Стрийминг услугата Tidal вече и в България

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Стрийминг услугата Tidal вече и в България

Мнение от tzincbg » 18 дек 2019, 16:51

Така ли ми се струва или наистина high(НЕ hifi) при Tidal е по-ясно, по-кристално, по-качествено от extreme quality на Spotify?

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 18 дек 2019, 17:00

Къде е това extreme при Spotify? Имам само very high. Tidal е несравнимо по-добър звука при hifi. Но програмата и търсачката са доста кофти. Даже след версия 2.17 не върви на един от телефоните ми с Андроид 7.1.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 18 дек 2019, 23:06

Отдавна няма extreme, a e very high, което е същото 320 kbita.
С hi fi на tidal ще се усети разлика само с добри слушалки... Обикновени, без aptx hd или ldac няма да дадат никакви разлики. За жични слушалки от години не мисля.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

tzincbg

Мнение от tzincbg » 18 дек 2019, 23:21

Вито написа:
18 дек 2019, 23:06
Отдавна няма extreme, a e very high, което е същото 320 kbita.
С hi fi на tidal ще се усети разлика само с добри слушалки... Обикновени, без aptx hd или ldac няма да дадат никакви разлики. За жични слушалки от години не мисля.
Еми слушалки Fiio F9 pro triple drivers на Knowles, кабел 16 core Nicehck mixed silver/copper, според мен high на Tidal звучи по-чисто и ясно от very high на Spotify. Но съм настроил на мобилен да превключва на normal и там не е толкова добре.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 19 дек 2019, 00:32

Е с hi res слушалки остава да не усетиш разлика между 320 kbps и 1400 kbps... ;) Аз с мойте малки 1more и скромния aptx съм презадоволен с високото качество на spotify. Да не забравяме и една много важна подробност. Tidal Hi-Fi струва 17.99 лв. на месец, а семейният абонамент е на цена 27.99 лв. На мен семейният план на spotify ми е почти двойно надолу 15 кинта. ;)
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

tzincbg

Мнение от tzincbg » 19 дек 2019, 07:54

Вито написа:
19 дек 2019, 00:32
Е с hi res слушалки остава да не усетиш разлика между 320 kbps и 1400 kbps... ;) Аз с мойте малки 1more и скромния aptx съм презадоволен с високото качество на spotify. Да не забравяме и една много важна подробност. Tidal Hi-Fi струва 17.99 лв. на месец, а семейният абонамент е на цена 27.99 лв. На мен семейният план на spotify ми е почти двойно надолу 15 кинта. ;)
Да бе за hi fi(flac), че е по-добре от vorbis ясно. Но аз твърдя, че high quality при Tidal е по-добре от spotify very high quality. И не само аз.
Абе AAC си е било винаги по-добре от vorbis.

Колкото до твоите слушалки. Аз лично съм разочарован от APTX и APTX HD. Има кривене при високите честоти. LDAC на Sony е чудесен.

За съдържанието : Не знам кой какви проблеми има, аз засега си намирам всеки изпълнител, който потърся. Даже някои песни не ги знаех.
В плейлистите на Vivacom има много приятни неща. Има класически български песни, нови български, чужди хитове, рок хитове, модерен фолклорен ремикс листа, ретро листи(кръстени радио 1 и magic fm), поп фолк две листи, ако някой държи.
И макар да са ми омръзнали повечето коледни песни, листата им е разнообразна. А за другата листа с български детски коледни, вокална група "Морски песъчинки" са се справили блестящо. Много добре пеят децата, аранжиментите са пипнати, леко електронни.

Освен това на мен лично ми хареса, че който е подбирал листите е франкофон. Има тиха нощ и елхови лес на френски. "Арлекино" на Емил Димитров е версията на френски, дори не знаех, че има такава, за мен много приятни изненади.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 19 дек 2019, 10:41

Тъкмо викам да пробвам тоз тидал и гугъл барабар със спотифай се сринаха... Успях да го инсталирам после загубих връзка с хромкаста и половин час се чудя кво става... Hi fi на тидал звучи много по добре от спотифай през хромкаст на avr. Платих им 5те кинта да ги чуя. Но за нещастие връзката се разпадна. :lol:

Оп, дойде връзката. Ай да видим какво ще стане. За тва качество на ресийвъра може да се навия да плащам пари за hi fi. :lol: :lol: :lol:
Проблем е за сега, че няма шерване от десктоп програмата към хромкаст и трябва да сменям песните само от телефона, което не е много удобно.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Последна промяна от Вито на 19 дек 2019, 11:43, променено общо 1 път.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

tzincbg

Мнение от tzincbg » 19 дек 2019, 11:31

Малко уточнения за съдържанието : radio 1 листата е коледна, magic fm не е баш ретро. Електронната народна музика е снимана в каталога, но я няма във featured. Намирате я като в търсачката пишете "различната народна музика". Последните песни на Нина Николина и берковска духова музика и Деси Добрева не са електронни са супер.
И още нещо супер яко ако съм прав. Трафикът към тидал през виваком не се таксува до края на годината, дори да не сте се абонирали през тях и сте на предплатена.
Последна промяна от tzincbg на 19 дек 2019, 14:35, променено общо 1 път.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 19 дек 2019, 11:36

Вито написа:
19 дек 2019, 10:41
Тъкмо викам да пробвам тоз тидал и гугъл барабар със спотифай се сринаха... Успях да го инсталирам после загубих връзка с хромкаста и половин час се чудя кво става... Hi fi на тидал звучи много по добре от спотифай през хромкаст на avr. Платих им 5те кинта да ги чуя. Но за нещастие връзката се разпадна. :lol:

Оп, дойде връзката. Ай да видим какво ще стане. За тва качество на ресийвъра може да се навия да плащам пари за hi fi. :lol: :lol: :lol:
August wr320 има по-добро качество от хромкаст. Поддържа локални файлове, spotify и tidal. Говорим за аналоговия изход. Иначе оптичният на хромкаст е добре. Плюс на хромкаст audio е, че поддържа и spotify free, Spotify mod от 4pda, не само premium.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 19 дек 2019, 12:01

Хром Audio не ми върши работа щото гледам сериали от hbo go, а и всичко ми е легално. От телефона не ми е проблем, вместо дистанционно сменям и намалям от телефона и всичко е ток. Звукът наистина е няколко нива над спотифай при hi fi. Дано ги няма съседите. :lol: За сега от 1600 песни 66 липсват, не е болка за умиране, ще видим при крайния трансфер какви ще са липсите. Пробвах и безжичните тапи с aptx, звукът там е същият като от спотифай, ноооо ресийвърът кърти прозорци.

Допълнение! От хром браузъра на лаптопа мога да си шервам на каста. Разпознава си hi fi без проблем, има и синхронизация с телефона. каквото пусна се вижда и на двете устройства. Май май ще резна семейния план на спотифай и ще си остана с един на тидал. :lol:
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Отговори