Телевизор

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 24 мар 2021, 21:27

Rumm написа:
24 мар 2021, 21:14

Телевизора плейва перфектно видеото (дори 8К), а субтитрите също можеш да си ги избираш и нагласяш напред, назад до 60 сек. Какво повече би ти дал компютъра, даже може да се затормози и да насича. Изпитано. Не се самозалъгвайте, че ще спечелите нещо, само допълнително ще си играете и губите времето. Пък ако не ми вярвате, можете и сам да се убедите след време. Успех.
Не, че нещо, но първото ми PC си го купих 2002 г. Минал съм през лаптопи, първите телевизори с 100 Hz и електронно-лъчеви тръби, и първите VGA на телевизори и комп.
Както бях писал, когато си купих някъде преди 15-на години 32 инчов LCD-TFT Panasonic с 100 Hz опресняване, гледах Властелинът на HD и на който и да го пусках, не вярваше какво качество излизаше от компа, който тогава беше на цената на телевизора.
Та не е като да не знам за какво става въпрос.
Извинявай, но е пълен абсурд да твърдиш, че телевизор за 3 бона ще вади по-добро качество от комп за тези пари и компа щял да насича даже :lol:
Ако говориш за лаптоп, съм съгласен, но настолен комп за парите на телевизора е космически кораб сравнение с лаптопа и телевизора.

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Телевизор

Мнение от Вито » 24 мар 2021, 21:29

Такава скорост предполагам за 3д 4k hdr игри...
Ето малко информация, при 2.1 вече имаме и нови функции, предполагам те също се влияят от скоростта. Поддръжка на 8к вдига още повече битрейта.
https://www.avforums.com/articles/which ... -hdr.13401

На мен също ми върши перфектна работа плеъра в телевизора, в случая коди. За това внимателно избирах, за да не се налага да давам още хиляди левове, а компютри и други плеъри. Няма насичане, има си нагласяне на субовете, има си и за аудиото ако се случи забавяне или избързване... Още не са нагласили напълно коди да плейва всички dolby vision mkv филми, ама и в hdr10 са си с перфектно качество. Четох, че и nvidia shield tv pro има ядове в тая област с dolby vision, та се отказах да купувам, няма смисъл в моя случай.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 24 мар 2021, 22:15

Именно - всеки според нуждите си купува техниката.
Открих темата с това, че на мен не ми трябват никакви кодеци. Netflix и Apple TV, защото съм преценил, че най-доброто изживяване идва от свързаността с компа при гледането на филми или рядкото играене на игри на телевизора.
Повечето време се зяпа на него някакви HD канали от Булсатком от сателит, което е много далеч от някакво истински качество. Не знам за Sony, но този Фильо се справя повече от чудесно, като картината изглежда супер.
А като пусна радиото, звукът е доста наситен и приятен.
Все пак ако някой го интересува нещо за телевизора, намерих тези 2 ревюта, които казват плюсовете и минусите:


Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Телевизор

Мнение от Вито » 24 мар 2021, 22:36

И на мен ми е удобно да си пускам от лаптопа филмите. Имам си безжична клавиатура с тъчпад. Изобщо лаптопа не го отварям вече, ползвам си телевизора за монитор... За да гледам 4к hdr обаче ми трябва сериозна машина, а към днешна дата пари за такава, при наличието на приличен плеър в телевизора, не ми се дават. Още повече, че лаптопът го ползвам само за браузване и филми... Игри както казах, не играя. Надявах се тоя месец да видя новите интел нук, но за сега нищо.

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Телевизор

Мнение от Rumm » 24 мар 2021, 22:49

Spikul написа:
24 мар 2021, 21:27
Rumm написа:
24 мар 2021, 21:14

Телевизора плейва перфектно видеото (дори 8К), а субтитрите също можеш да си ги избираш и нагласяш напред, назад до 60 сек. Какво повече би ти дал компютъра, даже може да се затормози и да насича. Изпитано. Не се самозалъгвайте, че ще спечелите нещо, само допълнително ще си играете и губите времето. Пък ако не ми вярвате, можете и сам да се убедите след време. Успех.
Не, че нещо, но първото ми PC си го купих 2002 г. Минал съм през лаптопи, първите телевизори с 100 Hz и електронно-лъчеви тръби, и първите VGA на телевизори и комп.
Както бях писал, когато си купих някъде преди 15-на години 32 инчов LCD-TFT Panasonic с 100 Hz опресняване, гледах Властелинът на HD и на който и да го пусках, не вярваше какво качество излизаше от компа, който тогава беше на цената на телевизора.
Та не е като да не знам за какво става въпрос.
Извинявай, но е пълен абсурд да твърдиш, че телевизор за 3 бона ще вади по-добро качество от комп за тези пари и компа щял да насича даже :lol:
Ако говориш за лаптоп, съм съгласен, но настолен комп за парите на телевизора е космически кораб сравнение с лаптопа и телевизора.
Нищо лично, но като погледаш още 5-6 години на OLED телевизора и си поблъскаш главата с разни проблеми за компютъра може и да разбереш за какво ти говоря и да се осъзнаеш че не е "космически кораб", не всичко се измерва със стойността му в пари. Живей си спокойно живота и не се пали. Бъди жив и здрав.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 24 мар 2021, 23:18

Rumm написа:
24 мар 2021, 22:49

Нищо лично, но като погледаш още 5-6 години на OLED телевизора и си поблъскаш главата с разни проблеми за компютъра може и да разбереш за какво ти говоря и да се осъзнаеш че не е "космически кораб", не всичко се измерва със стойността му в пари. Живей си спокойно живота и не се пали. Бъди жив и здрав.
Не се паля, водим нормална дискусия :)
А преди 5-6 години излязоха първите OLED на LG, а на Sony даже преди 3-4 години, като струвала по 10 бона. Та в този ред на мисли, не намирам връзка между написаното от теб, че не всичко опира до цената. Също не разбрах какви проблеми има точно OLED технологията при свързване с HDMI към комп?

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Телевизор

Мнение от Ванката » 25 мар 2021, 08:54

Може би човека искаше да каже, че има по-прост вариант без излишни гимнастики и наливането на пари в техника. Лично аз не мога да дам мнение, защото не гледам телевизия, не торентствам повече от 15 години, стриймвам и в повечето време гледам YouTube понеже следя няколко фитнес и техноканала. Имам Netflix, Apple TV и обмислям да си пусна и YouTube Premium. Не ми се торентства, нямам това време, а и си имам други дертове на главата, да ми е до това.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 25 мар 2021, 10:00

Нали това казвам - всичко опира до конкретните нужди на ползвателя.
Един предпочита голям екран, друг предпочита добра интернет платформа, трети предпочита QLED пред OLED, друг му е удобно безжично свързване, а на някой външен хард.
Варианти колкото щеш. Няма точна рецепта кое е най-доброто.

MEnergy
Мнения: 497
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Телевизор

Мнение от MEnergy » 25 мар 2021, 11:11

В случая на Spikul може да се инсталира директно Kodi вътре в телевизора, без нужда от плексове, медийни сървъри и компютри. Много от стриймовете са от 1080p нагоре, има и 4К. И тук не говоря за нелегални такива, а за всичко - от Youtube през всякакви документални, научнопопулярни, спортни, радиостанции, музикални колекции и каквото се сетите. За субтитри си има Open Subtitles и десетки други, включително и българските юнак и забравих как се казваха. Всичко се избира директно от екрана (плеъра), субритрите могат да се настройват директно на телевизора (т.нар. offset), всичко си работи без забивания, накъсвания и всичко друго - единственото, което ти трябва е скоростен интернет, за да може да достига за съдържанието на секунда. Нищо не се пише върху хард диск, USB или нещо друго - всичко се случва в RAM-а на телевизора (голям плюс за износване на носителите). Има десетки до стотици настройки, макар че няма да ви се наложи да пипате нищо, защото системата е така настроена, че се сканира сама при инсталация и актуализации.

Единственото условие e Android TV. Доколкото знам няма портове за webOS, Tizen и други. Add-on-ите са хиляди до десетки хиляди, а удобството е неимоверно голямо. Сега с последната версия 19 (matrix) прецакаха почти всичко, но на 18.9 (Leia) няма проблеми, а до 6-8 месеца add-on-ите ще се пренапишат и настроят и към нея. Разбира се, всеки си е намерил най-удобния начин за себе си - с кабели, с компютри или сървъри. На мен лично - или си правя и гледам всичко на компютъра (на 30 и 32'' монитори), или на телевизора директно без участието на нищо допълнително. Не ми трябва и постоянно работещ компютър, за да ми е активен медийния сървър. Но, както казах, всеки си преценява за себе си.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 25 мар 2021, 11:27

Там е разковничето, че всеки сам си преценява какво да ползва съобразно условията и нуждите.
Не живея в центъра на София, а на спокойствие в къща в покрайнините. Оптичен нет няма и даже ми е удобно да ползвам рутер на 4G от оператор.
Та за това в самото начало на темата написах, че не ми трябва никаква свързаност и смарт приложения като избирам телевизор.
За мен това свързване с HDMI е перфектното решение.
Иначе не знам какво може Android на телевизора, но пробвах с флашка и не чете никакви формати :lol:
А хич не ми се занмава да му инсталирам каквото и да било.

Отговори