Call-yo, или Кольо в реклама на Вива

Jul 72
Регистриран: 29 дек 2004, 11:53

Call-yo, или Кольо в реклама на Вива

Мнение от Jul 72 » 16 мар 2012, 14:05

Не видях тема за това нещо и затова пускам тази, ако е проблем я местете.

Та какво смятате за рекламата на Вива, то реално си е антиреклама на БОБ?
http://vbox7.com/play:6249ed214b

Видях, че има такава тема, моля някой мод да маха тази (beer)

afficionado
Регистриран: 04 окт 2010, 18:15

Re: Call-yo, или Кольо в реклама на Вива

Мнение от afficionado » 16 мар 2012, 17:15

Защо, добре си ти е темата. Тя е за самата реклама, не за пакета? Макар, че като прочетат поста ми, може би ще побързат да я изтрият, както си помолил.

Рекламата е добре е направена и е доста показателна! Има един така наречен ефект, „ефект на изпищяването”. При налагане на дадена мярка, срещу кажем, нещо си, колкото по силен воя на засегнатите, значи толкова по-ефективна е самата мярка.

Тук аналогията е пълна. Сигурно си спомняш с каква яростна атака беше посрещнат bob в този форум, че и в блогове. В каква невероятна степен се преекспонираха слабите му страни и неглижираха положителните – също както в тази реклама, напълно филтриране на информацията. Докато това при рекламите е допустимо, без да казвам, че е морално, в никакъв случай не е при едно обсъждане във форум и е срам за тези, които го правиха.

Bob сериозно е бръкнал в здравето на Виваком, предлагайки нещо, все още без аналог на пазара –ниска цена за национални разговори без месечна такса! Той се насочва към потребители заделящи по-малко за телефон или към такива на които е омръзнало затварянето на разговорите в мрежите на операторите, а те са прицел и за най-малкия оператор. Реакцията е налице с появата на Call-Yo със съответната реклама, в което няма нищо лошо – появи се едно ново предложение на пазара.

А това дали потребителите ще изберат да говорят на сравнително ниска цена, винаги когато им е нужно или само 30 дни след зареждане на 10 лева, си е техен избор. Все пак да не ги подценяваме толкова, колкото поръчителите на тази реклама.

Jul 72

Мнение от Jul 72 » 16 мар 2012, 17:20

Винаги има човек какво да научи - за този ефект не бях чувал (yes)(beer)
Аз по-скоро смятам/смятах че става въпрос за сравнителна реклама или за директна антиреклама.
При всички случаи Вива са уцелили.
И някой да не смята, че им правя реклама, аз самия както знаят тук, ползвам основно Глобул и в доста по-малка степен Мтел.
Хрумването е интересно, въпросът е дали Мтел ще предприемат нещо, я съд, а КЗК, знам ли :|

SwollenMembers
Регистриран: 12 мар 2006, 15:57

Мнение от SwollenMembers » 16 мар 2012, 17:39

Предложенията на Виваком (Call-Yo) и М-тел (Bob) на практика не позволяват ползването на мобилен интернет, така че колкото и да се рекламират - няма какво да предложат (no)

Jul 72

Мнение от Jul 72 » 16 мар 2012, 17:51

Ами не съм съгласен.
За мен и двата плана не вършат работа, но примерно за хора, които имат ограничен бюджет и не искат кой знае колко висока такса, но в комбинация с плоска тарифа си е вариант. Въпреки, че презареждането всеки месец обезсмисля припейда като такъв.
В случая говорех за хрумването на рекламата, а не за самия план.

mobilemann
Регистриран: 09 фев 2008, 14:13

Мнение от mobilemann » 16 мар 2012, 19:52

Ей ся ша видим Кольо БОБ ядели, евреин трева пасе ли:D

Обективният
Регистриран: 18 авг 2010, 22:16

Мнение от Обективният » 16 мар 2012, 20:19

Бобо, Кольо... голям смях :D

fen®
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49

Мнение от fen® » 16 мар 2012, 21:55

типично за Вивата...
ама близките дни ще стане малко невалидна;)

mobilemann
Регистриран: 09 фев 2008, 14:13

Мнение от mobilemann » 16 мар 2012, 23:06

типично за Вивата...
ама близките дни ще стане
малко невалидна
Айде издай малко де!!!

fen®
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49

Мнение от fen® » 16 мар 2012, 23:14

[Quote]Предложенията на Виваком (Call-Yo) и М-тел (Bob) на практика не позволяват ползването на мобилен интернет, така че колкото и да се рекламират - няма какво да предложат (no) [/Quote]

ама все пак едно е 1.80 лв на MB(Кольо), а друго -0,49 лв на MB(Боб)
Цена на MB мобилен интернет

Отговори