Прекъснат Би-кънект

komat
Регистриран: 05 мар 2005, 11:04

Прекъснат Би-кънект

Мнение от komat » 28 сеп 2010, 22:58

Здравейте, имах си един Би-кънект с хубавичък номер, който не използвах, зареждах го чак-пат, за да си пазя номера, не го ползвам активно тъй като имам служебна карта. Все си мизлех, че срока на валидност е напред някъде, когато днес го пускам и сигнал няма. Доскоро всичко си беше наред, наскоро мисля, че го проверявах.

Та има ли шанс да ми го пуснат пак. Мисля си, че валидността му е някъде до догодина, но не пазя смс с уведомлението за валидността, а съм зареждал в офис на Глобул, нямам и хартиен ваучер.

Някакъв съвет какво да направя?

-=KaLin=-
Регистриран: 03 яну 2007, 16:31

Re: Прекъснат Би-кънект

Мнение от -=KaLin=- » 28 сеп 2010, 23:51

Обади се на 123 от номер на абонамент, или на 089123 от номер на друг оператор.

Попринцип периода в който можеш да спасиш закрит номер е 13-тия месец, в който можеш да получаваш само входящи обаждания и съобщения, а кредитът ти е нулиран... Но трябва да имаш обхват.

Какво чуваш, когато набираш номера? Ако е различно от "Телефона на абоната изключен или..." значи номерът наистина е спрян и ще трябва да се консултираш в магазин на GLOBUL или Germanos.

Loоper
Регистриран: 19 юли 2006, 02:44

Мнение от Loоper » 28 сеп 2010, 23:53

които ако случайно не е зает вече въпросния номер.. Веднага ще му предложат да го регистрират на Абонаментен план с Много минути интернет и минимална таксичка и прочие простотиии и самосега има уникалнааааата възможност само срещу 1 лев на мес да си вземе LG и тн и тн наизустен репертоар :)

komat

Мнение от komat » 29 сеп 2010, 00:00

"Номерът който избрахте е невалиден" това ми отговаря. Утре ще звъня на оператор, че сега всичко покрай мен спи.

Иначе, няма никакъв сигнал на телефона, мисля, че може само спишни да се набират.

titan_t
Регистриран: 23 авг 2007, 21:48

Мнение от titan_t » 29 сеп 2010, 08:55

В твоя случай е минал и 13-тия месец в който може да спасиш номера. След като е изтекъл, сим картата е деактивирана и не можеш по никакъв начин вече да си върнеш номера. Евентуално ако още е свободен и някой не го е взел, да ти го дадат на абонамент! Друг път си следи сроковете!

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 29 сеп 2010, 09:39

тц няма начин.изтървал си и 13тия месец.ако ти е много важен ноемра отиди в магазин говори с тях и би трябвало да може да го направиш на абонанамент,нали ще ти вземат такса за номер по-избор.

@PLAYLIFE
Регистриран: 02 апр 2009, 00:24

Мнение от @PLAYLIFE » 29 сеп 2010, 10:34

Колегите са прави. Сам си си виновен, че не си следил датата на изтичане. Тук не става въпрос за некоректни отношения от страна на оператора, а просто до невнимание. Моя съвет е вместо да ходиш и да си късаш нервите в опита си да си възвърнеш номера, а това наистина ще стане само ако си платиш за номер по избор и да преминаваш на сметка само заради номера, по-добре иди в който и да е магазин на Г и си вземи един нов Фрог за 3лв. или Би Конект Мега за 6лв и с първоначалните заредени в пакета 3лв. изпрати на всичките си приятели СМС с новия ти номер. А номера който ще си вземеш може да се окаже в пъти по-хубав от този, за който се вайкаш. Сега дават да си избираш измежду всичките варианти, които имат в магазините,а ако не ти хареса нищо - отиваш в другия магазин и така докато си харесаш би, но без да ти връзват ръцете с програми и месечни такси. Е ще падне едно воюване и убеждаване в магазините колко ти е по-изгодно да си на сметка, но просто трябва да се въоражиш достатъчно с търпение и да държиш на своето, все пак имаш служебна карта. (whistle)

-=KaLin=-

Мнение от -=KaLin=- » 29 сеп 2010, 16:35

Не се безпокой, че някой ще ти вземе номера, аз лично спрях един номер преди две години и още казва "Номерът който набрахте е невалиден" това означава че номерът е "под карантина". Ако е свободен, трябва да чуваш "Абонат с такъв номер не съществува".

Ако искаш да запазиш номера си, се опитай в магазин на GLOBUL или Gemanos, кажи им че искаш да е на абонамент (най-ниския е 5лв./месец) Мисля че си заслужава да си върнеш номера на тази цена, ако е възможно естествено.

Ако номерът не е златен, има вариянт срещу 12лв. да ти дадат същия, но с друг код отпред, естествено, ако има свободни. Ще трябва задължително да е на абонамент, но има вариянт да поискаш базова програма(7.20лв./месец), която не е обвързана със срочен договор и след 3 месеца можеш да минеш отново на b-connect, но ще трябва да си доста настоятелен, това няма да се хареса на консултантите.

Третия начин е .... Да купиш нова sim карта за 6лв. и пак ще ползваш техните услуги. Но ако държиш на номера си може да пробваш горните вариянти.

komat

Мнение от komat » 29 сеп 2010, 18:26

Благодаря, ще избера някой от тези варианти. От 123 ми казаха, че номера не фигурира при тях.

А след като номерът е "под карантина" биха ли могли да ми го дадат сега или трябва "несъщесвуващ"?

-=KaLin=-

Мнение от -=KaLin=- » 29 сеп 2010, 19:40

За това е най-добре да попиташ в магазин, но наистина внимавай... по-добре е да говориш поне със заместник-управител. Пробвай ги с фразата "От Call center ми казаха че може..."

Отговори