Към модераторите с ....

omax
Регистриран: 30 ное 2006, 08:48

Към модераторите с ....

Мнение от omax » 08 фев 2010, 11:59

Привет,
много ви молая да вземете мерки по отношение на публикуваните обяви на GSM апарати с гриф "нов" и след като се отвори обявата се разбера, че апарата е на часове, дни, седмици и т.н.. Моля също така да разясните и да дадаете дефиниция на понятието "нов" телефон, защото ми омръзна като потребител да отварям дадена обява и в нея да чета, че апарата е "само" на 40 часа разговори или на 2 седмици например.
Също така давам предложение, в обявите ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да фигурира телефон за връзка с продавача поради ред причини, за които съм сигурен, че се досещате.

Благодаря предварително.

Marseille
Регистриран: 10 фев 2005, 18:55

Re: Към модераторите с ....

Мнение от Marseille » 08 фев 2010, 14:25

за съжаление ние нямаме нищо общо с борсата....

mkpetrov
Регистриран: 05 апр 2009, 18:46

Мнение от mkpetrov » 08 фев 2010, 14:38

Много е дразнещо, ама какво да се прави, така или иначе човек трябва да отдели достатъчно време за преглеждане/преценка ако търси нещо, за да не го прецакат.:)

Лично аз ако търсех нещо втора ръка и е доуточнено, че е втора ръка, но видя, че е първоначално е обявено за ново, не бих обърнал внимание на офертата заради тарикатлъка на продавача (В крайна сметка щом за това лъже, какво още може да крие?).:)

А колкото и да няма следи от употреба, има 2 много важни разлики между нов и "нов" телефон:
1. На новия не са инсталирани никакви боклуци
2. На новия батерията е на 0 цикли, докато другата е с намален живот. Много ми е смешно и като някой продава телефон на 1 година, примерно, и го пусне на цена почти като нов, понеже бил "като нов". А за това време колко пъти е бил зареждан?:X

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 08 фев 2010, 14:59

1:Има потребители, които продават чисто нови телефони, неразопаковани с 2 години гаранция, за това няма да премахнем "нов" от падащото меню.
2:Дори и да е задължително, ако някой е решил да не въвежда телефонен номер, ще въведе някакви произволни цифри и ефекта ще същия...

antivillager
Регистриран: 28 фев 2009, 09:58

Мнение от antivillager » 08 фев 2010, 16:56

[Quote]Много ми е смешно и като някой продава телефон на 1 година, примерно, и го пусне на цена почти като нов, понеже бил "като нов". А за това време колко пъти е бил зареждан?:X [/Quote]
Да и аз я наблюдавам тази странност. Явно малоумието е много силно застъпено. В един сайт от който няма да поствам линкове (всеки го знае - аукро ) първо, че няма никаква подредба, второ, че е пълно със тъпунгери които пускат някакви умрели телефони на по 150 - 250% НАД магазинната им цена и то като нови. (whistle)
В момента въпреки споменатите трески за дялкане тукашната борса е
най-добрата както от към подредба и лесен достъп за комуникация, така и от към стоки и цени. А е и с най-малък % ментета. (yes)

Пинокио
Регистриран: 08 фев 2009, 11:35

Мнение от Пинокио » 08 фев 2010, 17:19

Тогава защо не направите споразумение с операторите и да допускате само лица с абонаментен план след изпращане на потвърдителен смс от абоната по договор при регистрация :) Моментално, ще се изчистят келешите :D

radiohead1
Регистриран: 04 окт 2008, 17:49

Мнение от radiohead1 » 08 фев 2010, 17:28

Аз не мисля така пример:)Купувам си нов телефон от Англия след 5 дни решавам да го продам това значи ли че той не е нов:SДефакто по него няма прашинка пък и го давам с 100лв да кажем по евтино от цената му в България

Spiderman_ot_selo
Регистриран: 08 сеп 2006, 20:58

Мнение от Spiderman_ot_selo » 08 фев 2010, 18:13

[Quote]Купувам си нов телефон от Англия след 5 дни решавам да го продам това значи ли че той не е нов[/Quote]
Ами точно това значи...Ползвал си го 5 дни,през които може да си провел 10 часа разговори или да си го изпуснал два пъти.Е,нов ли е?
Не е нов,но от падащото меню спокойно може да избереш един месец и пак ще го продадеш,ако е на добра цена.
Съгласен съм с автора на темата,особено с хора,които избират от менюто "нов"и "с гаранция",а като отвориш самата обява разбираш,че телефона е на 2 години и няма и спомен от гаранция.Е,такива хора какво заслужават?
Да не коментираме продавачите с десетки регистрации,които от различните си профили си дават безброй положителни оценки,с които изкривяват до безкрайност рейтинга.Наскоро отворих профила на един такъв идиот,чийто рейтинг беше вдигнат изкуствено от различните му профили с оценки от типа "Много ми хареса телефона ти,потърси ме на еди кой си скайп да се разберем".И това около 10 последователни пъти.Е,толкова ли олигофрена не може да измисли нещо по различно като коментар?
Въобще рейтинга в борсата е доста субективно понятие,но за хора с проницателно усещане,не е проблем да отсеят измамниците...

Jorroins
Регистриран: 28 окт 2005, 17:49

Мнение от Jorroins » 08 фев 2010, 20:19

Добре де, ами ако е купен преди месец примерно, а не е ползван? Как Ше го броим? Включен, пробван батерия на 0 цикъла.....К'во пра'им?

kipe
Регистриран: 13 окт 2007, 20:59

Мнение от kipe » 08 фев 2010, 20:28

[Quote]К'во пра'им?[/Quote]

Правим това, че в цивилизования свят нещо което е напуснало магазина е вече втора употреба с цена 50% от първоначалната...

Причината, че има такава продавачи тука е тази, че имат клиенти...Не купувайте от тях...

Отговори