Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Боби13 » 03 яну 2021, 21:32

Board, казах ти, че ще стане страшно :)

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Spikul » 03 яну 2021, 21:41

Боби13 написа:
03 яну 2021, 21:32
Board, казах ти, че ще стане страшно :)
Ами дай да не пишем срещу Хуауей и китайците изобщо.
Видях им прехвалените камери и софтуерна обработка.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Боби13 » 03 яну 2021, 21:58

И да пишеш, и да не пишеш, не се паля като Матросов пред амбразурата, кой телефон снима по-добре или по-зле ! За масовия потребител, а не за взискателни фотографи като теб, телефоните от високия и среден клас, независимо от марката снимат добре ! Това си е мое мнение естествено, но имам наблюдения върху различни възрастови групи и виждам, че общо взето съм прав ! Както каза board, това е факт, може би 90 % от снимките си остават гледани само на телефона на притежателя ! Отделно социалните мрежи ги орязват допълнително :) Естествено на 65 инча разликите ще са видими за всеки :) За мен тези спорове са напълно излишни, а смартфонът отдавна е едно универсално устройство, а не само камера ! ЧНГ на всички :)

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от radko89 » 03 яну 2021, 22:06

Спик, сравнителните снимки, които ди посочил от gsmarena нямат нищо общо с действителността.
Да не говорим, че в тях аз почти не виждам разлика между кадрите..
Реалните ревюта и сравнения, в които снимат с различните телефони в много различни ситуации реално показват кой на какво е способен.
И от тези сравнения само 3 телефона се справят добре спрямо моите наблюдения - galaxy note 20 ultra, iPhone 12 pro max и пиксел 5.
Това е реалността въпреки стария сензор на пиксела.
Каквото и да набият в телефоните няма как да компенсират липсата на леща и истински голям сензор и затова се свежда не до пиксели и размер на сензора, а до възможности на софтуера.
Докато не изскочи някаква нова извънемна технология (каквато не виждам възможна в следващите 5-7 години) всичко ще е до софтуерът. Там нещата стоят така, че който налее най-много пари той ще направи най-добрия продукт.

Всичко останало е чесане на езици и фенщина.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от board » 03 яну 2021, 22:23

Spikul написа:
03 яну 2021, 21:31
Ти сляп ли си или ще спориш отново просто за спорта?
Дал съм ти 10-на снимки с реално сравнение в еднакви условия от GSM Arena, където много ясно се вижда кой телефон какво може. Има си изписани стойности на ISO и скорост на затвора.
Ти какво си дал - някаква снимка от китайски сайт с неизвестен режим и параметри на снимане.
И много ясно,че смятам моя телефон за най-добър като камера, за какво съм купил иначе, след като можех да купя другите от теб изброени?
Пък на мен ми дреме ти какво ще си купиш - парите са си твои, но само не ми обяснявай кокко зле снимали Ултрите, защото за разлика от теб съм ги спукал от реални тестове.
Много си се напрегнал нещо, няма смисъл от това.

По никакъв начин не оспорвам тестовете на gsm arena и че камерата е добра. Но са прекалени твърденията, че е най-добра във всичко и всякакви условия.

Аз избора на телефон съм го направил и то не само на база камера. Просто исках да видя някакво по-обективно мнение за реалните възможности, което вече ми е напълно ясно, че от теб няма да мога да получа.

За щастие пишат и други хора, от които получавам това което търся.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Spikul » 03 яну 2021, 22:33

Боби13 написа:
03 яну 2021, 21:58
И да пишеш, и да не пишеш, не се паля като Матросов пред амбразурата, кой телефон снима по-добре или по-зле ! За масовия потребител, а не за взискателни фотографи като теб, телефоните от високия и среден клас, независимо от марката снимат добре ! Това си е мое мнение естествено, но имам наблюдения върху различни възрастови групи и виждам, че общо взето съм прав ! Както каза board, това е факт, може би 90 % от снимките си остават гледани само на телефона на притежателя ! Отделно социалните мрежи ги орязват допълнително :) Естествено на 65 инча разликите ще са видими за всеки :) За мен тези спорове са напълно излишни, а смартфонът отдавна е едно универсално устройство, а не само камера ! ЧНГ на всички :)
Прав си, но нали все пак говорим за фотографски възможности, не за щракане у фейса. Все пак за много години, друго всичко е просто хоби :)
radko89 написа:
03 яну 2021, 22:06
Спик, сравнителните снимки, които ди посочил от gsmarena нямат нищо общо с действителността.
Да не говорим, че в тях аз почти не виждам разлика между кадрите..
Реалните ревюта и сравнения, в които снимат с различните телефони в много различни ситуации реално показват кой на какво е способен.
И от тези сравнения само 3 телефона се справят добре спрямо моите наблюдения - galaxy note 20 ultra, iPhone 12 pro max и пиксел 5.
Това е реалността въпреки стария сензор на пиксела.
Каквото и да набият в телефоните няма как да компенсират липсата на леща и истински голям сензор и затова се свежда не до пиксели и размер на сензора, а до възможности на софтуера.
Докато не изскочи някаква нова извънемна технология (каквато не виждам възможна в следващите 5-7 години) всичко ще е до софтуерът. Там нещата стоят така, че който налее най-много пари той ще направи най-добрия продукт.

Всичко останало е чесане на езици и фенщина.
Естествено, че добрата снимка е съвкупност от тези неща. За това повтарям, че истински тест се прави с еднакво ISO и скорост на затвора.
board написа:
03 яну 2021, 22:23
Spikul написа:
03 яну 2021, 21:31
Ти сляп ли си или ще спориш отново просто за спорта?
Дал съм ти 10-на снимки с реално сравнение в еднакви условия от GSM Arena, където много ясно се вижда кой телефон какво може. Има си изписани стойности на ISO и скорост на затвора.
Ти какво си дал - някаква снимка от китайски сайт с неизвестен режим и параметри на снимане.
И много ясно,че смятам моя телефон за най-добър като камера, за какво съм купил иначе, след като можех да купя другите от теб изброени?
Пък на мен ми дреме ти какво ще си купиш - парите са си твои, но само не ми обяснявай кокко зле снимали Ултрите, защото за разлика от теб съм ги спукал от реални тестове.
Много си се напрегнал нещо, няма смисъл от това.

По никакъв начин не оспорвам тестовете на gsm arena и че камерата е добра. Но са прекалени твърденията, че е най-добра във всичко и всякакви условия.

Аз избора на телефон съм го направил и то не само на база камера. Просто исках да видя някакво по-обективно мнение за реалните възможности, което вече ми е напълно ясно, че от теб няма да мога да получа.

За щастие пишат и други хора, от които получавам това което търся.
Тези детски лафове ги разправяй някъде другаде.
Като не съм съгласен с лъжите ти и веднага съм се напрягал :lol:
Но да де, от мен няма да получиш обективно мнение, а само някакви снимки и цифри :lol:
Та кой съм аз, че ще противореча на теб и китайския сайт, та те дори дадоха по-ниска оценка на Ноута със Snapdragon от Exynos :mrgreen:
Смело вземай Мейт или Шаоми и остави тъпите и зле снимащи Ултри на такива лаици като мен :lol:

Не те знам за какъв фотограф се имаш, но да кажеш, че дори Note 10+ снима по-добре от Note 20 Ultra, беше вицът на сезона :lol:
Всъщност не само аз определям Note 20 Ultra като най-добрия флагман за 2020 и с най-добрата камера. Нали искаш сайтове и класации, ето ти:
https://m.gsmarena.com/smartphone_buyer ... w-2036.php

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от board » 03 яну 2021, 22:59

Мрън, мрън, моето си е най-хубаво, това го разбрах, не се хаби повече.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Spikul » 03 яну 2021, 23:08

board написа:
03 яну 2021, 22:59
Мрън, мрън, моето си е най-хубаво, това го разбрах, не се хаби повече.
Пич, ти да не си на 12 години?
Първо се виж ти какво мрънкало си.
Пускаш някаква тема колко зле били новите камери на Самсунг и търсиш ПРЕКИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ. Аз ти давам снимки, които се правиш, че не виждаш и държиш само на една незнайна снимка.
После пък се правиш на ощипан и плямпаш за несъществуващ проблем с HDR.
Пак качих снимки, но ти пак обърна палачинката, че съм си хвалил телефона и не съм давал класации.
Сега като дадох класация на GSM Arena, в която Ноута е на първо място и като флагман и като камера, започваш да се блезиш като келеш.
Ти знаеш ли какво изобщо искаш, освен да се дразниш? Защо изобщо пускаш тема, след като не ти изнася какви са преките впечатления на някой, който е имал и Note 10+ и двете Ултри???
Купувай си каквото искаш, аз повече няма да се занимавам.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от board » 03 яну 2021, 23:47

Еми супер, щом Note20U е най-добрият телефон, значи S21U с още по-добри камери и чипсет, направо ще кърти :)
Само дано подобрят малко и HDR-a ;) за да не могат така лесно китайците да си купуват ревюта в XDA :D

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Къде са Самсунг в мобилната фотография?

Мнение от Вито » 03 яну 2021, 23:50

board написа:
03 яну 2021, 22:59
Мрън, мрън, моето си е най-хубаво, това го разбрах, не се хаби повече.
Аз по-детайлни снимки от lg g4 не съм имал. Note 10+ ми върши идеална работа в повечето случаи. Днес ми трябваше да снимам движещ се обект в затворено помещение без светкавица и резултатите не бяха добри. Не можах и да направя серия снимки щото няква опция има като задържа бутона за снимки да прави видео... Сигурно се изключва, но не бях забравил понеже рядко снимам вече. При всички флагмани има плюс и минус... Оня ден ми обяснява един приятел как ще даде няколко хиляди лева за новия айфон щото вече имал raw (wtf, 2020 г...). И S21 да вземеш не очаквай нещо много по-различно от сегашния телефон, ще е по-хубав, но не драстично.

Отговори