Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

s_l_a_d_u_r_
Регистриран: 06 дек 2006, 00:35

Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от s_l_a_d_u_r_ » 13 юли 2018, 23:43

Абе тея неща за камерата, къде са тия 200 сцени? Има някви настройки дето нещо не ги разбирам.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Blue Sky » 14 юли 2018, 10:31

Поредния боклук на Xiaomi.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Мilen » 14 юли 2018, 11:43

Преди 15 години същите простотии четях за Самсунг- корейски боклук, нокия си е нокия и т.н. Света върви напред, но някои си остават просто анонимни интернет тролове...

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от algor » 14 юли 2018, 13:46

[Quote]Света върви напред, но някои си остават просто анонимни интернет тролове...[/Quote]

На мен пък не ми е ясно защо трябва да се оприличи с "анонимен трол" човек, който изразява мнение за даден апарат, като не обижда друг човек тук...?!?!

По същата логика вие, 3-4 души, които се прехласвате по тази марка и сипете пресилени похвали към всеки един продукт на тази марка, би следвало също да сте анонимни тролове, нали?
А при Xiaomi, като при всеки производител, има боклуци и за нищо не ставащи апарати.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от PoceH_BS » 14 юли 2018, 14:11

[Quote]Поредния боклук на Xiaomi.[/Quote]

След като си го пробвал, можеш ли да споделиш конкретни впечатления, кое точно не му е наред? Така с общи приказки всеки може.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Blue Sky » 14 юли 2018, 17:04

Да сравниш Самсунг с Шаоми е смехотворно. Съгласен съм, че като цена/екстри предлагат доста неща, но повечето от тях не са качествено имплементирани. Т.е. изглеждат добре на хартия. Ще се радвам да споделиш какво за теб означава "анонимен интернет трол", понеже ти също си анонимен и в интернет. По-скоро ти си ми съмнителен, понеже не спираш да боготвориш този бранд.

Ето защо не харесвам тази марка: преди няколко месеца подарих на една роднина Redmi 5 Plus с идеята да може да провежда видеоразговори с близките си. Сложих в телефона предплатена карта на Виваком с идеята да може да ползва и стария си телефон докато свикне с новия. При проведени разговори и с двата телефона (стария е доста стара Нокия на поне 10 години - връзка през 2G на Виваком, новия Redmi 5 Plus пак с вивакомска карта), разговорите от Нокията бяха в пъти по-качествени. Все пак телефона го подарих с идеята да води разговори (базисни неща), пък Шаоми дори при тези неща зле. Не искам да отварям темата с дисплеите им, защото знам, че почти нищо не се вижда под слънце. И за камерите нищо няма да кажа, защото снимките, които правят, са доста зле. Аз лично рядко снимам, но като снимам нещо, искам да е качествено, че да ми е кеф да го гледам след години. Например не мога да си представя някой родител да снима децата си с такъв телефон или пък човек, който обича да пътува често, да е фен на тази марка.

Относно акциите им: нелепо е да ги сравняваш с Фейсбук. Последните се развиват и не спират да се надграждат. Шаоми са просто едни копирачи, които произвеждат евтини телефони на конвейер. Не вярвам да инвестират много в R&D, защото просто копират от останалите, което е типична китайска черта. Никой разумен инвеститор не би инвестирал в подобна компания.

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от PoceH_BS » 14 юли 2018, 17:53

[Quote]Да сравниш Самсунг с Шаоми е смехотворно. Съгласен съм, че като цена/екстри предлагат доста неща, но повечето от тях не са качествено имплементирани.[/Quote]

Ами не е смехотворно, защото Самсунга в ниския/средния клас са тотал щета при един и същи ценови клас с Шаомитата.

[Quote]Ето защо не харесвам тази марка: преди няколко месеца подарих на една роднина Redmi 5 Plus с идеята да може да провежда видеоразговори с близките си.[/Quote]

Като не харесваш марката защо купи този модел? Защо не купи някой самсунг за 350-400 лв. (предполагам толкова си дал за шаомито) и да дойдеш да споделиш колко по-доволен си?!

[Quote]Аз лично рядко снимам, но като снимам нещо, искам да е качествено, че да ми е кеф да го гледам след години.[/Quote]

Който иска качествени снимки не си взима нисък/среден клас телефон, за всяко удоволствие се заплаща съответната цена.

[Quote]Не вярвам да инвестират много в R&D, защото просто копират от останалите, което е типична китайска черта.[/Quote]

И на тебе като на Algor ти е много къса паметта и то избирателно, само да ти подскажа - първия MIX.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от tzincbg » 14 юли 2018, 18:13

За камерите съгласен - но шефът им каза, че ще ги оправят. Samsung и Huawei определено снимат по-добре в ниския клас.
За екраните - Еми IPS е по-зле на слънце, да.
Но пък цветовете са по-точни и има по-дълъг живот.
За R&D - едва ли - толкова много продукти имат - телефони, скутери, умни прахосмукачки,че дори писалка за проверка на качеството на водата:
https://m.youtube.com/watch?v=kOn8YXFOpW4

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Мilen » 14 юли 2018, 23:29

[Quote]Ами не е смехотворно, защото Самсунга в ниския/средния клас са тотал щета при един и същи ценови клас с Шаомитата.[/Quote]
Точно така!
[Quote]Който иска качествени снимки не си взима нисък/среден клас телефон, за всяко удоволствие се заплаща съответната цена.[/Quote]
Това би трябвало всеки човек да го знае!

Взел си някакъв модел от ниския клас- редми 5 плюс и дай сега да заклеймим всички модели, че не ставали. То затова има форуми, повърхностно да ги беше прегледал, щеше да установиш, че Редми Ноте 5 например снима много по-добре от Редми 5 плюс при съпоставима цена.

А за наистина добри снимки е ясно, че само флагман върши работа. Xiaomi Mi 8 вече може да се закупи за 750 лв., камерата е на нивото на другите флагмани от тази година, които струват 2-4 пъти по скъпо!

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от algor » 15 юли 2018, 00:10

[Quote]Xiaomi Mi 8 вече може да се закупи за 750 лв., камерата е на нивото на другите флагмани от тази година, които струват 2-4 пъти по скъпо![/Quote]

Бие той...сапунерките от 300 лева бие и то на светло.
На тъмно не могат да утрепят шума в снимките, ама нищо де, нали се лъжем, че бият флагманите от 3 бона...

Или се има предвид, че от всички флагмани на Xiaomi тоя снима най-добре?
Тоест тия от 1200-1300 лева съвсем не стават откъм камера, така ли?

Интересно твърдение, но ще се доверим на професионализма и този път.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Отговори