Сигнал за известяване на пренесен номер

stststeven
Регистриран: 16 мар 2007, 08:06

Re: Сигнал за известяване на пренесен номер

Мнение от stststeven » 08 авг 2010, 19:30

Не.Ти нямаш право да заблуждаваш другите относно твоя пренесен номер,т.е. не можеш да махваш сигнала,който те чуват като те набират.Имаш влияние само на сигнала,който ти чуваш,когато набираш пренесен номер,т.е. влияние над твойто набутване,не над чуждото.

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 08 авг 2010, 23:17

Ок. Разбрах те сега.
Обясни ми как да си активирам тази "услуга" или "функция" да разбирам че звъня на пренесен номер?
На трите си карти:
Mtel Prima, GloBul предплатена, viva Profi.
--------
Едит:
За GloBul го направих (yes)
[Quote]достъпно с избиране на *123#зелена слушалка
За клиенти, ползващи предплатена услуга b-connect.[/Quote]

stststeven
Регистриран: 16 мар 2007, 08:06

Мнение от stststeven » 08 авг 2010, 23:53

По подразбиране трябва да ти е активирана услугата.

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 09 авг 2010, 09:14

[Quote]По подразбиране трябва да ти е активирана услугата.[/Quote]
Дай боже :D
А не след това да се ОЗЪБЯ в стил на Мтел ;)
От това най-много се боя.
За вива не ми пука, ама Мтел....., току виж са ме занулили за норматив 54ст/мин.

-=KaLin=-
Регистриран: 03 яну 2007, 16:31

Мнение от -=KaLin=- » 09 авг 2010, 22:08

[Quote]Дай боже :D
А не след това да се ОЗЪБЯ в стил на Мтел ;)[/Quote]

На който и оператор да си, каквато и програма да използваш, задължително ще чуваш сигнал за пренесен номер. Услугата не е да имаш опция да чуваш сигнала, а да имаш опция да го спираш. :)

titan_t
Регистриран: 23 авг 2007, 21:48

Мнение от titan_t » 09 авг 2010, 22:22

Интересно колко от посещаващите форума вече чуват сигнал за пренесени номера на техни познати? Аз до сега не съм попадал на пренесен номер.

-=KaLin=-
Регистриран: 03 яну 2007, 16:31

Мнение от -=KaLin=- » 09 авг 2010, 22:25

Аз съм попадал на пренесен от VIVACOM и от М-Тел и сигнала си се чува, предполагам и ако се набира от GLOBUL, също се чува.

Уточнение:
Ако вие сте на М-Тел и набирате пренесен номер ОТ мрежата на VIVACOM към GLOBUL (примерно), няма да чувате сигнал!

jjf
Регистриран: 11 фев 2010, 13:32

Мнение от jjf » 03 юли 2011, 13:17

Здравейте. Имам следното питане- как да разбера дали номер с Мтелски префикс е пренесен към мрежата на Виваком. Когато звъня на номера не се чува сигналът за пренос. Дали е защото звъня от вивакомската карта или защото може да е пренесен отдавна. Изобщо има ли начин преди да се обадя на даден номер да разбера дали не е пренесен?
И още нещо, което е оф топик, но да не отварям нова тема. Някой, който е на Виваком, може ли да ми каже дали имам "гратисен период" за плащане- например ако на фактурата пише, че трябва да платя до 18то число имам още поне седмица, както е при Мтел или ми спират телефона на 19ти?

shadowman28
Регистриран: 10 мар 2006, 19:28

Мнение от shadowman28 » 03 юли 2011, 13:37

Сигнал, че даден номер е пренесен, се чува само когато се избира от номера от мрежата, към която е принадлежал. Следователно, ако номер на Мтел е пренесен в мрежата на Виваком, то сигнал за пренесен номер ще се чува само когато този номер се избира от мрежата на Мтел (ако уведомяването не е изключено по желание на избиращия номер). При избиране от мрежата на Виваком такъв сигнал няма.

Поздрави! :)

jjf
Регистриран: 11 фев 2010, 13:32

Мнение от jjf » 03 юли 2011, 13:44

Благодаря за отговора. И аз така си помислих. От друга страна обаче няма как да си сигурен, че номерът е пренесен, защото може да си е останал Мтелски и като звъня от Вивателската карта то пак няма да ме известява със сигнал. Малко глупаво е замислено :) А от 123 имат ли право да ми дадат инфо дали даден номер е пренесен?

Отговори