » 17 ное 2017, 05:37

[b]Модератор: [/b]Няма връзка с обсъжданата тема.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Ванката » 17 ное 2017, 08:56

Ето още една стратегия за пестене на трафик или по-скоро за пестене на пари от такси. Намерих един който продава предплатени карти за трафик, като най-изгодните са на Виваком - срещу 6 лв получаваш 5 ГБ трафик с валидност 20 дни. Сега, не го знам тоя дали продава в големи количества (ако е от братята), но ако случайно дава - инвестирай едни 108 лв и 365 дни точно, ще имаш интернет, който ще ти стига. Просто на всеки 20 дни, ще хвърляш старата карта и ще слагаш новата. :P Предполагам тогава, ще изключиш гимнастиките...:D
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от tzincbg » 17 ное 2017, 09:54

Bravo-то е по-оферта. Там за разлика от viva bonus, easy traffic и т.н. на Виваком, нарочно пише всички други валидности,но не и на първоначалните 3.9 гб - а тя е 90 дни. 6 лв. С изброените от мен стратегии е просто красота.
1.3 гб на месец за 2 лв се получава.

Blue Sky
Мнения: 1864
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Blue Sky » 28 ное 2017, 20:10

Все пак не живеем в Африка, нито пък ползваме сателитен интернет, още по-малко Dial-up. Какви са тези стратегии?

Стана ми жал направо. А да не говорим за "спестяване" на интернет на настолен компютър. Не знаех, че има ограничен кабелен интернет. :S

Blue Sky
Мнения: 1864
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Blue Sky » 28 ное 2017, 20:16

Едва ли ще им върши работа, защото не им се плаща. Не че интернетът е кът. Даже напротив, интернетът ни е един от най-бързите и качествените. (yes)

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от tzincbg » 28 ное 2017, 21:02

В чужбина операторите често са сложили лимит на стационарния нет и над него не се забавя, а се плаща солено. И то за по-мижава скорост. В България lan- аджиите, първоначално с прекъсващ нет, с нестабилни договорки за бг пиъринг(ту имаше data.bg, ту нямаше, пък после имаше, ама на 2кб/сек и подобни), но после с все по-бързи и стабилни мрежи, направиха у нас лимитите невъзможни и послаха пътя за бърз, евтин и стабилен кабелен нет у нас. Операторите още ги е яд затова, но нагласите на българина в това отношение вече са трайни.
Но стратегиите за пестене на нет на настолен компютър не са излишни - често ползваме 3g и 4g модеми и бисквитки където не можем или не искаме да прокарваме домашен нет - напр. на място, където сме от време на време.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Ванката » 28 ное 2017, 21:28

[Quote]Но стратегиите за пестене на нет на настолен компютър не са излишни - често ползваме 3g и 4g модеми и бисквитки където не можем или не искаме да прокарваме домашен нет - напр. на място, където сме от време на време[/Quote]
Именно де. Толкова ли не можеш да отделиш едни 15 лв на месец, да си покриеш евентуалната нужда от мобилен нет, ами се чудиш как да застанеш на челна стойка? Това наистина е супер мизерно. Никога не се ограничавам и мразя да ме ограничават, че и да ме съветват, как да се ограничавам. (yes)

ПС: Остават ми около 500 МБ от теленора до 5-ти и още 13000 МБ до 15-ти от Вивакома, за какво да се подлагам на такива глупости.
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от tzincbg » 28 ное 2017, 21:45

Нищо не се чудя. На нищо не заставам
Настроил съм си веднъж плъгините преди няколко месеца за пестене. Сега ползвам и си свиркам и не ми се забавя, защото не свършва. Не ми се забавя осезаемо и в час пик. Плюс това реклами не ми бавят зареждането и не ми вкарват вируси. По-удобно е. YouTube ce отваря сам в любимата резолюция.

Blue Sky
Мнения: 1864
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Blue Sky » 28 ное 2017, 21:48

[Quote]често ползваме 3g и 4g модеми и бисквитки където не можем или не искаме да прокарваме домашен нет[/Quote]

Например в София, където се мъчите с нек'ви умрели Макс и Булсат. Не ви ли писва да се тормозите с настройки и липсващо покритие, вместо да се наслаждавате на услугите, когато имате нужда?

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Стратегии за пестене на трафик

Мнение от Ванката » 28 ное 2017, 22:24

Толкова са свикнали на китайски мъчения, че не могат да приемат други алтернативи. :)
Samsung GALAXY S22 Ultra

Отговори