Защо редица компании пропускат Snapdragon 865

admin
Site Admin
Регистриран: 19 апр 2017, 10:40

Мнение от admin » 29 мар 2020, 16:37

Потребителски аватар
Kuzmanow
Регистриран: 13 авг 2019, 14:37

Мнение от Kuzmanow » 29 мар 2020, 16:37

Дано всички професори/многознайковци, които спориха с мен миналата година да прочетат ТАЗИ статия ! Да я прочетат и другите "професори" - настоящи и бъдещи собственици на серията S20. Даваш 1500/2000 лв. за телефон и получаваш 4 часа екран \(°o°)/. Извинявай, но имам Huawei на 5 години, който все още дава 5 часа екран ¯\_(ツ)_/¯. Както съм писал и преди - нищо против Samsung, но този път се издъниха яко ⊙﹏⊙.
А проблема НЕ Е в цената, а в ЕНЕРГОПОТРЕБЛЕНИЕТО ! Самите ядра Cortex A77 са калпави/енергоемки, отделен модем и т.н. и т.н.
Благодаря за вниманието ❗
Бъди свободен 🤔❗

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Защо редица компании пропускат Snapdragon 865

Мнение от Spikul » 29 мар 2020, 17:19

Kuzmanow написа:
29 мар 2020, 16:37
Дано всички професори/многознайковци, които спориха с мен миналата година да прочетат ТАЗИ статия ! Да я прочетат и другите "професори" - настоящи и бъдещи собственици на серията S20. Даваш 1500/2000 лв. за телефон и получаваш 4 часа екран \(°o°)/. Извинявай, но имам Huawei на 5 години, който все още дава 5 часа екран ¯\_(ツ)_/¯. Както съм писал и преди - нищо против Samsung, но този път се издъниха яко ⊙﹏⊙.
А проблема НЕ Е в цената, а в ЕНЕРГОПОТРЕБЛЕНИЕТО ! Самите ядра Cortex A77 са калпави/енергоемки, отделен модем и т.н. и т.н.
Благодаря за вниманието ❗
Смяташ ли, че като повториш една лъжа 100 пъти, тя ще стане истина?
Какви 4 часа екранно време видя? Под 8 часа не пада дори и с Exynos:

И само да ти кажа, че е супер неуместно да сравняваш нелепия си Хуауей на 5 години с S20 серията.
Иначе явно се оказва, че SD 865 не е кой знае колко добра алтернатива на Exynos 990

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 29 мар 2020, 19:50

Единствено достоверно е опита, а за това пишат по форумите ! Подобни видеа, за мен лично, въобще не са критерии за изводи !

Spikul

Мнение от Spikul » 29 мар 2020, 19:56

Боби13 написа:
29 мар 2020, 19:50
Единствено достоверно е опита, а за това пишат по форумите ! Подобни видеа, за мен лично, въобще не са критерии за изводи !
Тук във форума пише само един с такъв телефон. Да каже той колко издържа батерията. Иначе аз ако ви питам от къде черпите информация, че Ултрата кара само 3-4 часа на дисплей, какво ще кажете? На клипове ли да вярвам или на слепия хейт?
То и аз мога 100 пъти да напиша, че на новия P40 pro батерията му държи половин час само. Или пък да напиша, че iPhone 11 pro max забива. Това, че ще го напиша във форум за телефони, ще го направи ли истина ако го напиша 100 пъти?

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 29 мар 2020, 20:23

Нали знаеш, че една лъжа като се повтаря непрекъснато, то накрая се приема за истина. :D Навремето, така един “разбирач” от служителите на Виваком ми обясняваше, че не трябва да си купувам S9+, защото давали много дефекти. Настояваше, че трябва да взема Note8 (тогава), защото най-малко имало от тях по сервизите. Ами S9+ направи вече две години и не ми е дал нито един дефект, и не е стоял и една минута в сервиз.👍 Клиенти със същите и те без проблеми. Иначе и моите, ако реша могат да правят по 7-8 часа екран, само където до преди карантината, това ми беше невъзможно. Няма как работещ човек (зависи колко е ангажиран), да прави по 8-10 часа екран на телефона. :D Сега не съм ангажиран, но не мисля по цял ден да гледам в някакви екрани, пред това да прочета някоя книга или да потренирам. Всеки може да си говори каквото си пожелае в интернет пространството и да хвали тая или друга марка, но е важен само реалният опит на хората, които притежават устройствата и могат да дадат обективно мнение. И то мнение след по-дълга употреба, примерно месец - два. От клипове не се вълнувам вече и не ги гледам, защото обременяват съзнанието и вземането на индивидуални решения породени от собственият ни интелект!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Мнение от muamamu1 » 29 мар 2020, 20:24

За мен най-точният източник по темата е XDA, където хората споделят между 4 и 9 часа. Това, което ми прави впечетление, е, че основните убийци на батерията са 120-те Hz и мрежите. При основна употреба на Wi-Fi всичко изглежда много добре, но когато се мине на мобилна мрежа (особено 5G), животът на батерията може да падне на половина. Не бих казал, че това е идеално. Предполага се, че човек има нужда от батерия точно тогава, когато не е на Wi-Fi. Та както при всеки друг телефон животът на батерията си зависи изцяло от употребата.

Но това, което се казва в статията, не би ме изненадало. Комапниите искат да спестят някой лев. Все пак, през последните години цените на телефоните паднаха двойно. Как ще правят пари? Не може така, и те трябва да се хранят.

А, съжалявам, след повторна проверка виждам, че трябва да заменя "паднаха" със "се вдигнаха". :D Пълни смешници. Ама докато има такива, които по цял ден върло да ги защитават по форумите и да пръскат пари за глупавите им играчки, ще продължават да се подиграват с нас, нормално е.

Боби13

Мнение от Боби13 » 29 мар 2020, 21:25

Вярвайте на подобни видеа, за да са спокойни душите Ви ! А дали тестваните телефони имат едни и същи до 100 % инсталирани приложения ( заводски и допълнителни ), дали самите настройки на телефоните са абсолютно еднакви и така нататък ! Поредният безсмислен спор и както казаха е ясно кога ще пада най-бързо батерията ( не са нужни видеа ), а именно 5G ( при нас засега отпада ) и 120 Хц :) Живи и здрави :)

Spikul

Мнение от Spikul » 29 мар 2020, 21:38

Боби13 написа:
29 мар 2020, 21:25
Вярвайте на подобни видеа, за да са спокойни душите Ви ! А дали тестваните телефони имат едни и същи до 100 % инсталирани приложения ( заводски и допълнителни ), дали самите настройки на телефоните са абсолютно еднакви и така нататък ! Поредният безсмислен спор и както казаха е ясно кога ще пада най-бързо батерията ( не са нужни видеа ), а именно 5G ( при нас засега отпада ) и 120 Хц :) Живи и здрави :)
По твоята логика излиза, че никога не трябва да си купуваме телефони, защото все някой ще лъже за нещо.
Всеки сам си решава какво да си купува, но сляпата омраза и писане на лъжи, не мога да я толерирам.
За това в тези видеа всички условия бяха еднакви за всички телефони - еднакво съдържание, еднаква сила на сигнала и еднакви настройки. Та там се вижда много ясно, че Ултрата държи колкото iPhone 11 pro max. До тук с измишльотините и лъжите за слабата му батерия.
А дали това е същата бройка като тези в магазините, вече е в сферата на конспиративните теории.
И не мисля, че квалификации за смешници към мен и Ванката, са много уместни, защото не поддържаме конспиративните виждания на някой.

Боби13

Мнение от Боби13 » 29 мар 2020, 21:52

Аз съм като Ванката и на видеа не вярвам, но никъде не съм казал, че заради естествените изхвърляния на всяка фирма в подобни видеа, не трябва да купуваме ! Защото има сигурно поне още десетки видеа, където във всяко от тях е различно, например за издръжливостта на батерията ! И дано, независимо от това дали ще вземеш Ултрата или следващото Ноте, не бъдеш леко разочарован ! Няма смисъл, само заради излишния спор, да намеря десет видеа, където в две от тях няма да има съвпадения при сравняването на батерията, камерите и така нататък :)

Отговори