Състояние на мрежите плюсове и минуси

mjoy383
Мнения: 755
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от mjoy383 » 23 фев 2020, 20:06

А1 са най-добре по Магистрала Тракия , повтарям най-добрите са ...99% от този 360км участък е в 4г режим със скорости от 50 мгбс нагоре. Вивата е най-зле ( около Вакарел посока Ихтиман ) Виваком е в 3г режим без никакъв трнасфер на данни, след тунела "Траянови врати" -нула мрежа до високия мост. Теленор, само преди Завой - Зимница не са с добро покритие на никаква мрежа. Иначе 4 г не е впечатляващо като скорост, но всичко се зарежда и работи много добре. А1 в градовете е зле (особено в затворени пространства) много често е в 3г мрежа. Из Искърското дефиле най-добри са А1 на първо място и Теленор леко изостава, Виваком е просто пародия на мрежа там. Обикалям цяла България - такава ми е работата и ползвам много нет и знам кой как се представя. Вивата е най-зле като плътност и качество на мрежата, като скорост на места съм достигал 500мгбс скорост, но какво от това ...това е ако теглиш филми ( не че не го правя), но само това. Изборът оставям на вас. Аз лично харесвам най-много Теленор и А1 последни са ми Виваком. За качество на обслужване в магазин А1 са номер едно ( всичко може да активираш и деактивираш през магазинната им мрежа), Теленор и последни са Виваком. Като планове за преподписване на лоялни клиенти единствено с А1 , може да си преподписваш старите усливия колкото пъти си искаш - това е най-доброто решение, Теленор са консерви и предлагат шиит планове, Виваком е абсурдно да преподпишеш стари условя да же се чудят как да ти набутат цялото им безумно портфолио. нагло и грозно отношение на селяндури.

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от defierofodds » 23 фев 2020, 20:23

mjoy383 написа:
23 фев 2020, 20:06
А1 са най-добре по Магистрала Тракия , повтарям най-добрите са ...99% от този 360км участък е в 4г режим със скорости от 50 мгбс нагоре. Вивата е най-зле ( около Вакарел посока Ихтиман ) Виваком е в 3г режим без никакъв трнасфер на данни, след тунела "Траянови врати" -нула мрежа до високия мост. Теленор, само преди Завой - Зимница не са с добро покритие на никаква мрежа. Иначе 4 г не е впечатляващо като скорост, но всичко се зарежда и работи много добре. А1 в градовете е зле (особено в затворени пространства) много често е в 3г мрежа. Из Искърското дефиле най-добри са А1 на първо място и Теленор леко изостава, Виваком е просто пародия на мрежа там. Обикалям цяла България - такава ми е работата и ползвам много нет и знам кой как се представя. Вивата е най-зле като плътност и качество на мрежата, като скорост на места съм достигал 500мгбс скорост, но какво от това ...това е ако теглиш филми ( не че не го правя), но само това. Изборът оставям на вас. Аз лично харесвам най-много Теленор и А1 последни са ми Виваком. За качество на обслужване в магазин А1 са номер едно ( всичко може да активираш и деактивираш през магазинната им мрежа), Теленор и последни са Виваком. Като планове за преподписване на лоялни клиенти единствено с А1 , може да си преподписваш старите усливия колкото пъти си искаш - това е най-доброто решение, Теленор са консерви и предлагат шиит планове, Виваком е абсурдно да преподпишеш стари условя да же се чудят как да ти набутат цялото им безумно портфолио. нагло и грозно отношение на селяндури.
Мда, който иска добро покритие в града - Теленор, който иска извън градовете - А1. Вива изобщо не се класират никъде. :D

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Apple_fan » 23 фев 2020, 21:34

alexandrov1 написа:
23 фев 2020, 19:23
Като чета коментарите за състоянието на мрежите - на хората, които пътуват често - май Теленор са комплексно най-препоръчителни за мобилните услуги.

А1 е исторически 1вият мобилен оператор, а Виваком - най-големият телекомуникационен оператор. Не е хубаво, че има толкова недоволни от мрежите им.

В интерес на истината, чак след като норвежкият концерн Теленор купи Глобул през 2013г, и станаха пионери в развитието на първата 4G мрежа в България, се усети осезаемо подема и развитието на мобилните комуникации.

Имахме късмет, че дойде компания като Теленор в България и от това спечелихме всички - докоснахме сме се до скандинавската дисциплина и качество.

За съжаление, Теленор не можа да купи някой от съществуващите кабелни оператори и остана единственият "мобилен" оператор. Явно не им е било толкова важно да конвергират с фиксирани услуги и са решили да се концентрират в развитието на мобилната си мрежа и услуги, което явно ги прави по-устойчиви и стабилни.

Виваком бързо се ориентираха в същата посока, въпреки неколкократна им смяна собственост. Развиват голямо портфолио от услуги и, в крайна сметка, те са Българска Телекомуникационна Компания - с огромна инфраструктура.

Като че ли, само А1 са в постоянна догонваща роля. Последните 10на години предлагат все по-пъстроцветни услуги, но рядко ги хвалят и не полагат особени усилия в посока качество, обслужване и позитивизиране на имиджа на компанията. Явно на пазара трудно се оцелява без масирана реклама, но за клиентската удоволетвореност трябва обективно подобрение на услугите.
Забелязвам, че мненията ти са чиста пропаганда или просто не си наясно със случващото се в телекомуникационния сектор.
Идването на Теленор с нищо не промени телеком пазара. Единственият им успех беше, че обновиха старата мрежа, магазините станаха по-красиви за разлика от Глобул преди. Встрани от това, операторът от 2015 г. започна да губи абонати и пазарен дял, като последните две години има подем най-вече за сметка на Виваком, които пък от своя страна започнаха да губят дял макар и минимално.
А последните 10 години винаги Мтел са били иноватори, а другите догонващи. Само преброй колко канала за обслужване предлагат А1 и колко другите два. Дори сега предлагат видео връзка с магазин, нещо което другите два оператора не правят. Единствени имат линия за въпроси, свързани със смартфони и таблети. Първи пуснаха онлайн магазин, HD voice, пуснаха собствени спортни канали, по които дават дори и шампионска лига. Не знам за какви иновации от Теленор(преди Глобул) и Виваком говориш, като вторите използваха наготово цялата инфраструктура на БТК.
Разбира се, не може да се отрече, че Виваком първи развиха добре своята 3G мрежа, докато Мтел догонваха на някои места и пътища, освен това доста дълго време предлагаха най-добри тарифни планове, докато Мтел дълго беше с планове от типа “Х минути към 5 номера”. Всичко това доведе до отлив на клиенти от Мтел към Виваком-около 500 хиляди клиента, като най-засилено беше “преливането” в периода 2011-2013 г. След това Мтел започна да предлага по-добри планове и да губи по-малко клиенти, особено след идването на Вивакомските шефове.
В общи линии истинската конкуренция винаги е била между Мтел и Виваком, докато Теленор винаги са седяли леко встрани. И между другото според статия в “Капитал” норвежците са били много близо да купят Близу, но офертата на Мтел е била малко по-добра.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Боби13 » 23 фев 2020, 21:56

А1 купиха Мегалан и го развалиха, купиха Близу и го развалиха ! И основно коментарите са за мобилните услуги, нали ? Тук единствено HD voice ! Във всичко останало са догонващи :) Нещо за volte да се чува при А1 ?

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Maxthon » 23 фев 2020, 22:09

Боби13 написа:
23 фев 2020, 21:56
Нещо за volte да се чува при А1 ?
Още от 2017г. се чува, но и досега се чува с AMR_WB 12.65kbps за ужас на абонатите им.

plevel12
Мнения: 98
Регистриран: 03 апр 2019, 07:44

Скрити планове за ТВ и Нет - частни лица

Мнение от plevel12 » 28 фев 2020, 08:23

Айде Виваком пуснаха и 3 Mhz на Band8 900 Mhz в Пловдив :

4CA B7_B3_B1_B8/ 20+15+15+3 Mhz от една клетка, за телефони, които поддържат.

На всички клетки около мен е активиран В8.

Нещо мътят.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


В по-малките населени места има агрегация В3+В8/15+3 Mhz

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Скрити планове за ТВ и Нет - частни лица

Мнение от Maxthon » 28 фев 2020, 12:47

plevel12 написа:
28 фев 2020, 08:23
Айде Виваком пуснаха и 3 Mhz на Band8 900 Mhz в Пловдив :

4CA B7_B3_B1_B8/ 20+15+15+3 Mhz от една клетка, за телефони, които поддържат.

На всички клетки около мен е активиран В8.

Нещо мътят.
В по-малките населени места има агрегация В3+В8/15+3 Mhz
Да това е целта 900 да стои повече като покритие, а главния трафик ще минава през 2600(мимо4х4)+2100(2х2)+1800(2х2), а вече телефони комбиниращи и с 900 това е само бонус. В по-малките населени места има и 5mhz ленти на 900, а в даден момент и в по-големите села ще има 1800+2100+900 като 2100 е на 10mhz лента. Даже вече засичам на 2-3 места такива селски антени.

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Dubspace » 29 фев 2020, 16:42

Виваком са пуснали LTE на 900 MHz и във Варна. Скоростите са като за 3 MHz-ова честотна лента.
Изображение
2010 sti hp
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Maxthon » 29 фев 2020, 16:45

Dubspace написа:Виваком са пуснали LTE на 900 MHz и във Варна. Скоростите са като за 3 MHz-ова честотна лента.
Е то си пише де 3mhz е лентата

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser



Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Състояние на мрежите плюсове и минуси

Мнение от Dubspace » 01 мар 2020, 12:23

След пътуване до едно село в района на Варна, забелязах, че Виваком вече са задали приоритет към LTE, и вече стоя само на него. Като излизах от града, прескачах между 2600+1800+2100 CA, 1800+2100 CA и 900 MHz без агрегация. След излизане от града, положението беше между 900 и 1800 MHz. Само на едно място бях дропнал на EDGE, но това, което ми направи впечатление, беше, че от EDGE минах директно на LTE. Засега, евала. Беше използваемо.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Отговори