Бивш M-Tel (настоящ A1) калпаво покритие на 4G-то

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Бивш M-Tel (настоящ A1) калпаво покритие на 4G-то

Мнение от centur » 12 апр 2019, 23:02

Днес отсядаме компания да си пием кафето в едно заведение, което посещавам поне 1 - 2 пъти седмично и гледам един познат на A1, обаче горе до обхвата знак "H+" и го питах дали е на 4G режим, защото би трябвало да има покритие, а и не сме толкова навътре в помещението, че да се губи обхват. Проверявам настройките на телефона са му правилни, но покритието е на 3G :lol:
Добре, че ги изоставих през април 2017-та и до момента нямат никакво развитие в покритието за толкова време. На абсолютно същото място Vivacom има 2 - 3 черти LTE (4G), а преди известно време и те бяха зле, но явно подобряват покритието с течение на времето, докато A1 разчита на стара слава :|
Така, че при всички случаи не бих се върнал на A1, защото са в застой.

ivobel721
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37

Re: Бивш M-Tel (настоящ A1) калпаво покритие на 4G-то

Мнение от ivobel721 » 12 апр 2019, 23:22

Не може да съдиш по това, че на едно място А1 нямат 4Г, а Виваком имат. Освен това, да имаш 4Г навсякъде не е всичко. Виваком може да имат 4Г на повече места (но не и "на всяка крачка" както казват), но това не означава, че е винаги е бързо. @dubspace може да каже как Виваком (но не само) нямат перфектни скорости във Варна, например. На А1 на 3Г аз виждам достатъчно бързи скорости често (над 15 Mbps).

Но да, напоследък съм забелязал, че по-често от преди пада на 3Г, дори в места с покритие на 4Г, но мисля, че им е зле зададен приоритетът на видовете мрежи. При А1 пада на 3Г при сигнал на 4Г, при който Теленор и Виваком не падат.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Мнение от Leo Kolev » 13 апр 2019, 06:55

Наистина са си доста зле в сравнение с другите оператори. Преди бях само на Теленор и си използвах услугите на 99% от местата където съм бил. Сега имам на Виваком и А1 и на доста места А1 си се предава и си пада на 3Г. Жалко, че имат толкова хубави услуги като екстра сим, нощен трафик и други, а не стават да се използват само те.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

zazabg
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Мнение от zazabg » 13 апр 2019, 07:19

Според мен Виваком разчитат на стара слава. За съжаление ме излъгаха да се прехвърля. Бях на Теленор и 3г виждах само между села. По магистралите и в градовете 4г и говоря преЗ волте. От както се прехвърлих си скубя косите защото са бизнес тарифи. Ако беше на физическо лице 30-40лв неустойка и се връщам.
На високи етажи в болници с гледка към Варна нямам нет. Само 2г ако хване 3г е фиктивно. (Теленор и А1 пълно 4г) В сгради на центъра където по карта дават отличен сигнал на 2г и 3г и много добър на 4г - никакъв обхват, трябва да обикалям по прозорците като преди 25г.
Влизам в Кауфланд и забравям,че имам телефон. Трябва да отида на авариен изход, за да звънна. По магистралата няма навсякъде 4г, а ако е 3г или е бавен нета или го няма. Постоянно ми прекъсват разговорите с Виваком абонати при отличен обхват. И куп други ядове ми създадоха различни от покритието. Върнаха ме 15г назад. Мислех интернет за даденост, но се налага да пренасочване обаждания към А1 картата си, за да съм сигурен, че ще вдигна.
А1 компенсират с 3г с добри скорости там където няма 4г.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 13 апр 2019, 08:05

Откакто съм абонат на Виваком не съм имал проблеми с разговорите. За 6-7 години да съм имал 2-3 пъти някакви проблеми, но от друго естество, като шум или накъсване, но прекъсване никога. Понякога е важно и какви апарати ползвате. Не винаги вината е в оператора, но не казвам и противното. В твоя район може и да е така. Затова се тества покритието с предплатена преди да се сключи договор!

И като говорим за апарати, имам двама приятели с кофти телефони. Конферентни разговори сме провеждали по 4-ма наведнъж, като единия е с някво Редми, втория е с някво Сони от времето на баба ми, третия е с Mate 10 Pro. Тоя с редмито и другия с антиката се чуват все едно са си навряли телефоните да не казвам къде. Тук не става въпрос, за това дали е китайски или не апарата. Човека с мейта се чуваше отлично, нищо, че е в Дания.

Друг пример от провинцията. Майка е с флагман на Самсунг, без значение че е на около 4 години. Как веднъж не прекъсна, не заглъхна или нещо да насече?! В Казанлък Виваком не блестят с перфектни услуги. И друг път съм го казвал, че там Теленор са силни.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Мнение от centur » 13 апр 2019, 09:56

То е пределно ясно, че няма как да обобщя покритието в цяла България, защото физически е невъзможно да го направя, но ми прави лошо впечатление в моя град (Шумен) A1 все още нямат никакво развитие от 2+ години насам. Дори Telenor, които бяха по-зле с покритието по него време (2016 - 2017-та) инвестираха в мрежите си и смело мога да заявя, че дори са с по-добро покритие от Vivacom в момента, но не ми се прехвърля към друг оператор, заради по-малко MB-ти в плановете.

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Мнение от maxito2 » 13 апр 2019, 10:39

поредната глупава тема за плюене по А1.. ябълковият фен нямал 4Г по главния път до забутаното му село, на тоя пък "приятелят" му нямал 4Г в някакво забутано квартално кафене в Люлин 1.. Какво толкова ви дразни тоя оператор, че трябва през ден някой да реве и да пуска подобни теми? Вече заприлича на "Ментелгейт"..

STE1
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Мнение от STE1 » 13 апр 2019, 10:49

Няма спор че на А1 е по лошо покритието от на другите , незнам защо ги защитавате.
Samsung Galaxy S9 Plus

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 13 апр 2019, 12:09

От няколко месеца съм в отдалечен район (вила в гората) където кабелен нет няма. Налага се да ползвам бисквита от вива понеже А1 е на дъното, а и няма план с неограничен нет. С вива правя 50/60 Мбита безжична връзка, А1 5 Мбита... Отделно от както ползвам телефон с две сим карти ползвам и бобска уж за резерва когато изгубя нет с виваком. Оказва се обаче, че се случва много по често с А1.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мнение от Apple_fan » 13 апр 2019, 13:37

Това си е провокативна тема. Както и тестовете, които качваш в другата тема.
Аз например в едно заведение имах пълно 4Г, а Теленор бяха без обхват. Но не съм тръгнал да правя цяла тема за това.
Факт е обаче, че А1 имат доста да работят по 4Г мрежата си. Имат най-много клетки в страната и вземат ли 800 мхц или обърнат ли на 900 мхц(както сега им е 3Г мрежата) ще имат най-доброто 4Г покритие.

Заключена