Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

rosennedkov
Мнения: 107
Регистриран: 25 фев 2019, 15:22

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от rosennedkov » 03 юли 2020, 07:22

Mapuok написа:
atanasik написа:
02 юли 2020, 23:24
Имам договор на Виваком за телевизия и интернет и понеже се местя в друг град (където пак има такъв абонамент) мога ли да се откажа от настоящия договор ако заплатя 3 месечни такси (така бях чел някъде) ? В офиса на Виваком твърдят , че за всички оставащи месеци трябва да се плати (те са повече от 12) .
Лъжат те. Три такси трябва да платиш, непромоционални.
+отстъпките за някакъв период, ако има такива

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Nokia_Mania
Мнения: 77
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Nokia_Mania » 03 юли 2020, 08:52

rosennedkov написа:
03 юли 2020, 07:22
Mapuok написа:
atanasik написа:
02 юли 2020, 23:24
Имам договор на Виваком за телевизия и интернет и понеже се местя в друг град (където пак има такъв абонамент) мога ли да се откажа от настоящия договор ако заплатя 3 месечни такси (така бях чел някъде) ? В офиса на Виваком твърдят , че за всички оставащи месеци трябва да се плати (те са повече от 12) .
Лъжат те. Три такси трябва да платиш, непромоционални.
+отстъпките за някакъв период, ако има такива

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
За това колегата е написал непромоционалната цена. И става дебело. До колкото разбрах там дето се местиш вече имаш интернет и телевизия, а сега този е в повече. Друг вариант е да прехвърлиш услугите на др човек и той да ги ползва, ако му харесат условията.

peterbs
Мнения: 261
Регистриран: 12 юни 2020, 10:44

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от peterbs » 03 юли 2020, 15:17

Mapuok написа:
03 юли 2020, 00:27
atanasik написа:
02 юли 2020, 23:24
Имам договор на Виваком за телевизия и интернет и понеже се местя в друг град (където пак има такъв абонамент) мога ли да се откажа от настоящия договор ако заплатя 3 месечни такси (така бях чел някъде) ? В офиса на Виваком твърдят , че за всички оставащи месеци трябва да се плати (те са повече от 12) .
Лъжат те. Три такси трябва да платиш, непромоционални.
Това важи само за мобилни, но не и за фиксирани услуги. Когато са в пакет важат и правилата за фиксираните услуги. Ето какво се казва в актуалните общи условия на Виваком към момента за IPTV:
https://www.vivacom.bg/bg/files/12400-o ... 1-2019.pdf
В частност точка 8.4 https://prnt.sc/tb4c7r
Ако
Договорът за Услугата VIVACOM IPTV бъде прекратен по инициатива или по вина на
абоната преди изтичането на избрания с договора срок, абонатът (юридическо лице)
дължи на VIVACOM неустойка в размер на месечните абонаменти за услугите на срочен
абонамент, за които договорът се прекратява, по техния стандартен размер, без
отстъпка, до изтичане на съответния срок.
За това е най-добре да се видят общите условия и какви са условията и неустойките записани там.

Потребителски аватар
Mapuok
Мнения: 152
Регистриран: 30 юни 2016, 12:09

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Mapuok » 03 юли 2020, 20:41

peterbs написа:
03 юли 2020, 15:17
Mapuok написа:
03 юли 2020, 00:27
atanasik написа:
02 юли 2020, 23:24
Имам договор на Виваком за телевизия и интернет и понеже се местя в друг град (където пак има такъв абонамент) мога ли да се откажа от настоящия договор ако заплатя 3 месечни такси (така бях чел някъде) ? В офиса на Виваком твърдят , че за всички оставащи месеци трябва да се плати (те са повече от 12) .
Лъжат те. Три такси трябва да платиш, непромоционални.
Това важи само за мобилни, но не и за фиксирани услуги. Когато са в пакет важат и правилата за фиксираните услуги. Ето какво се казва в актуалните общи условия на Виваком към момента за IPTV:
https://www.vivacom.bg/bg/files/12400-o ... 1-2019.pdf
В частност точка 8.4 https://prnt.sc/tb4c7r
Ако
Договорът за Услугата VIVACOM IPTV бъде прекратен по инициатива или по вина на
абоната преди изтичането на избрания с договора срок, абонатът (юридическо лице)
дължи на VIVACOM неустойка в размер на месечните абонаменти за услугите на срочен
абонамент, за които договорът се прекратява, по техния стандартен размер, без
отстъпка, до изтичане на съответния срок.
За това е най-добре да се видят общите условия и какви са условията и неустойките записани там.
Явно не четеш.
Ограденото ясно се вижда, че е за юридическо лице.
Казусът за физически лица е описан над ограденото, а именно - "не повече от трикратния им размер". Тоест, не повече от три месечни такси.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Вито » 03 юли 2020, 21:34

Даже е в същата 8.4 точка...
Ако Договорът за Услугата VIVACOM IPTV бъде прекратен по инициатива или по вина на абоната преди изтичането на избрания с договора срок, абонатът ( физическо лице ) дължи на VIVACOM неустойка в размер на месечните абонаменти за услугите на срочен абонамент, за които договорът се прекратява, по техния стандартен размер, без отстъпка, до изтичане на съответния срок, но не повече от трикратния им размер.

peterbs
Мнения: 261
Регистриран: 12 юни 2020, 10:44

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от peterbs » 04 юли 2020, 10:11

Да, извинявам се, моя грешка, последно преди няколко години беше така и съм пропуснал факта, че вече важат същите условия както и за мобилни услуги.

oska
Мнения: 35
Регистриран: 09 яну 2013, 21:59

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от oska » 06 юли 2020, 15:52

Здравейте,мога ли при А1 от абонаментна услуга да мина на предплатена такава?Изтекъл ми е договора.

alexander111
Мнения: 1
Регистриран: 06 юли 2020, 20:06

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от alexander111 » 06 юли 2020, 20:13

Здравейте! Искам да попитам има ли някакви специални оферти на Теленор към момента? Договорът ми изтича след малко повече от месец, а в приложението им ми излизат само стандартните набутвации.. В момента съм на 17.99лв на месец с 5000мб. Търся нещо подобно като цяло.. Повече от 20лв не ми се дават. А1 или Виваком ако предлагат нещо такова също ме устройва. :)

Моля?
Мнения: 57
Регистриран: 19 сеп 2017, 15:35

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Моля? » 06 юли 2020, 20:45

oska написа:
06 юли 2020, 15:52
Здравейте,мога ли при А1 от абонаментна услуга да мина на предплатена такава?Изтекъл ми е договора.
Не виждам причина да не може
alexander111 написа:
06 юли 2020, 20:13
Здравейте! Искам да попитам има ли някакви специални оферти на Теленор към момента? Договорът ми изтича след малко повече от месец, а в приложението им ми излизат само стандартните набутвации.. В момента съм на 17.99лв на месец с 5000мб. Търся нещо подобно като цяло.. Повече от 20лв не ми се дават. А1 или Виваком ако предлагат нещо такова също ме устройва. :)
Или оставаш на безсрочен 17,99 с 2000 мин. и 2000 мб или 20,99 лева с неограничени и 8000мб. Другите оператори няма да ти предложат нищо.

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 754
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от NSWDG » 17 юли 2020, 10:33

Не казвам, че не е вярно, но този “сайт”, който няма нищо общо с уикилийкс, не посочва нито една референция. За мен източникът е абсолютно недостоверен. Кликбайт или просто да си чешем езиците?
==================
MPXV3RX/A

Отговори