Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

danielbonev
Мнения: 10
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от danielbonev » 29 май 2020, 07:46

Здравейте!Кой оператор дава най-добрата оферта в момента за нови клиенти!Досега съм ползвал служебна карта (от фирмата в която работих) за разговори, а на втория телефон всеки месец му купувах предплатена карта с 6000 MB нет на месец за 8 лева.Търся нещо с повечко интернет(не говоря по телефонът много, така че нета е по-важен от минутите).Не ми трябват планове с телевизии, облачни пространства и т.н., само повечко нет и някакви минути.Поздрави!

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Вито » 29 май 2020, 08:18

За нов потребител си отваряш трите сайта и гледаш кой оператор те устройва най-много.

danielbonev
Мнения: 10
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от danielbonev » 29 май 2020, 11:16

Разгледал съм ги вече. Идеята ми е, че искам план само с минути и интернет. Не искам да плащам за неща който няма да използвам никога(voyo,tv go, claud,tidal и всякакви подобни работи).На някой дали са му предложили такъв план в някой от операторите?

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от defierofodds » 29 май 2020, 12:13

Вариантът с отделна карта за нет си остава най-добър. Щом така и така ще взимаш нова карта и за разговори, взимай една предплатена на А1 за разговори и си остави и предплатената с нета.

Slim313Shady
Мнения: 1
Регистриран: 30 май 2020, 07:53

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Slim313Shady » 30 май 2020, 07:59

Здравейте!Предстои ми преподписване към А1. В момента съм с Unlimited 18.Ще преподписвам с IPhone 11 64gb и s20 (понеже са два номера, а аз титуляр).Въпроса ми е, дали е възможно и двата телефона да се възползват от отстъпки и също така какъв месечен план ще е най-добър?Благодаря ви!

mcmarto
Мнения: 4
Регистриран: 30 май 2020, 13:09

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от mcmarto » 31 май 2020, 19:06

Сега ходих и при трите оператора на място в един от моловете. Реших да си купувам iPhone 11 Pro Max. Договора ми изтича другия месец.

Влизам първо във Виваком, тъй като съм им клиент от 4 години (на мое име, иначе семейството ми е от доста повече време). Директно ми казват, че не могат да ми дадат телефона на изплащане, тъй като сега било политика на фирмата да дават на изплащане максимум 300 лв. (да, можело да си купя телефона ако дам първоначална вноска 2k+ лева).

Във А1 и Теленор директно ми казаха, че на нов клиент не могат да дадат този телефон на изплащане.

Отделно в А1 и Теленор най-евтиния план, който е по-добър от сегашния ми за 16 лв, (неограничени минути и 3500 mb) щял да ми струва 30 лв на месец (с 10000 мб). Като ги питах защо същите гигабайти сега ще ми струват с 10 лв повече ми казаха най-нагло - "еми вече са така".

Някакви съвети как да процедирам? В крайна сметка при никой оператор не искат да ми дадат желания телефон на изплащане...

Mihail_
Мнения: 56
Регистриран: 09 мар 2015, 22:18

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Mihail_ » 31 май 2020, 19:52

mcmarto написа:
31 май 2020, 19:06

Някакви съвети как да процедирам?
Банка, потребителски кредит, въпреки че не е много разумно да наливаш толкова пари в телефон, ако нямаш излишни, но щом ти е толкова на сърце тая машинка, това е вариант. :)

mcmarto
Мнения: 4
Регистриран: 30 май 2020, 13:09

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от mcmarto » 31 май 2020, 20:02

Mihail_ написа:
31 май 2020, 19:52
mcmarto написа:
31 май 2020, 19:06

Някакви съвети как да процедирам?
Банка, потребителски кредит, въпреки че не е много разумно да наливаш толкова пари в телефон, ако нямаш излишни, но щом ти е толкова на сърце тая машинка, това е вариант. :)
Старата вече сдава багажа, а и така или иначе трябва да се бия с операторите за нов договор и мислех, че ще е най-изгодно да комбинирам двете неща. Парите ако реша мога да ги дам и кеш, просто не ми е максимално удобно в момента.

Така или иначе въпроса е повече как да си издействам нормален договор :)

OrionBG
Мнения: 178
Регистриран: 28 май 2004, 15:45

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от OrionBG » 01 юни 2020, 06:39

Здравейте, имам карта на Виваком която има около година до края на договора. Попитах е ли е възможно да преподпиша на по висок план и да взема телефон на изплащане но от 123 ми отговориха НЕ... (като имате предвид, че не съм копувал апарат като преподписвах последния път). Ако е само преподписване на по висок план може, но телефон само ако е до 3 месеца преди края на договора... Това е голяма простотия! В А1 няма такива пречки, правил съм го няколко пъти през годините.
То излиза по-добре да прекратя договора на сегашната карта и да взема нова... може да платя три такси ама поне няма да се занимвам с глупости. Единственото което ме спира е номера. имам си го от първите дни на ВиваТЕЛ съм им клиент от толкова години вече...

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Вито » 01 юни 2020, 16:36

На мен специалните оферти които ми излязоха днес в офиса, не в приложението са:
L+ 28.99 с 25гб и 200 към ЕС,
XL 30.99 с 30гб и 300 към ЕС.

И други има ама не ме вълнуват. Към двата плана има допълнителен бюджет 10 лв. (за целия срок на договора) за дигитални услуги в TVGO. С тея 10 лв. мога да си пусна пакета с 60+ канала, като всеки месец мога да сменям и ако искам мога да си пусна HBO OD. Има и допълнителни ГБ за TVGO, но са само за 3 месеца и не ме интересуват.
Ще взема сигурно XL щото 2к видеото в тубата харчи повече. Дано имат запечатани бройки note 10+. :lol:

Отговори