СЗО: Мобилните телефони могат да увеличат риска от рак

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

СЗО: Мобилните телефони могат да увеличат риска от рак

Мнение от board » 01 юни 2011, 14:47

Вредни или не, мисля че вече няма начин да ни откажат от ползване на мобилни телефони.

Да не говорим, че става въпрос за вредата докато телефона е долепен до главата ти, а реално вече телефоните се използват за все повече други неща различни от говоренето. При мен сигурно не повече от 1/5 от потреблението на телефона е говорене.

@PLAYLIFE
Регистриран: 02 апр 2009, 00:24

Re: СЗО: Мобилните телефони могат да увеличат риска от рак

Мнение от @PLAYLIFE » 01 юни 2011, 14:59

А като стана дума за говорен се чудя кое е по-вредно: да държим слушалката (мобилния телефон) до главата си или ако говорим посредством bluetooth у-во?

makeno
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Мнение от makeno » 01 юни 2011, 15:27

Естествено, че блутуут слушалката е доста по-малко вредно.. Най-безвредно е чрез кабелно handsfree.

@PLAYLIFE

Мнение от @PLAYLIFE » 01 юни 2011, 15:53

...може би и за това аз самия докато карам използвам вместо синьото зъбче, кабеляка (whistle)

М/у другото някъде бях, чел, че не само при говорене, а изобщо ако имате възможност не си носете мобилните телефони по джобовете около слабините (може да предизвика импотентност или стерилизация), както и далеч от сърцето (на връзки по врата или вътрешни джобове на якете и сака), а когато сте на работното място винаги вадете телефона и го дръжте на разстояние от вас (бюро, шкаф), освен ако не работите постоянно с телефона си :)

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 01 юни 2011, 16:06

Сигурно за това някои хора, като седнат в заведение, вадят телефона на масата - за по-безопасно :D

titan_t
Регистриран: 23 авг 2007, 21:48

Мнение от titan_t » 01 юни 2011, 16:10

[Quote]не си носете мобилните телефони по джобовете около слабините (може да предизвика импотентност или стерилизация), както и далеч от сърцето (на връзки по врата или вътрешни джобове на якете и сака[/Quote]

Е, това значи въобще да не го носим с нас... Къде да го носим на петите си ли?

@PLAYLIFE

Мнение от @PLAYLIFE » 01 юни 2011, 16:15

[Quote]Сигурно за това някои хора, като седнат в заведение, вадят телефона на масата - за по-безопасно [/Quote] :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

[Quote]Е, това значи въобще да не го носим с нас... Къде да го носим на петите си ли? [/Quote]
Е не чак толкова ниско :) но може в отделна чантичка от тия тип мъжка кожена за документи от средата на 80-те години или тези новите мъжко-женските, които можем да закупим в почти всеки фИЕшън магазин/мол ;)

хахахаха темата сериозна, а аз се хиля като олиго :) :) :) :D :D :D

titan_t
Регистриран: 23 авг 2007, 21:48

Мнение от titan_t » 01 юни 2011, 16:21

[Quote]хахахаха темата сериозна, а аз се хиля като олиго :) :) :) :D :D :D [/Quote]
И аз :D:D:D
Сега пък и чанти за телефони да носа ужас:D:D:D Не направо ще падна от смях:D

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 01 юни 2011, 19:55

Отделно калъфчетата за телефоните трябва да са без метални части и с щипка, която да ги отдалечава на около 2 см. от тялото. Мисля, че само Nokia прави такива.

antivillager
Регистриран: 28 фев 2009, 09:58

Мнение от antivillager » 01 юни 2011, 20:42

На мен и 6те ми телефона седят в чекмеджето на бюрото ми в офиса. Като се прибера вкъщи са пред монитора на компа. Нося ги само когато изминавам маршрута в двете посоки и то на дъното на голюма чанта задокументи в насипно състояние заедно с пари и лични документи. :D

Отговори