Боб с 2 годишен договор!

BANANA_18
Мнения: 678
Регистриран: 01 юли 2004, 01:51

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от BANANA_18 » 24 сеп 2019, 01:01

Това е положението

motofen2
Мнения: 1850
Регистриран: 04 окт 2007, 02:19

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от motofen2 » 28 сеп 2019, 10:57

Плановете БОБ ги спират окончателно :(
Cлeд ĸaтo oт юли мeceц A1 пpeĸpaти възмoжнocттa ĸлиeнтитe дa cĸлючвaт нoви дoгoвopи c виpтyaлния oпepaтop bоb, coбcтвeнocт нa тeлeĸoмa, oт нaчaлoтo нa cлeдвaщия мeceц ĸoмпaниятa щe зaпoчнe дa ce cвъpзвa c пoтpeбитeлитe и дa им пpeдлaгa дa пpeминaт нa пpeдплaтeни или cpoчни дoгoвopи c A1, ĸaтo щe пpeдлoжи aтpaĸтивни ycлoвия. Toвa cтaнa яcнo oт дyмитe нa Paйнa Aндoнoвa, cтapши мeниджъp "Moбилни ycлyги и бизнec пapтньopcтвa" в ĸoмпaниятa, пpeд жypнaлиcти.

Cпиpaнeтo нa ycлyгaтa щe пpoтeчe бaвнo, ĸaтo пoтpeбитeлитe, ĸoитo вce oщe имaт cpoчeн дoгoвop c bоb, щe мoгaт дa изпoлзвaт ycлyгитe дo изтичaнeтo мy. Зa ocтaнaлитe нямa мeтoд зa пpexвъpлянeтo им, нo oт мoбилния oпepaтop oбeщaxa aтpaĸтивни ycлoвия, c ĸoитo дa ги пpивлeĸaт, пише money.bg.

newgraf
Мнения: 122
Регистриран: 17 ное 2017, 11:12

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от newgraf » 01 окт 2019, 16:26

В семейството ми има три карти безсрочни. Две са само за разговори 2,90 , а другата има и 4 ГБ нет за 6,90
Не са звъняли още, но давайте препоръка на какво да се сменят. Реално точно така ми трябват - с по 100-200 мин. разговори и на едната да има 4-5ГБ нет

Потребителски аватар
chilko
Мнения: 6862
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от chilko » 01 окт 2019, 17:18

Това е инфото от сайта на bob.
Считано от 01.07.2019 г. „А1 България“ ЕАД преустановява предлагането на тарифни планове с търговска марка „bob“, като се спира възможността за сключване на нови договори от нови абонати или съществуващи абонати на други услуги на А1. Сключените до настоящия момент договори за тарифни планове „bob“ запазват своето действие, като текущите абонати могат да ползват допълнителни услуги (гласова поща, моят bob на www.bob.bg ), могат да заявяват допълнителни пакети, да удължават срока на договора си, да преминават към тарифни планове с марка „bob“, както и да променят тарифния си план към текущите актуални от портфолиото на А1.

Считано от 01.09.2019 г. се преустановява възможността текущите абонати на тарифни планове „bob“ да променят тарифните си планове с други тарифни планове с марка „bob“. Абонатите могат да активират актуални bob допълнителни пакети и услуги, както и да преминават към текущите актуални планове от портфолиото на А1, публикувани на www.a1.bg.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от tzincbg » 01 окт 2019, 19:52

Ванката написа:
16 мар 2016, 06:49
Просто ще последват съдбата на "ало, да"(на тия съм им бил абонат) и "фрог"(май беше).
И какво ще стане, когато ги направят с договори от по една и две години? Пак ще сключвате договори, защото без телефон никой не може!:D
Нормалните потребители плащат от 20лв. нагоре, (както стана ясно и от заключената анкета) за мобилни услуги, и тия предплатени и разни въглехидратни производни не са фактор на операторите. Ако си мислите, че сте интересни за тях, и че ще им заформяте някакви съпротиви?...(yes)
Така че, колкото и да се пенявите из форума, пак ще си сключвате договори, и пак ще си взимате смартфони с тях!;)
Не, няма.

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от defierofodds » 02 окт 2019, 06:06

tzincbg написа:
01 окт 2019, 19:52
Ванката написа:
16 мар 2016, 06:49
Просто ще последват съдбата на "ало, да"(на тия съм им бил абонат) и "фрог"(май беше).
И какво ще стане, когато ги направят с договори от по една и две години? Пак ще сключвате договори, защото без телефон никой не може!:D
Нормалните потребители плащат от 20лв. нагоре, (както стана ясно и от заключената анкета) за мобилни услуги, и тия предплатени и разни въглехидратни производни не са фактор на операторите. Ако си мислите, че сте интересни за тях, и че ще им заформяте някакви съпротиви?...(yes)
Така че, колкото и да се пенявите из форума, пак ще си сключвате договори, и пак ще си взимате смартфони с тях!;)
Не, няма.
Точно така. И да спрат боб, ще си взема една предплатена дейта и една предплатена за разговори. И не защото съм стиснат, а защото просто ще получавам повече за нуждите си (И за по-мако пари), отколкото на договор. А и заради принципа. Бих давал и аз 30 лв, но да има за какво, а а не пак да си броя мегабайтите и/или да си гледам кога ми е следващата дата за преподписване/продължаване на крепосничеството.

Да пуснат минимум 10ГБ за 30 лв, но не "промоция" (А забелязали ли сте как наглостта им е стигнала дотам, че на места, като примерно в каталозите им, мегабайтите са представени като стандартни, а не промоционални, поне на пръв поглед; и не са с "+". При това не само мегабайтите са промоционални,а и цените), а стандартни условия (Дори да е с 2-годишен договор, но да са стандартни условия и да се запазват след изтичането. Да не съм луд да се откажа от плана си заради временно малко по-поносими условия - та нали след 2 години може още повече да са скапали плановете). И без да ми пробутват "дигитални услуги". И без да ме цакат с безумни пакети като 100-мегабайтовите след изчерпване. Тогава може да подпиша

При сегашното отношение - ами не, няма да подпиша до последно. Ако махнат и предплатените или скапят условията - тогава на най-ниската възможна такса с почти никакво потребление и това е (А и предплатените дейта пакети скоро няма да ги скапят - последните партиди на А1 са със срок на активация до 22-а по някое време). Докато си променят отношението.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от tzincbg » 02 окт 2019, 13:58

defierofodds написа:
02 окт 2019, 06:06
tzincbg написа:
01 окт 2019, 19:52
Ванката написа:
16 мар 2016, 06:49

И какво ще стане, когато ги направят с договори от по една и две години? Пак ще сключвате договори, защото без телефон никой не може!:D
Нормалните потребители плащат от 20лв. нагоре, (както стана ясно и от заключената анкета) за мобилни услуги, и тия предплатени и разни въглехидратни производни не са фактор на операторите. Ако си мислите, че сте интересни за тях, и че ще им заформяте някакви съпротиви?...(yes)
Така че, колкото и да се пенявите из форума, пак ще си сключвате договори, и пак ще си взимате смартфони с тях!;)
Не, няма.
Точно така. И да спрат боб, ще си взема една предплатена дейта и една предплатена за разговори. И не защото съм стиснат, а защото просто ще получавам повече за нуждите си (И за по-мако пари), отколкото на договор. А и заради принципа. Бих давал и аз 30 лв, но да има за какво, а а не пак да си броя мегабайтите и/или да си гледам кога ми е следващата дата за преподписване/продължаване на крепосничеството.

Да пуснат минимум 10ГБ за 30 лв, но не "промоция" (А забелязали ли сте как наглостта им е стигнала дотам, че на места, като примерно в каталозите им, мегабайтите са представени като стандартни, а не промоционални, поне на пръв поглед; и не са с "+". При това не само мегабайтите са промоционални,а и цените), а стандартни условия (Дори да е с 2-годишен договор, но да са стандартни условия и да се запазват след изтичането. Да не съм луд да се откажа от плана си заради временно малко по-поносими условия - та нали след 2 години може още повече да са скапали плановете). И без да ми пробутват "дигитални услуги". И без да ме цакат с безумни пакети като 100-мегабайтовите след изчерпване. Тогава може да подпиша

При сегашното отношение - ами не, няма да подпиша до последно. Ако махнат и предплатените или скапят условията - тогава на най-ниската възможна такса с почти никакво потребление и това е (А и предплатените дейта пакети скоро няма да ги скапят - последните партиди на А1 са със срок на активация до 22-а по някое време). Докато си променят отношението.
Това не ми го побира главата - на план от 12 лв имаш по-малко от предплатена за 10?!

defierofodds
Мнения: 1267
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от defierofodds » 02 окт 2019, 14:20

tzincbg написа:
02 окт 2019, 13:58
defierofodds написа:
02 окт 2019, 06:06
tzincbg написа:
01 окт 2019, 19:52


Не, няма.
Точно така. И да спрат боб, ще си взема една предплатена дейта и една предплатена за разговори. И не защото съм стиснат, а защото просто ще получавам повече за нуждите си (И за по-мако пари), отколкото на договор. А и заради принципа. Бих давал и аз 30 лв, но да има за какво, а а не пак да си броя мегабайтите и/или да си гледам кога ми е следващата дата за преподписване/продължаване на крепосничеството.

Да пуснат минимум 10ГБ за 30 лв, но не "промоция" (А забелязали ли сте как наглостта им е стигнала дотам, че на места, като примерно в каталозите им, мегабайтите са представени като стандартни, а не промоционални, поне на пръв поглед; и не са с "+". При това не само мегабайтите са промоционални,а и цените), а стандартни условия (Дори да е с 2-годишен договор, но да са стандартни условия и да се запазват след изтичането. Да не съм луд да се откажа от плана си заради временно малко по-поносими условия - та нали след 2 години може още повече да са скапали плановете). И без да ми пробутват "дигитални услуги". И без да ме цакат с безумни пакети като 100-мегабайтовите след изчерпване. Тогава може да подпиша

При сегашното отношение - ами не, няма да подпиша до последно. Ако махнат и предплатените или скапят условията - тогава на най-ниската възможна такса с почти никакво потребление и това е (А и предплатените дейта пакети скоро няма да ги скапят - последните партиди на А1 са със срок на активация до 22-а по някое време). Докато си променят отношението.
Това не ми го побира главата - на план от 12 лв имаш по-малко от предплатена за 10?!
Ами примерно 10+6 лв (Или 10+5, че на тази с разговорите нали остава левче, за сини зони и т.н.) предплатени ще имам по 5ГБ и 100+100 минути. За 13-4 лв план имам никакъв интернет с 200 минути, и то на "промоционална"/временна цена (Иначе 19-20 лв.). Или ако зареждам дейта картата със 6 лв и цената е като на плана, пак ще имам повече интернет (На план трябва да плащам поне 10 лв повече за същия трафик, и то пак "промоционално"). Тотален абсурд и гавра ли е, или да. И до голяма степен е точно заради разсъждения като на ванката. "Това предлагат, това е положението, ще си се закрепостяваме с безумните им условия, понеже "нямаме" избор".
Е, имаме. Все още.

Alcant
Мнения: 37
Регистриран: 22 дек 2014, 21:49

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от Alcant » 02 окт 2019, 21:58

И аз се чудя дали да подписвам. На план без договор съм - 1000мин,и 2000 мб, плюс 4000мб,за 19лв.Звънят от А 1 с оферти. Май наистина ще го спрат и тогава може да няма добри предложения. Дайте съвет, да изчакам ли още малко.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Боб с 2 годишен договор!

Мнение от tzincbg » 02 окт 2019, 22:27

Alcant написа:
02 окт 2019, 21:58
И аз се чудя дали да подписвам. На план без договор съм - 1000мин,и 2000 мб, плюс 4000мб,за 19лв.Звънят от А 1 с оферти. Май наистина ще го спрат и тогава може да няма добри предложения. Дайте съвет, да изчакам ли още малко.
Минаваш на предплатена А1 10 лв зареждане са ти 2000 мб + 200+ 100 мин. За още 10 още толкова. Плюс че от всяко зареждане остават по 5 лв. Има допълнителен пакет 1000 мб + 100 + 100 мин за 5.90, валиден 15 дни, ако не ти стигат до края на месеца.
Ще се мъчат да ти откажат. Но все някъде ще стане.

Отговори