Предплатена в Роуминг

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от tzincbg » 30 юли 2019, 19:11

petar258 написа:
30 юли 2019, 18:14
А какво се случва с минутите във VivaBonus, гледам че я предлагат с 300 минути към всички, но те дали се презареждат или всеки път нова карта :D
След началния бонус има други бонуси при зареждане - по-малки. Вдигнали са бонус мб - за 10 лв вече дават като А1 2000 мб, но минутите извън началния бонус още куцат, още повече че при вива бонус началното таксуване е 3 минути.

azcv
Мнения: 538
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от azcv » 30 юли 2019, 21:24

Чета и не вярвам на очите си!!!! През 2019 има хора, които ползват предплатени, че и искат и роуминг. Ако пътуваш в ЕС е все тая. Аз съм на неограничени минути и 12 гиги нет, от които 5 важат в ЕС. Ако ще пътуваш за няколко седмици си ползваш плана от БГ и си свиркаш.Ако ще емигрираш е вече друга работа. Местна карта с БГ войп номер. А ако ще пътуваш извън ЕС пак има начини. Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.
Ама за разговори в ЕС да сеправят гимнастики с предплатени е несериозно....

Nilson
Мнения: 106
Регистриран: 14 май 2011, 01:06

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от Nilson » 30 юли 2019, 21:33

Кое точно е несериозно?!Че има българи дето не живеят в държава от ЕС и като се прибират в България отскачат я до Гърция или Испания,Италия...Айде по леко със заключенията! :evil:

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от tzincbg » 30 юли 2019, 21:36

azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Чета и не вярвам на очите си!!!! През 2019 има хора, които ползват предплатени, че и искат и роуминг. Ако пътуваш в ЕС е все тая. Аз съм на неограничени минути и 12 гиги нет, от които 5 важат в ЕС. Ако ще пътуваш за няколко седмици си ползваш плана от БГ и си свиркаш.Ако ще емигрираш е вече друга работа. Местна карта с БГ войп номер. А ако ще пътуваш извън ЕС пак има начини. Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.
Ама за разговори в ЕС да сеправят гимнастики с предплатени е несериозно....
A1 200+100 мин + 2000.мб 10.лв зареждане - за много хора е напълно достатъчно.
За роуминг теленорската е добра само да не изразходваш докрай пакетите и да има пари вътре. Не виждам кое е странното или лошото.
Предплатените имат огромно предимство - няма как да се отпуснеш и да навъртиш много или детето да харчи за игри и смс-и по 6 ЛВ,

azcv
Мнения: 538
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от azcv » 30 юли 2019, 22:16

Nilson написа:
30 юли 2019, 21:33
Кое точно е несериозно?!Че има българи дето не живеят в държава от ЕС и като се прибират в България отскачат я до Гърция или Испания,Италия...Айде по леко със заключенията! :evil:
И в този случай няма смисъл от роуминг. Така или иначе основния им номер е от държава извън ЕС. Такива хора е най-добре да карат на локални предплатени от държавите, в които отскачат. Така и НЕТ ще ползват. Другото е мазохизъм.

azcv
Мнения: 538
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от azcv » 30 юли 2019, 22:18

tzincbg написа:
30 юли 2019, 21:36
azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Чета и не вярвам на очите си!!!! През 2019 има хора, които ползват предплатени, че и искат и роуминг. Ако пътуваш в ЕС е все тая. Аз съм на неограничени минути и 12 гиги нет, от които 5 важат в ЕС. Ако ще пътуваш за няколко седмици си ползваш плана от БГ и си свиркаш.Ако ще емигрираш е вече друга работа. Местна карта с БГ войп номер. А ако ще пътуваш извън ЕС пак има начини. Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.
Ама за разговори в ЕС да сеправят гимнастики с предплатени е несериозно....
A1 200+100 мин + 2000.мб 10.лв зареждане - за много хора е напълно достатъчно.
За роуминг теленорската е добра само да не изразходваш докрай пакетите и да има пари вътре. Не виждам кое е странното или лошото.
Предплатените имат огромно предимство - няма как да се отпуснеш и да навъртиш много или детето да харчи за игри и смс-и по 6 ЛВ,
За децата донякъде съм съгласен. Ама по добрия вариант е директно ограничаване на смс-ите. Става за секунди и е с парола (4 цифри) и работи и не на смартфони. А ако искаш ползваш съответната услуга на гугъл за контрол на децата.

plumarnep
Мнения: 46
Регистриран: 17 юни 2019, 15:53

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от plumarnep » 30 юли 2019, 23:35

centur написа:
30 юли 2019, 17:18
Можеш от:

* Банкомат
* Кеш терминал
* SMS от някой с абонаментен план
* Online
* През приложението им за телефон
Благодаря!
При плащане онлайн какво е необходимо, може би регистрация?
Приложението работи ли с предплатени карти, защото при мтел не позволява ако не си на абонамент?

Nilson
Мнения: 106
Регистриран: 14 май 2011, 01:06

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от Nilson » 31 юли 2019, 00:14

azcv написа:
30 юли 2019, 22:16
Nilson написа:
30 юли 2019, 21:33
Кое точно е несериозно?!Че има българи дето не живеят в държава от ЕС и като се прибират в България отскачат я до Гърция или Испания,Италия...Айде по леко със заключенията! :evil:
И в този случай няма смисъл от роуминг. Така или иначе основния им номер е от държава извън ЕС. Такива хора е най-добре да карат на локални предплатени от държавите, в които отскачат. Така и НЕТ ще ползват. Другото е мазохизъм.
Ти сериозно ли? Значи вместо да си купя една предплатена карта с роуминг в ЕС който да важи във всички държави които ще посещавам, трябва всеки път да купувам различна местна карта, да сменям, след това да уведомявам всички през 3 дни че съм с нов номер :!:

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от Мilen » 31 юли 2019, 21:18

azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.

Тук ми стана интересно. Колега, би ли дал линк към такова устройство или поне конкретно име на устройството и приложението, за да потърся повече инфо?

Поне до момента не съм попадал на каквото и да е, което да работи безотказно и да може да се разчита на него.

azcv
Мнения: 538
Регистриран: 01 апр 2008, 00:37

Re: Предплатена в Роуминг

Мнение от azcv » 03 авг 2019, 13:55

Мilen написа:
31 юли 2019, 21:18
azcv написа:
30 юли 2019, 21:24
Има и устройства, които се връзват към нета, слага се БГ картата и се зарязват в къщи. На телефона се инсталира едно приложение и разговора се рутира през нета към устройството в къщи.

Тук ми стана интересно. Колега, би ли дал линк към такова устройство или поне конкретно име на устройството и приложението, за да потърся повече инфо?

Поне до момента не съм попадал на каквото и да е, което да работи безотказно и да може да се разчита на него.
Има всякакви такива в алито. Със сигурност не е най-стабилното нещо. Все пак е зависимо от качеството на нета. Дори Vo-Wifi е силно зависимо от wi-fi мрежата, за която си закачен. Така че не очаквай свръх качество. В случая предложението ми беше за държави с по 5-10 лева на минута при роуминг, където просто трябва да можеш да приемеш обаждането и да пренабереш от местната карта, която ползваш. За дълги разговори няма смисъл, защото така ще изядеш и мегабайтите на местната карта, която ползваш.

Отговори