Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Мнение от Johnniie » 30 сеп 2018, 20:43

А такааа.. Xiaomi май се усетиха,че повечето потребители си купуват телефоните директно от Китай,а не от официалните канали за съответната страна където съответно надценката и печалбата за Xiaomi е по-голяма. Интересно ми е дали темата ще бъде коментирана от върлите фенове на Xiaomi във форума.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Мнение от algor » 30 сеп 2018, 20:55

[Quote]Интересно ми е дали темата ще бъде коментирана от върлите фенове на Xiaomi във форума.[/Quote]

Същите тези сега ще започнат да ти обясняват колко добро решение на компанията е това и как дори от официалните магазини да си купуват апаратите, пак са супер евтини и купуваш апарат с хардуер за 2 бона, но с цена 4 пъти надолу.

Само гледай...
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 30 сеп 2018, 20:56

В али се продават глобални фабрично запечатани телефони. Аз лично съм си купувал два. Цената им тук беше 500 кинта, в али 250. За redmi note 4 32/3 иде реч.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Моля?
Регистриран: 19 сеп 2017, 15:35

Re: Re: Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Мнение от Моля? » 30 сеп 2018, 23:17

[Quote]Същите тези сега ще започнат да ти обясняват колко добро решение на компанията е това[/Quote]

Не е добро решение. Доволен ли си? :)

По темата : дори и глобална версия от Китай, пак е по-евтина отколкото в България. За справка ми8 6/64 в Техно***** струва 999 лева , а в али-то 399 долара

ipolit
Регистриран: 21 окт 2008, 12:12

Мнение от ipolit » 01 окт 2018, 09:39

Проблемът мисля, че е малко по-различен и засяга по-скоро китайските потребители, които искат да сложат глобална версия.
Огромен процент от хората, които купуват Xiaomi от Китай тъй или иначе слагат РОМ от xiaomi.eu. Техните ромове са базирани на китайските официални, като са махнати всички китайски боклуци и са добавени Google сървисите. Това означава, че ако си отключите bootloader-a на телефон, предназначен за Китай и инсталирате xiaomi.eu ROM, телефонът ще си работи нормално. На такъв телефон обаче няма да може да се сложи официален глобален MIUI ROM.
Не знам каква е причината за това решение, по принцип xiaomi.eu ромовете са официални. Дори съм почти сигурен, че са част от Xiaomi. Най-малкото, че локализацията на MIUI е взета от xiaomi.eu.

polarr31
Регистриран: 07 дек 2011, 14:56

Re: Re: Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Мнение от polarr31 » 01 окт 2018, 10:56

[Quote]Не знам каква е причината за това решение[/Quote]

Причината е цензурата наложена от китайските власти.

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/features/china-internet-social-media-great-firewall-of-china-censorship-apps-a8510036.html

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Мнение от Blue Sky » 01 окт 2018, 11:21

Няма да има разлика, ако си купуващ Global Version. Т.е. пак ще се купува евтино и с глобален ром. Те са запечатани, а не с ръчно качени ромове.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 01 окт 2018, 11:51

Redmi 6 pro взехме на близка, оказа се, че глобален ром няма да има, тъй като глобалната версия се казва MiA2 lite c Android one.
Дойде с "виетнамски" РОМ, който продавачите слагат, когато няма глобален. Той е леко бъгав, с малко ъпдейти, Google play, леко крив превод и без китайски приложения.
Добре, че беше отключен буутлоудъра, та сложихме Mi Globe (допълнително олекотен Xiaomi EU c по-хубави анимации).
Че тези с неотключен осъмнаха с брикнати телефони след ъпдейт и възстановяването е само чрез свързване на два пина на платката и флашване през оторизиран Mi акаунт.

Та винаги ще има начин, както виждате търговците ползват сервизи за флашване на уж глобален ром, после си слагаш къстъм...

Kyky86
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от Kyky86 » 01 окт 2018, 11:53

[Quote]Това означава, че ако си отключите bootloader-a на телефон, предназначен за Китай и инсталирате xiaomi.eu ROM, телефонът ще си работи нормално[/Quote]
Абсолютно вярно!
Не ползвам друг РОМ освен този от xiaomi.eu.
И най мразя да чакам за отключване на буутлоудера.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Телефоните на Xiaomi за Китай няма да поддържат глобалната версия на MIUI

Мнение от tzincbg » 01 окт 2018, 12:44

Аз затова си ги купувам с отключен. Че напоследък много хора вече им дава да чакат 720 вместо 360 часа за отключване. А преди можеше да излъжеш системата и за 180...

Отговори