Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно зареждане

nikolaiii
Регистриран: 15 ное 2006, 10:03

Re: Телефон със супербатерия, която издържа до една година с едно заре

Мнение от nikolaiii » 13 мар 2008, 19:15

Най-обикновен Philips Xenium (от новите модели) за 200 лева със стандартна батерия 1000mAh издържа около 22 дни без зареждане (произведен в Китай и тестван в БГ ...) при нормална експлоатация :5-10 мин. разговори. Сами си правете изводи колко "назад" са в това отношение китайците... Всяко стадо си има мърша ,но да слагате всичко под един знаменател ми се струва елементарно.

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 13 мар 2008, 21:45

Много от мненията ви са против Китайските телефони - и както усещам, против всичко което правят.
И защоооооо.....???
Много се съмнявам тези които нямат добро мнение по тази тема, да са ползвали и "угорчени" за да говорят така.
Слухове много, НО Китай е далеко и как всичко (ако е така) сте се здобили с подобно нещо и евентуално то не е управдало учакванията ви.
Аааааааааа???
Аз като нямам такива наблюдения, не мога да се уповавам на СЛУХОВЕ - защото това са си СЛУХОВЕ.
Всеки на някои казал, а на него от на негова страна са казали........, и веригата......, ДЪЛГАааааааа.
То и МАЗЕРАТИТО не е хубавоооооооо - така са ми казвали ;-))))

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 13 мар 2008, 22:37

Еми на МЕНЕ пък не само са казали (и показали (защото напоследък се нагледах на какво ли не)), но пък и имам съвсем лични и преки впечатления от CECT 8380, CECT T689, PRIVILEG X6 и още един-два модела китайски джаджи (едната с TV-тунер, даже гледах Канал 1 малко), вкл. и (вече) Samsung D880.

Не бих се доверил на такъв телефон, но пък ти ако искаш си вземи, никой не се и опитва да те спира.

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 13 мар 2008, 23:13

number_320,
"Можеш да си убеден, че една АА батерия в NiMH технология има 3 пъти по-малък капацитет и 2 пъти по-голямо тегло от една АА батерия в LiIon технология."...

...е нещото, което се опитах да кажа (и съм достатъчно убеден в него), неуспях да се изразя достатъчно добре, ОК?

"LiPol технологията има същата енергийна плътност като LiIon, но за разлика от нея използва фолие като електролит - това е интересно предимство, защото с тази технология батерията може да бъде изпълнена във всякаква форма."

Това го знам също, затова и казах, че "..литий-йон-полимерните батерии" КАТО ЦЯЛО не стават, макар и да има модели, които си деянат (говора за модели с бая екстри, среден клас, не начален - незнам що, все на СЕ, примерно К550, К800..).

Горе долу подтекста на поста ми беще, "Защо, да го...., не почнат да слагат АА или ААА батерии в моб. устройства, при положение че са над 200% по-издръжливи от тези, които слагат производителите в момента !???.
Пък няма значение дали са акумулаторни или не са.
Особено пък за смартове и покети е не просто желателно, но и задължително според мен. Въпреки енергоспестяващите технологии, енергопотреблението винаги нараства и ще нараства.

Lenka z610
Регистриран: 17 фев 2008, 17:24

Мнение от Lenka z610 » 14 мар 2008, 00:32

Нямат голяма разлика, АА изпълнението с най висок капацитет е около 2600 мАх на фирма Саньо, но е 1,2 волта. Аналога по размер от ли-йон е модел 14500 (справка в гугъл) и е с капацитет около 900 мАх. Или капацитета за сметка на напрежението в еднакъв обем. А това с китайските батерии са смешки. От една страна пишат нереални данни на батериите( лесно се проверяват с уред) , а от друга страна не са толкова напред в копирането на технологии, че да направят сами суперикономични чипове)))

ID™ Xenium
Регистриран: 10 окт 2004, 11:17

Мнение от ID™ Xenium » 14 мар 2008, 00:49

Това, че се произвеждат от СЕС не означава , че не се ползват разработки и технологии на PHILIPS / Netherlands/

number_320
Регистриран: 07 фев 2008, 15:32

Мнение от number_320 » 14 мар 2008, 11:53

"Защо, да го...., не почнат да слагат АА или ААА батерии в моб. устройства, при положение че са над 200% по-издръжливи от тези, които слагат производителите в момента !???."

Това кой го твърди? Не за друго - просто не е вярно.

А и нещата далеч не са толкова прости. Само един аспект (друг път повече): Телефон се проектира на "пластове" - по простата причина, че използваните платки са плоски - както и диесплея, клавиатурата и т.н. Модният напоследък тънък дизайн също предразполага към това. Къде виждаш АА батерии в тази концепция?

Lenka z610
Регистриран: 17 фев 2008, 17:24

Мнение от Lenka z610 » 14 мар 2008, 12:24

Не само заради това че са тънки,никелметалхидридните тежат доста повече от ли-йон, при еднакви други характеристики

sirgeorge
Регистриран: 13 сеп 2006, 12:07

Мнение от sirgeorge » 14 мар 2008, 12:26

Ти боравил ли си с Philips Xenium и реално изпробвал ли си издръжливостта на батерията?

sirgeorge
Регистриран: 13 сеп 2006, 12:07

Мнение от sirgeorge » 14 мар 2008, 12:43

Този китайски телефон с неговата супер батерия, разбуни духовете както тук в този форум така и по другите сайтове и форуми за мобилни устройства. Според мен е много шум за нищо, но не мога да бъда сигурен докато не се появи по-вече инфо, тестове и ревюта или пък да го изпробвам на практика (по-добрият вариант).
Отностно батерията се пораждат следните въпроси:
- дали реално би издържал цяла година в режим standby?
- дали капацитета на батерията отговаря на истината, цели 16 800 mAh?
- за колко време се зарежда въпросната батерия?
- колко е голям "живота" на батерията (до колко средно зареждания са възможни без да се се влошат характеристиките на батерията)?
- дали е безопастно за здравето на хората използването й, както в режим на работа, така и в режим на зареждане?

Отговори