Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно зареждане

number_320
Регистриран: 07 фев 2008, 15:32

Re: Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно заре

Мнение от number_320 » 14 мар 2008, 16:10

"Не само заради това че са тънки,никелметалхидридните тежат доста повече от ли-йон, при еднакви други характеристики"

Съвсем ме объркахте. За какво говорим всъщност?

-за формата на батериите (АА, ААА...)

-или за технологията (NiCd, LiIon...)

Няма пречка да се направи АА батерия в LiIon технология...

bg007
Регистриран: 19 авг 2004, 02:11

Мнение от bg007 » 14 мар 2008, 23:21

Не съм казал че има пречка , отдавна е направено. Аналога на АА ни-мх в ли-йон изпълнение е модел 14500 . Справка в гугъл))

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 14 мар 2008, 23:31

И защо тогава не съм виждал и не съм чувал за такива батерий, можеш ли да ми разясниш и да се обосновеш?
Защото знам, че първо са били
цинк-карбон батерии с капацитет 400–900 мАч., след това цинк-хлоридни батерии с капацитет 1000 to 1500 мАч., след това никел-кадмиевите батерии с капацитет 650—1000 мАч., а след това никел-метал-хидридните с капацитет 1400—2900 мАч.???
А знаеш ли, че има разлика, между никел-метал-хидрид акумулаторни и литиево йонните?? Разликата е в използваните материали най-вече..- НЯМА АА или ААА батерия която да е литий-йон - защото това не е технология, а материали - има разлика, мога да отбележа, въпреки че не съм специалист. Технологията е една и съща иначе или се припокрива най-малкото 90%!
Учените в Станфордския университе публикуваха материал края на декември (мога да потърса статията, ама ме мързи) за нов метод на производство на литиево-йонни батерии чрез прилагане на силициеви нишки в наномащаб (което не съм 100% сигурен какво точно значи, в някой друг пост ще ти кажа какво мисля).
Това откритие ще предостави възможност за производството на батерии с 10 и повече пъти по-голям капацитет, и то с използването на вече съществуващи технологии.
Първо ще започнат да се предлагат подобен род батерии - защото както и ти самият каза - мобилното устройство се произвежда едва ли не на пластове и наистина (за съжаление) е по-лесно да се сложи такава батерия, отколкото АА или ААА - макар и те да са по-добри (предимно акумулаторните имам предвид - теб са никел-метал-хидрид и са не само 200, но дори и доста повече проценти по-издръжливи от средностистическата (примерно 750мАч.) литиво-йонна батерия). Но дори и да не акумулаторна тази батерия пак е по-добра, да не помислиш друго..

До колкото се сещам първата батерия е изобретена някъде края на 18в.

number_320
Регистриран: 07 фев 2008, 15:32

Мнение от number_320 » 15 мар 2008, 09:13

"И защо тогава не съм виждал и не съм чувал за такива батерий, можеш ли да ми разясниш и да се обосновеш?"

Не съм казал че има: казах че не е проблем да се направи. Въпроса е: има ли някой нужда от подобно нещо?

"Учените в Станфордския университе публикуваха материал края на декември (мога да потърса статията, ама ме мързи) за нов метод на производство на литиево-йонни батерии чрез прилагане на силициеви нишки в наномащаб (което не съм 100% сигурен какво точно значи, в някой друг пост ще ти кажа какво мисля)."

Проекта ми е известен: прилагайки диелектрик просто увеличават капацитета на всяка клетка. Функционира като стандартен кондензатор, но в електролитна среда.

"Но дори и да не акумулаторна тази батерия пак е по-добра, да не помислиш друго.."

Неакумулаторните батерии са екологичен кошмар. И излизат при всички случаи по-скъпо от акумулаторните.

Все пак продължавам да не виждам:

1) Как китайците са успели да вкарат 16800mAh в толкова малка кутийка? (Копърфийлд ряпа да яде...)

2) На кой му трябват големи и тежки АА батерии в телефона (ААА не се броят: те са достатъчно малки, но имат капацитет около 900mAh в Li технология, с което не са по-силни от стандартните).

Отговори