Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kpo » 13 апр 2018, 12:27

Някой ползва ли тези "Още подновяващи се МБ"? Моля да обясни следните неясноти:
- по някакви специфични характеристики на ползване този допълнителен обем мегабайти различава ли се от стандартния обем мегабайти включен по плановете?
- защо единствено за тях в условията изрично се казва "Включените МВ в допълнителния пакет важат [u][B]само[/B][/u] в мобилната мрежа на VIVACOM и в роуминг в Европейски съюз"?
- онези прослувути натресени 3х100 МБ продължават ли наглото си активиране преди активацията на тези "още подновяващи се МБ"?

kpo

Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kpo » 18 апр 2018, 10:54

Проучих, ако някой го интересува.
По повод с 3х100 МБ рекет положението е неспасяемо. Не могат да се откажат при сключване на договор. Всеки месец клетият потребител трябва да изпраща изречен SMS, че не ги желае. Ако не прати ще получи SMS за предстоящото включване, малко преди привършване на включените му мегабайти по договор. Ако не отговори отрицателно или пък е залисан междувременно поради дейност на обмен в това време, а вече включените му мегабайти са се изчерпали, наглото набутване му е гаранитано. 2 години план = 24 изрични изпратени SMS-a. Подгответе се психически за рекета.

Във връзка с това някой да знае прогрaмче с автоматични SMS-и, която да настроя за веднъж у месеца да праща автоматичен SMS и така в продължение на 2 години, без тази програма да иска да бъде SMS програма по подразбиране? Това последното е изключително важно, защото иначе унищожава всякакви защити от други програми за SMS спам.
Виваком вместо да улесняват клиентите си, ги затормозяват с простотии. :|

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от Blue Sky » 18 апр 2018, 11:07

https://www.makeuseof.com/tag/the-right-message-at-the-right-time-4-ways-to-schedule-messages-with-android/

kleiamandes
Регистриран: 13 апр 2017, 14:37

Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kleiamandes » 18 апр 2018, 14:39

Извинете за невежеството ми .Какви доп . м-и са това ? Нещо не съм разбрала :(.Нов вид таксички без да знаеш и без да си поискал услугата ?

kpo

Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kpo » 18 апр 2018, 14:59

Виж т.9 от условията по договора за планове Smart.
Нови допълнителни от 1 до 3 лв на месец към сметката ти по плана, ако не внимаваш и не си си отворил очите на четири. Най-много ще бъдат прецакани хората с планове S/S+/M/M+ ако ползват смартфон, защото мегабайтите при смартфоните текат като през пробита лейка, както и възрастните хора с такива планове, защото няма да могат да се оправят. Хем хората бедни и не могат да си позволят по скъп план с повече мегабайти, хем сВиваком ще ги цака допълнително ежемсечно с джендърски номерца.

kpo

Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kpo » 18 апр 2018, 15:06

Мерси за насоките. Първата от списъка е доста добра, но не издържа теста ми, и защитата ми към СМС спам се срина. Почва да ме става яд на наглеците от Виваком и май работата отива към прехвърляне към друг оператор.

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от PoceH_BS » 18 апр 2018, 15:42

Защо не си прочете договора преди да го подпишеш? Много ме изумяват хората които обвиняват другите за собствената си глупост! (no)
Ако толкова те тормозят условията по договора спокойно можеш да го прекратиш с неустойка в размер на 3 месечни такси и другия път това да ти е обица на ухото и да не обвиняваш другите за собствената си глупост!
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

kpo

Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от kpo » 18 апр 2018, 15:50

Защо си мислиш, че съм подписал? Текущият ми договор изтича, след това ще бъде неизгоден за преподписване/продължаване, Виваком имат този един единствен план - та ще бъда [u][B]принуден[/B][/u] да подпиша тази идиотия, ако реша да остана.

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от PoceH_BS » 18 апр 2018, 16:22

Ами от всичко което си написал до тук излиза все едно вече си подписал такъв договор и са те прецакали няколко месеца с тези допълнителни мегабайти. Извинявам се, че съм разбрал погрешно, но и ти можеше да започнеш с това, че договора ти изтича... Имаш няколко варианта, но се обади първо на 123 и виж какво ще ти предложат като лоялен клиент (изрично ги попитай за лоялен клиент).
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

MapTo_D
Регистриран: 05 юни 2006, 13:21

Re: Re: Re: Re: Re: Питанки за допълнителни мегабайти в СМАРТ плановете

Мнение от MapTo_D » 18 апр 2018, 17:35

Аз днес подписах договор. И я видях тази точка, но има лесно - задавам си лимит на мегабайтите и не го мисля, правя го така, че да се изключват мобилните данни, когато останат 50-100мб и изобщо няма да го мисля.

Отговори