Ето как държавата обслужва интересите на Виваком

@PLAYLIFE
Регистриран: 02 апр 2009, 00:24

Re: Ето как държавата обслужва интересите на Виваком

Мнение от @PLAYLIFE » 26 мар 2014, 23:12

[Quote]Нямам идея как хората не помнят подигравката с клиентите при \"смяната на системата\" на Мтел преди две години. Почти всичките ми приятели се опариха с разни космически суми, които им дойдоха и трябваше да платят. [/Quote]
A-aa-a-a-a, много добре си спомням прослувутата смяна на системата, че то въобще нещо такова може ли да се забрави - все пак продължи близо година. (woo)
Аз товно в началото на стремглаво засилващите се проблеми около билинга проявих трезва мисъл и пожелах да си развалим договорените отношения, подкрепени със срочен договор, като пожелах прекратяване на договора 6 месеца преди изтичането му, като разбира се за целта си плати месечните вноски до края му, под формата на неустойки. Е и до ден днешен съм щастлив, че взех това решение (макар, че в началото си мислех, че греша), че на фона на моите роднини и приятели, аз направо бях като спечелил от тотото, поне 5-ца в големия джакпот ;)
От тогава до сега проблеми нямам с никой от операторите - в магазин на Глобул не съм стъпвал от години, всичко плащам онлайн, Прима-та от Ментел - презареждам пак по електронен път, Боб-а пак онлайн. Имам и една Виваком-ска предплатена, но трябва да видя дали не е с изтекла давност, че не съм я слагал в телефона поне от половин година.

Мен искено друго ме дразни в тоя форум, за това и преустанових честите си посещения тук, а именно, че се водят някакви безсмислени войни на база мобилни оператори, а в същото време всички са един дол дренки и определено не са в полза на потребителите. Хайде платените драскачи ги разбирам, те поне пари изкарват, за безсмислиците си, но каква полза намират обикновенните потребители, че така се палят, все едно, че имат акции в някой от операторите.
Както и да е, няма как да не се съглася, че е лошо, когато Държавата обслужва нечии бизнес интереси, пред това да защитава правото на своя НАРОД, но явно това не вълнува този форум... Важно е кой е по-по-най-ЗЛЕ! (no)

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 08:45

Точно един дол дренки са, затова е безсмислено да се вадят спомени за великите проблеми на мтел. Ето и аз сега си спомних какво беше, дойдоха ми 3 фактури в рамките на една седмица, платих ги и много важно. На който са му объркали нещо са му го оправили. Вярно неприятно е, но чудо голямо.Те и сега не могат да изкарат фактура за един ден.От 21ви чак вчера имах излязла фактура, на виваком излиза на следващия ден, но пак чудо голямо, когато излезе тогава я плащам...(whistle)

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 27 мар 2014, 09:54

Абе, аз по онова време вече нямах карта на Мтел, но едно не мога да разбера - значи те бавят фактурите по няколко месеца и на практика си искат парите с няколко месеца закъснение... И това е проблем?

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 11:49

Аз много хора не ги разбрах тогава, примерно имаш 20-25лв месечно телефон, няма фактура, значи примерно 3 месеца заделяш 20лв настрани все едно го плащаш и като дойдат фактурите плащаш и трите.Аз така направих. Другите дошли им 3 фактури на веднъж няали пари да платят, абе тикво три месеца като ги харчи тия пари не се ли сети че са ти за телефона.Ако мтел нямаха проблеми нали щеше да ги плащаш месец за месец, сега защо ги изхарчи и накарая нямало пари спряха ми телефона.Еми друг ти е проблема, не е в мтел.

stefanicio
Регистриран: 12 сеп 2012, 23:41

Мнение от stefanicio » 27 мар 2014, 12:15

[Quote]Еми друг ти е проблема, не е в мтел[/Quote]
Напълно съм съгласен с теб по повод твърдението ти, за безотговорността на българина като цяло. Все пак, обаче, не можеш да не се съгласиш, че това изобщо не оправдава Мтел за поредният им гаф във връзка с обслужването на клиентите им. А конкретно за самият проблем с фактурите им, аз лично не мога да намеря разумно обяснение. Как е възможно да отнема седмица да ти излезе фактурата?!? От компютърна гледна точка, фактурата трябва да е готова почти веднага, след като изтече съответният период на отчитане. Закъснението с което трябва да излезе, зависи от изчислителната възможност на сървърите и е равно почти на нула. Дори като вземем в предвид, че няма да се изчислява една единствена фактура, а стотици хиляди (заради всички абонати, които се засичат в същия момент) не мисля, че би отнело кой - знае колко повече време ;)

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 12:24

Що излиза по-късно може да има много причини, които са различни от скоростта на компютрите, това не е важно.Примерно мен ме засичат на 21ви, като излезе на 26ти аз имам 2 седмици за плащане от 26ти, не от 21ви, тоест мтел не ме ощетява тук. Това е важното.
Иначе за гафа преди години, да безпорен е ,но аз си получих там трите фактури без грешка и си ги платих, телефона ми е е спиран,имаше дори май цял месец за плащането на фактурите, не са спирали на никой телефона. Да гаф е , но никой не е застрахован.Както и да е това мина отдавна, няма какво да се обсъжда отново.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 27 мар 2014, 12:40

[Quote]Както и да е това мина отдавна, няма какво да се обсъжда отново.[/Quote]
Знаеш ли какво беше тъпото тогава? Че мтел упорито отричаха че има проблем, че пак бяха пуснали разни епльовци по форумите да го твърдят и замазват положението.
Минало не минало, нали знаеш приказката за мечката и дърваря за тия които са си изпатили.Не ми приказвай за заделяне, имаше хора с големи натрупани сметки това че такива като нас са си плащали само таксите не ги грее.
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Moto Z 8.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi Mi Box 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 12:49

И кой им е натрупал сметките? Говориш много заделяш много? Не е ли логично, ако не можеш да сметнеш как да си разполагаш с парите и си на повече от 20 и малко години проблема си е изцяло твой. Аз никой не защитавам, на мен виваком са ми пращали фактура за интернет без никога да съм имал такъв изобщо, не само на адреса на който ми я пратиха и искаха да я платя и после да гледат каква била грешката, ама айде.Тъпизми съм гледал и от трите оператора.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 27 мар 2014, 12:58

Виж сега отдавна ти наблюдавам коментарите че имаш голям афинитет към мтел(исках от много време да ти го кажа но се въздържах) така че хайде да не говорим за тъпизми!Това че си имаш твои възгледи и преценки не значи че всички задължително трябва да са с такива иначе са...
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Moto Z 8.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi Mi Box 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

[BG]Agent_Kowalski

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 27 мар 2014, 13:01

Аз никога не съм отричал че от мтел съм най-доволен. Използвах до скоро и трите оператора, от скоро само мтел и виваком. На глобул съм абонат от декември 2001ва, тоест един от първите до края на 2013та.Имал съм проблеми и с трите оператора, просто от мтел в последно време съм най-доволен в цялостен план, и като цени и като услуги и като обслужване, покритие, интернет всичко. Поне за това, което е по моите нужди. Не виждам нищо лошо в това. Единственото, кото по-рязко съм казал сигурно е че интернета и мрежата на глобул в последните години не стават за нищо, което е факт. Другите два оператора са много пред тях в това.

Отговори