Ето как държавата обслужва интересите на Виваком

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Ето как държавата обслужва интересите на Виваком

Мнение от AVKansazov » 27 мар 2014, 13:09

Да коментирам и това:
[Quote]Аз много хора не ги разбрах тогава, примерно имаш 20-25лв месечно телефон, няма фактура, значи примерно 3 месеца заделяш 20лв настрани все едно го плащаш и като дойдат фактурите плащаш и трите.Аз така направих.[/Quote]
Има хора при които потреблението в различните месеци варира изключително много.Освен това тогава не можеше да се проверява и следи нито сметката нито минутите.Кажи ми как да си направиш сметката тогава?
И се надписваше заради \"грешки в системата\"...

Автора трябва да черпи че му държим темата отгоре ;)
въпреки че не по начина по който би желал.
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Moto Z 8.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi Mi Box 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 27 мар 2014, 14:12

[Quote]От компютърна гледна точка, фактурата трябва да е готова почти веднага, след като изтече съответният период на отчитане. [/Quote]
Това изобщо не е вярно! Трябва да си пуснат скриптовете, които изчисляват и надписват сметките :D

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 14:13

Пак казвам пак си е до човек дали може да си прави сметка или не, в летните месеци и моята сметка варира от роуминг и незнам си какво, но никога не съм бил изненадан с повече от +-5лв на това което съм предполагал. Както и да няма значние както казах, когато беше това около мен от това всичките ,които ревяха от 3-4 фантури на веднъж бяха хора, които няма и месец в който не остават без пари седмица преди заплата и редовно им спират нет,телефон,кабелна и тн щото нещо не са сметнали.И не говоря за хора с ипотеки, с няколко деца, грижещи се за болни родители и подобни. На хора на по20-30 дето най-много кола да имат, която я използват да ходят на кафе с нея. Всеки си знае, но да не се оплаква че някой или нещо му е криво.

Paffkata™
Регистриран: 19 ное 2004, 16:39

Мнение от Paffkata™ » 27 мар 2014, 14:55

Проблема при преминаването на мтел към нов билинг, беше че абонатите не можеха да си следят текущата сметка и използвани безплатни минути, не толкова самите месечни такси. Друг в въпроса че тук се задейства и традиционната лакомия и алчност на българина, пример:
- говориш с някой, не ти отчита нищо, мислиш си че поради тази причина е безплатно и хоп след няколко месеца греда. Всичко ти е наичислено накуп. Почваш да си мислиш че си излъган и им теглиш една майна.
- Имаше тогава доста хора да речем на тарифен план Комфорт 100 (100 мин. към 3 мтел номера) или комфорт 250 (250 мин. към 5 номера) и като изговориш минутите няма как да ги провериш, и после почва едно друго отчитане.
В тази връзка ментел наруши собствените си общи условия, според които трябва да се дава навременна и актуална информация на отстъпки, фактури и др. Щом не го изпълняват значи нарушават и условията на КРС или на който щете. Затова заслужено си сърбат (все още) попарата.
- да не говорим че се опитваха да лъжат хората че кредитния лимит бил пожелателен, при условие че е задължителен и присъства във всеки индивидуален договор и общи условия. Там пък за какви екцесии става ше на дума да не говорим...
Така че, ментел са си виновни - да духат супата.

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 28 мар 2014, 08:39

[Quote]говориш с някой, не ти отчита нищо, мислиш си че поради тази причина е безплатно и хоп след няколко месеца греда. Всичко ти е наичислено накуп.[/Quote] а де е това е. Иначе за другото си прав. Според мен щеше да е редно да направят следното, примерно някой със 100 минути, който назад в месеците говори за 70-80-90 там кокото един вид му стигат, и сега ако се е отпуснал и е примерно 110-120-130 поради невъзможността да си ги проверява да му ги опростят тия отгоре.Нали пак това след проверка назад за обичайното потребление на абоната. Ама ако от 80-90 изведнъж отидем на 500-600 щото сме си мислели че е безплатно... еми тъп си сори....

Отговори