Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

vanci1990
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 23 мар 2016, 22:59

И така не вярвах да има такива неща от оператор докато не се сблъсках лично... Вярвах чеееее че Мтел не са чак толкова, колкото ги описват и че плюенето по техен адрес на фейсбук страницата и е от абонати които не си четат договорите но... И така да започнем от начало, 2010 година решиха да раздадат в село домашни безжични телефони като скъсат договорите за такива на хората които са към Vivacom, после се разбра че не е така и хората имаха неустойки. Днес се обаждали на тъщата от номер +359988134946, тя ползва аналогова кабелна телевизия от Близу, жената отсреща и е казала че като лоялен клиент, понеже си плаща редовно, а тя не го прави но... Та и се полагало смартфон от висок клас Iphone (уж) с много мегабайти за интернет, като искали нейното съгласие и сериен номер на личната и карта, тоест номера на личната и карта, тя казала "да" и си дала номера на картата, след това я питали дали живее в къща, после и казали че ще и изпратят "подаръка" по куриер. Тъщата ми звънна да ми каже радостната новина, ама аз Iphone със слот за две сим и карта памет не знам да има, щот така са и казали че имал телефона такива екстри понеже бил от висок клас, помислих че нета ще е фиксиран, ама като се прибрах, така се зарадвах че новината е пълна с подараци, нооо... Следва въпрос какво става? И как така искат от нея такава информация? Дали не са я обули с договор вече подписан като го направиха с майката на един приятел и/или както е направила служителка на Мтел която е обула с договори възрастни хора и е зачислявала че и е давала смартфони за по 800 лева и после ги е продавала в OLX на силно занижени цени... Реших да върна обаждането до номера, ама ударих на камък, ами грешен код да се свържа с центъра за обслужване на клиенти... Та викам ей го на повярвах в това че Мтел са, както и че наистина възрастните хора са обект на такъв хубав таргет, ей да живее таргета и оператора, ама като дойде куриера мисля да му кажа че от Мтел и отрова не искам... Та и плана с многото мегабайти не са казали нито таксата му, нито дали се обвързва с другата услуга, ааааа да, преди месец питах в офис, ако може да се каже офис, че е щанда на Близу в Panorama Mall Плевен договора изтекъл ли е за аналоговата, те ми казаха че е, днес отидох докато говорех по телефона с човек от форума по телефона, те ми казаха че е до 20 декември тази година?!!! Хм, аз ли нещо те ли пък са... Лошото е че копието което е за нас от договора го няма... Успех и желая на Мтел ей да живее 6G от тях ей :D.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от AVKansazov » 23 мар 2016, 23:28

Мисля че в случая мтел изобщо няма пръст в тая работа защото така както го описа ми прилича на нова версия на телефонните измами.Дала си е данните от личната карта на някой който сега ще подпише договор от нейно име и ако имаш малко акъл веднага пускаш сигнал да го стопират.Вместо това правиш поредната си "недоволна" тема.
[Quote]Успех и желая на Мтел[/Quote]
Вместо да им желаеш се размърдай защото утре ще се окаже че тъщата ти ще изплаща истински айфон на някой друг!И мтел изобщо няма да са виновни за това ами само вашата наивност.
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от algor » 23 мар 2016, 23:29

Някой ви е наиграл, ама лошото е, че ти дори не можеш да обясниш хронологично за какво става въпрос.

И това, че някой е звънял някъде от някакъв номер и се е представял за Батман, означава ли, че Батман е жив?
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

vanci1990

Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 23 мар 2016, 23:37

Ами честно ако аз бях приел обаждането, щях да разбера всичко, но принципно който му се занимава да набере номера, ако бяха тел измамници мисля че щеше да има друга индикация при набиране на номера, принципно на служебния ми се бяха обаждали от централа на Мтел и точно същата индикация ми даваше като върнах обаждането, смисъл пробвах да видя какво ще стане ако набера номера. А и мисля че точно съм обяснил за какво става въпрос, просто дадох като пример какво прави оператора с възрастните хора, първо случая в село. Сега и това, утре ще се занимаваме със случая като разбира се че ще се звъни в полицията и тн. Защото ми мина и през ума за телефонни измамници. Както и да е ще пиша и ще се извиня на Мтел ако не са те, но ако са те... Да живей Мтел тогава. А за Батман не знам, ама ей ся прелетя Супермен и събори цели три цигли от покрива ми, шго съдя ей :D.

vanci1990

Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 23 мар 2016, 23:42

Акъл имам, затова и пиша тук, разбира се че ще се звъни в полицията както и центъра за обслужване на клиенти на Близу. Въпросът е че ако не е... Поредната не доволна тема, дам ами като не съм доволен смятам че щом е форум, мога да изложа от какво не съм доволен, така могат да се предпазят други хора от нелоялната практика на някой от телекомите ни, все пак от толкова писане в "недоволните" ми теми имаха ефект и вече се радвам на по - добро покритие и 3G в моето село.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от Ванката » 23 мар 2016, 23:56

Дори и по телефона да се е съгласила с новия договор и "подаръка", когато дойде куриера с документите, просто, ще откаже да ги подпише и ще изисква някакъв документ в два екземпляра черно на бяло за отказа си. Мисля, че е добре да се вслушаш и в това, което те съветва Кансъзов. Възможно е да е телефонна измама, няма да е първата, няма и да е последната жертва на тези измамници. Дано всичко се оправи и пиши за развоя на събитията!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

vanci1990

Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 24 мар 2016, 00:19

Възможно е и да е телефонна измама, ще видим какво е де, мисля да сигнализираме в полицията. Разбира се ще приема и твоят съвет. Както и да е. Ще пиша за развоя на събитията ;).

samoznai
Регистриран: 05 дек 2008, 12:56

Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от samoznai » 24 мар 2016, 08:53

Така де, ама аз влязох в темата заради заглавието ѝ.
Честно, имам се за средно интелигентен чояек, ама едва проумях за какво изобщо става дума.

vanci1990

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от vanci1990 » 24 мар 2016, 10:15

Иде реч за това : Договор от разстояние, с искане на лични данни за които нямат право да се искат.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Нелоялните практики на Mtel/Blizoo

Мнение от AVKansazov » 24 мар 2016, 10:22

Иде реч за някаква нова мошенгия за която е много добре че предупреждаваш но няма никаква връзка с който и да е от операторите за да ги изкарваш виновни.Единствено някой вътрешен човек да им е предоставил данни за абонатите които да използват или служител(като онази от Първомай) който прави далавери използвайки личните данни за лична облага.
Смени си заглавието - това не е "нелоялна практика" бих казал че правилното е "нова телефонна измама насочена към абонатите на близу".
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

Отговори