Citytel

master89
Регистриран: 10 авг 2006, 12:50

Citytel

Мнение от master89 » 01 ное 2013, 01:05

Не си купувайте телефон от измислената фирма \"Citytel\". Причините са няколко. Абсолютно некоректни, дори и агресивни. Фирмата е един офис, който се намира в Младост и там работят цялата им фамилия от Лом (пише го в сайта им).

Причините и това, което ме накара да направя рекламация.

1. Телефоните са с неясен произход.
2. Изключително лошо отношение, висока неграмотност и некомпетентност на екипа ем.

Телефонът, който си купих от там, даде дефект - звукът изчезна напълно и не можех да проведа дори един разговор, дори не бяха минали и 2 месеца от покупката, отидох с гаранцията и най-нагло ме обвиниха, че повредата е по моя вина, а дори не съм го изпускал или нещо от сорта, толкова пари дадох (750 лева), пазех го като очите си. Аз започнах да споря с тях и да ги убеждавам, но нищо не постигнах, дори стана по-лошо - изгониха ме най-нагло от офиса, като през цялото време ми държаха тон. Аз такова отношение не съм очаквал никога от една фирма.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Citytel

Мнение от Боби13 » 01 ное 2013, 02:46

И защо пускаш пет еднакви теми ? Ванка, ето ти пример защо форума си отива !

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 01 ное 2013, 09:28

Извод - не си купувайте скъпи телефони от измислени фирми заради няколкото лева по-малко.
Сам си си виновен.
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

konsta66
Регистриран: 16 дек 2008, 16:03

Мнение от konsta66 » 01 ное 2013, 10:00

Купих си телефон от тях преди 3 месеца и всичко си е ок !
Рейтинга на магазина също показва,че по скоро случая е изключение,а що се отнася до произхода на телефоните,то той е толкова ясен,колкото на тези продавани от операторите

SwollenMembers
Регистриран: 12 мар 2006, 15:57

Мнение от SwollenMembers » 01 ное 2013, 11:49

Това са пълни глупости, телефоните са им със съвсем ясен произход и гаранция от производителя. Хората са изключително коректни и точни, а аз лично силно се съмнявам в това, което описваш по-горе! Факт е, че предлагат ниски цени и това явно не се харесва на конкуренцията, тук би следвало модераторите да се намесят, не може да има 10 еднакви теми, които навсичкото отгоре са недостоверни.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 01 ное 2013, 12:08

[Quote]а аз лично силно се съмнявам в това...[/Quote]
Може да е хейт от някоя конкурентна фирма.Като не може да спами за себе си поне да подлее вода на конкуренцията :|
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

Paffkata™
Регистриран: 19 ное 2004, 16:39

Мнение от Paffkata™ » 01 ное 2013, 13:28

А зщо всички изключиха възможността клиента да е прав?!
Ето за справа едни други малоумници Megatel: http://www.mobilebulgaria.com/forum/434219/1/0/0/относно-megatel

geornnn
Регистриран: 28 юни 2011, 13:36

Мнение от geornnn » 01 ное 2013, 13:31

Потвърждавам апаратите им са с гарантиран произход, но не са за
българския пазар. И аз съм взимал телефон от тях преди 2 години и работи безупречно още. Беше с 200лв по евтин от други места,вероятно е без ДДС, защото нямаше фактура и на практика гаранцията е под съмнение, но не се налагаше да я използвам.

omax
Регистриран: 30 ное 2006, 08:48

Мнение от omax » 01 ное 2013, 14:41

Арбитър при подобни спорове между търговец и клиент може да бъде КЗП и гражданските колегии към съответните съдилища.
Предлагам при възникнали спорове, потърпевшата страна да потърси правата си именно там, за да има ефект от действията и.
Едва след като се произнесат органите, нека потребителите пишат във форумите за ситуацията и резултата.
Както се видя, има и положителни, и отрицателни мнения за даден търговец. Но да се вменява вина в някого без да се знаят фактите и обстоятелствата по спора е несериозно и се уронва името на търговец. А ако обстоятелствата не са такива? Име трудно се гради.
Не съм защитник на въпросната фирма, ни най-малко.Но се поставям на тяхно място и ако основателно са отказали гаранционно обслужване, то тогава те са набедени неправомерно и това ще рефлектира пряко на бизнесът им. Търговецът също има права. И ако апарата е със софтуерни манипулации, сериозни хардуерни деформации, активирани влаго-контролери, то търговецът е в пълното си право да откаже гаранционно обслужване. Призовавам да се четат гаранционните условия, посочени в гаранционната карта преди покупка на скъпа техника. От опит знам, че са малко потребителите, които обръщат внимание на тази \"малка\" подробност.

[BG]Agent_Kowalski
Регистриран: 24 ное 2006, 09:38

Мнение от [BG]Agent_Kowalski » 01 ное 2013, 18:09

Купувал съм от тях една обикновенна нокиа, цената беше добра,апарата работи,в оригинална опапковка беше, по нищо не се различава от същия купен от мтел.Зарядно си беше за България,не беше с английско зарядно.За сега работи почти година.
Друго не мога да кажа за тази фирма.

Отговори