Телевизор

Потребителски аватар
jonibg
Мнения: 137
Регистриран: 11 дек 2014, 02:13

Re: Телевизор

Мнение от jonibg » 24 мар 2021, 17:26

Spikul написа:
24 мар 2021, 16:31
jonibg написа:
24 мар 2021, 16:21
Абе каквото и да си говорим, когато пуснеш 50-60gb филм, компютъра и съответно видеото се товари здраво, ако гледаш редовно филми, не е добър изобр да го правиш така. Но щом те влече по този начин :)
Е, не може да сравниш умрелия Mediatek на 1,5 GHz в телевизорите, с видеокарта с DDR6, процесор на 4 GHz и RAM на 3,2 GHz.
Не знам за какво товарене изобщо говориш в настолен комп?
За това те и питах на каква честота трябва да ти е рутера, за да се доближиш до скорости подобни на тези от HDMI 2.0?
Няма лошо, щом мислиш, че да гледаш филми през компютъра ти е по-добре :)
Опитай някой път това което ти казвам и ще видиш колко по удобно е ;)
Последна промяна от jonibg на 24 мар 2021, 17:28, променено общо 1 път.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 24 мар 2021, 18:44

radko89 написа:
24 мар 2021, 16:58
Spikul написа:
24 мар 2021, 16:45
Така де, нали коментираме принципно? HDMI кабелът е един и има 10 пъти по-висока скорост.
Тогава за какво са ми нужни 2 кабела и безжична връзка??? :shock:
Трябват ти или 2 кабела или безжична връзка, но основното е, че управлението е вече от тв, не от компютъра. Доста по-удобно е.
Спираш, пускаш, пауза - всичко директно с дистанционното на тв.
Ако имаш добър wifi и си напъшно безжичен. Според мен това е голямо предимство.

Аз сега се зачетох и не мога да си обясня нещо.
Рипнатите блурей филми са както казах - 50, 100, 200 мегабита в секунда.
Най-големите блурей дискове са мисля около 300 гигабайта размер. Това означава, че няма как видео сигналът да е повече от 500 мегабита в секунда каквото ще да става. Защо тогава са нужни такива кабели за такива скорости като 18 гигабита както пише навсякъде за да можеш да прекараш примерно сигнал 4к 120Hz HDR?

Някой може ли да обясни?
Варианти за удобство много. Има си безжични клавиатури например, от където спокойно може управляваш плеъра на компа.
На мен например компа ми е сравнително близо до телевизора и не виждам смисъл от безжично свързване за филми.
Иначе явно производителите нарочно орязват HDMI възможностите. До колкото знам там се плащат права и си има асоциация, която контролира нещата.
jonibg написа:
24 мар 2021, 17:26

Няма лошо, щом мислиш, че да гледаш филми през компютъра ти е по-добре :)
Опитай някой път това което ти казвам и ще видиш колко по удобно е ;)
За теб може да е по-удобно, но за мен е по-удобно с един кабел ;)
Това, което описваш може да е удобно ако съм с лаптоп или разстоянията са големи. В случая при мен, HDMI кабела е най-доброто и удобно.

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Телевизор

Мнение от Rumm » 24 мар 2021, 19:13

:D Хора, чудя ви се на скъпите и неудобни решения да гледате 4K UHD-HDR филми! Най- простото и удобно е записвате си филмите на външен хард диск (може и на флашка с голям обем, но с USB 3) през компютъра и после си ги пускате на телевизора директно от харда през неговия USB 3 и си ги плейвате без проблеми, ако щете и 8K си запишете. Толкова е елементарно и същевременно много удобно - манипулирате само с дистанционното на телевизора. Какво се занимавате да закачате едновременно работещи TV и компютър, безмислено, помислете малко.

Потребителски аватар
jonibg
Мнения: 137
Регистриран: 11 дек 2014, 02:13

Re: Телевизор

Мнение от jonibg » 24 мар 2021, 19:58

Ако гледаш редовно филми и сериали, това с флашката не е удобно хич.
Но явно, всеки си е свикнал по негов си начин :)

Потребителски аватар
n1
Мнения: 358
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Re: Телевизор

Мнение от n1 » 24 мар 2021, 20:20

jonibg написа:
24 мар 2021, 19:58
Ако гледаш редовно филми и сериали, това с флашката не е удобно хич.
Но явно, всеки си е свикнал по негов си начин :)
Гледам сериали по телевизията и платформите, иначе за 4k филми от торентите имам 1TB външен хард.
OnePlus 11

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Телевизор

Мнение от Rumm » 24 мар 2021, 20:52

jonibg написа:
24 мар 2021, 19:58
Ако гледаш редовно филми и сериали, това с флашката не е удобно хич.
Но явно, всеки си е свикнал по негов си начин :)
:lol: И кое му е неудобното - да откачиш харда или флашката от комюпютъра и да я закачиш към телевизора, ако даже си оставил USB 3 кабел постоянно закачен към TV на удобно място ?!

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Телевизор

Мнение от radko89 » 24 мар 2021, 20:56

Rumm написа:
24 мар 2021, 20:52
jonibg написа:
24 мар 2021, 19:58
Ако гледаш редовно филми и сериали, това с флашката не е удобно хич.
Но явно, всеки си е свикнал по негов си начин :)
:lol: И кое му е неудобното - да откачиш харда или флашката от комюпютъра и да я закачиш към телевизора, ако даже си оставил USB 3 кабел постоянно закачен към TV на удобно място ?!
Неудобно е сравнено с медиа сървъра, защото при него не трябва да разкачам и закачам нищо - свалям си директно в директорията на сървъра и вече е на телевизора. Няма копирания, няма загуба на време.

Ако съм на компа на втория етаж и харесам филм и пусна да го свалям и е 80гб. после колко време ще го чакаш да се качи на харда?
Или трябва да сляза до долу, да взема харда от тв-то, да се кача пак горе, да го закача и тогава да свалям директно на него.
Медииният плеър е най-удобен т.к. е точно като хард, но закачен както на тв-то, така и на компа едновременно.

Потребителски аватар
jonibg
Мнения: 137
Регистриран: 11 дек 2014, 02:13

Re: Телевизор

Мнение от jonibg » 24 мар 2021, 20:57

Ами кофти е да се качват и трият само големи файлове, още повече ако го правиш редовно. В моя случай, свалям си на лаптопа и направо гледам през медия сървъра, без кабели, без прехвърляне на флашки, без нищо. Но пак казвам, въпрос на възприемане и навик :)

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Телевизор

Мнение от Spikul » 24 мар 2021, 20:59

Rumm написа:
24 мар 2021, 19:13
:D Хора, чудя ви се на скъпите и неудобни решения да гледате 4K UHD-HDR филми! Най- простото и удобно е записвате си филмите на външен хард диск (може и на флашка с голям обем, но с USB 3) през компютъра и после си ги пускате на телевизора директно от харда през неговия USB 3 и си ги плейвате без проблеми, ако щете и 8K си запишете. Толкова е елементарно и същевременно много удобно - манипулирате само с дистанционното на телевизора. Какво се занимавате да закачате едновременно работещи TV и компютър, безмислено, помислете малко.
Всеки си има неговата истина :mrgreen:
Само, че каквито настройки ти дава компа и плеъра му, нито външен хард, нито рутер и безжична връзка, може да ти ги даде. Но това си е моето схващане.
За субтитрите пък изобщо няма да коментираме какво може един телевизор и какво може един комп.

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Телевизор

Мнение от Rumm » 24 мар 2021, 21:14

Spikul написа:
24 мар 2021, 20:59
Rumm написа:
24 мар 2021, 19:13
:D Хора, чудя ви се на скъпите и неудобни решения да гледате 4K UHD-HDR филми! Най- простото и удобно е записвате си филмите на външен хард диск (може и на флашка с голям обем, но с USB 3) през компютъра и после си ги пускате на телевизора директно от харда през неговия USB 3 и си ги плейвате без проблеми, ако щете и 8K си запишете. Толкова е елементарно и същевременно много удобно - манипулирате само с дистанционното на телевизора. Какво се занимавате да закачате едновременно работещи TV и компютър, безмислено, помислете малко.
Всеки си има неговата истина :mrgreen:
Само, че каквито настройки ти дава компа и плеъра му, нито външен хард, нито рутер и безжична връзка, може да ти ги даде. Но това си е моето схващане.
За субтитрите пък изобщо няма да коментираме какво може един телевизор и какво може един комп.
Телевизора плейва перфектно видеото (дори 8К), а субтитрите също можеш да си ги избираш и нагласяш напред, назад до 60 сек. Какво повече би ти дал компютъра, даже може да се затормози и да насича. Изпитано. Не се самозалъгвайте, че ще спечелите нещо, само допълнително ще си играете и губите времето. Пък ако не ми вярвате, можете и сам да се убедите след време. Успех.

Отговори