Sony Xperia 1 вече в продажба в България

admin
Site Admin
Мнения: 3361
Регистриран: 19 апр 2017, 10:40

Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от admin » 29 май 2019, 20:21


Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от Spikul » 29 май 2019, 20:21

Днес минах през Технополис да го видя какво представлява, но за съжаление беше само макет.
Телефонът ми хареса като дизайн, но само едно ме подразни - пак са оставили зверски дълбока дупка на говорителчето за ухото. На XZ Premium е такава и доста наранява ухото, докато на S10 и P30 pro, спийкърите са почти на нивото на стъклото.

arakchiev
Мнения: 608
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от arakchiev » 29 май 2019, 20:54

След толкова чакане и аз нямах търпение да го пипна - в Технополис Младост не беше макет, а работещ. Дизайнът е великолепен, както и иработката. Много удобен, стилен и лек. И... общо взето дотук ми беше кефа. Няма как да си караш колелото и телефона да ти е в джоба - правен е за сако и бизнесмени явно. Няма как да ти хареса ОЛЕД дисплей - тая скапана технология не знам защо е модерна, но дисплея е ужасен. Детайлен, да, но цветовете са неадекватни. Жълто-зелен тинт, няма бяло и не грабва окото като цяло. Ако отместиш с няколко милиметра долната юаст на телефона тинта се сменя и показва по-бяло, но директно срещу очите всичко е жълто-зелено За гледане от страничен ъгъл отново не става, както и всеки друг олед, амолед и там подобна простотия за деца. Поне не е шарения като самсуняците и хуявей и няма извънредна сатурация, но е безумно тъп сравнен с всеки IPS. Дори седящия до него 10+ изглежда великолепно на фона на 1, просто великолепно! Камерата... не ми се говори. Най-сетне имаш до 30 сек. експонация, но нямаш баланс на бялото с келвини в ръчен режим, а само в автоматичен. 12 мп при 4:3 и 9 мп при 16:9. Едвам пълни екрана баси! Няма и 21:9 опция... срамота и свинщина. Ясно ми е, че е 48 мп сензор сведен до 12 мп, но като цяло нищо особено. Виж, като си пратих снимки от моя 23 мп Z5c изглеждаха страхотно на 1, но цветовете бяха съвсем нереалистични. Явно енджина ги интерпретира в Албум-а хубаво, но боклучавата олед технология си може толкова. С ръчна настроени параметри на дисплея от едни изследвания в DxO нещата леко се подобриха в посока на истинско бяло.... но просто качественото цветопредаване е = IPS матрицата. В Синепро режим нещата са още по-зле - бялото е жълто.
Хубаво мога да кажа за звука и интерфейса, но пък за 10 минути ръчкане телефонът веднъж се рестартира сам изведнъж, а след това приложението за камерата заби така, че не се пусна повече и пак се наложи рестарт. Аз дето цял живот поддържам Сони не мога да повярвам, че пиша всичко това... срамота да искат подобни пари за тази машина :(( Стискам палци да оправят нещата с бърза серия ъпдейти, защото въпреки цялото забавяне устройството работеше зле.

Потребителски аватар
chilko
Мнения: 6861
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от chilko » 29 май 2019, 21:18

arakchiev написа:
29 май 2019, 20:54
Ясно ми е, че е 48 мп сензор сведен до 12 мп, но като цяло нищо особено.
И трите сензора са по 12МР.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от Spikul » 29 май 2019, 21:54

arakchiev написа:
29 май 2019, 20:54
След толкова чакане и аз нямах търпение да го пипна - в Технополис Младост не беше макет, а работещ. Дизайнът е великолепен, както и иработката. Много удобен, стилен и лек. И... общо взето дотук ми беше кефа. Няма как да си караш колелото и телефона да ти е в джоба - правен е за сако и бизнесмени явно. Няма как да ти хареса ОЛЕД дисплей - тая скапана технология не знам защо е модерна, но дисплея е ужасен. Детайлен, да, но цветовете са неадекватни. Жълто-зелен тинт, няма бяло и не грабва окото като цяло. Ако отместиш с няколко милиметра долната юаст на телефона тинта се сменя и показва по-бяло, но директно срещу очите всичко е жълто-зелено За гледане от страничен ъгъл отново не става, както и всеки друг олед, амолед и там подобна простотия за деца. Поне не е шарения като самсуняците и хуявей и няма извънредна сатурация, но е безумно тъп сравнен с всеки IPS. Дори седящия до него 10+ изглежда великолепно на фона на 1, просто великолепно! Камерата... не ми се говори. Най-сетне имаш до 30 сек. експонация, но нямаш баланс на бялото с келвини в ръчен режим, а само в автоматичен. 12 мп при 4:3 и 9 мп при 16:9. Едвам пълни екрана баси! Няма и 21:9 опция... срамота и свинщина. Ясно ми е, че е 48 мп сензор сведен до 12 мп, но като цяло нищо особено. Виж, като си пратих снимки от моя 23 мп Z5c изглеждаха страхотно на 1, но цветовете бяха съвсем нереалистични. Явно енджина ги интерпретира в Албум-а хубаво, но боклучавата олед технология си може толкова. С ръчна настроени параметри на дисплея от едни изследвания в DxO нещата леко се подобриха в посока на истинско бяло.... но просто качественото цветопредаване е = IPS матрицата. В Синепро режим нещата са още по-зле - бялото е жълто.
Хубаво мога да кажа за звука и интерфейса, но пък за 10 минути ръчкане телефонът веднъж се рестартира сам изведнъж, а след това приложението за камерата заби така, че не се пусна повече и пак се наложи рестарт. Аз дето цял живот поддържам Сони не мога да повярвам, че пиша всичко това... срамота да искат подобни пари за тази машина :(( Стискам палци да оправят нещата с бърза серия ъпдейти, защото въпреки цялото забавяне устройството работеше зле.
Ти ме уби.
Не знам защо питаеш такива чувства към OLED и AMOLED дисплеите, но при Lumia 1020 и 950 цветовете бяха супер реалистични сравнение с другите. Големите предимства при OLED са истинско черното и оттам по-голямата видимост на пряка слънчева светлина, както и значително по-малката консумация.
Иначе и аз не знам от къде дойдe тази идиотска мода да се намаляват мегапикселите, като с тези умрели 12 МР на повечето флагмани, не може да изрежеш една снимка с тази резолюция 4:3 до 4k 16:9.
Май колкото и да си говорим P30 pro си остава телефонът с най-добра камера, а и за цената си предлага най-доброто.
Ще изчакам и Note 10, но на есен май няма да имам друг вариант освен P30 pro, защото наистина държа на камерата и не правя компромис със спомените си.

arakchiev
Мнения: 608
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от arakchiev » 29 май 2019, 23:27

Всъщност май да, чист 12 мп е, не е 48. То така и така само единия е Сони...

Човек, не знам за черното, мен ме вълнува светлината. Черното е нищо така или иначе, нито във филми нито в снимки има съвсем черно. Ама да нямаш бяло е абсурдно. Аз хубав дисплей с такава технология не съм виждал, но и нокиите не съм ги пипал. Просто вземи в.двеге ръце 10+ и 1 и отвори едно и също нещо. Разликата е огромна в полза на IPS. А паметта някий знае ли каква е? Май ufs 2.0?

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5795
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от Вито » 30 май 2019, 00:15

Че 10+ не е с ips...

StefanDdragon
Мнения: 12
Регистриран: 27 яну 2019, 19:01

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от StefanDdragon » 30 май 2019, 00:42

Spikul написа:
29 май 2019, 21:54
arakchiev написа:
29 май 2019, 20:54
След толкова чакане и аз нямах търпение да го пипна - в Технополис Младост не беше макет, а работещ. Дизайнът е великолепен, както и иработката. Много удобен, стилен и лек. И... общо взето дотук ми беше кефа. Няма как да си караш колелото и телефона да ти е в джоба - правен е за сако и бизнесмени явно. Няма как да ти хареса ОЛЕД дисплей - тая скапана технология не знам защо е модерна, но дисплея е ужасен. Детайлен, да, но цветовете са неадекватни. Жълто-зелен тинт, няма бяло и не грабва окото като цяло. Ако отместиш с няколко милиметра долната юаст на телефона тинта се сменя и показва по-бяло, но директно срещу очите всичко е жълто-зелено За гледане от страничен ъгъл отново не става, както и всеки друг олед, амолед и там подобна простотия за деца. Поне не е шарения като самсуняците и хуявей и няма извънредна сатурация, но е безумно тъп сравнен с всеки IPS. Дори седящия до него 10+ изглежда великолепно на фона на 1, просто великолепно! Камерата... не ми се говори. Най-сетне имаш до 30 сек. експонация, но нямаш баланс на бялото с келвини в ръчен режим, а само в автоматичен. 12 мп при 4:3 и 9 мп при 16:9. Едвам пълни екрана баси! Няма и 21:9 опция... срамота и свинщина. Ясно ми е, че е 48 мп сензор сведен до 12 мп, но като цяло нищо особено. Виж, като си пратих снимки от моя 23 мп Z5c изглеждаха страхотно на 1, но цветовете бяха съвсем нереалистични. Явно енджина ги интерпретира в Албум-а хубаво, но боклучавата олед технология си може толкова. С ръчна настроени параметри на дисплея от едни изследвания в DxO нещата леко се подобриха в посока на истинско бяло.... но просто качественото цветопредаване е = IPS матрицата. В Синепро режим нещата са още по-зле - бялото е жълто.
Хубаво мога да кажа за звука и интерфейса, но пък за 10 минути ръчкане телефонът веднъж се рестартира сам изведнъж, а след това приложението за камерата заби така, че не се пусна повече и пак се наложи рестарт. Аз дето цял живот поддържам Сони не мога да повярвам, че пиша всичко това... срамота да искат подобни пари за тази машина :(( Стискам палци да оправят нещата с бърза серия ъпдейти, защото въпреки цялото забавяне устройството работеше зле.
Ти ме уби.
Не знам защо питаеш такива чувства към OLED и AMOLED дисплеите, но при Lumia 1020 и 950 цветовете бяха супер реалистични сравнение с другите. Големите предимства при OLED са истинско черното и оттам по-голямата видимост на пряка слънчева светлина, както и значително по-малката консумация.
Иначе и аз не знам от къде дойдe тази идиотска мода да се намаляват мегапикселите, като с тези умрели 12 МР на повечето флагмани, не може да изрежеш една снимка с тази резолюция 4:3 до 4k 16:9.
Май колкото и да си говорим P30 pro си остава телефонът с най-добра камера, а и за цената си предлага най-доброто.
Ще изчакам и Note 10, но на есен май няма да имам друг вариант освен P30 pro, защото наистина държа на камерата и не правя компромис със спомените си.
Как не може да снима 21:9 като от ревюта в Барселона показаха тази опция. Олед дисплея не жълтене нито зеленее само ако някой разбирач си е играл там и объркал найстройките. Шокиран съм в прочетеното до тук. Този работещ прототип как Сони са го представили пред публиката?? Миналият месец по време на представлението в Хонг Конг многото влогъри казаха, че прототипът не е предлагал това което истинската машина го има!? What the hell! Нямам просто думи....много кофти от страна на Сони. Незнам какво се опитвам да демонстрират тук?? Ще пиша утре допълнително след като мина в Технополис следобяд. Вие момчета ме предварихте този път! :lol:

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5795
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от Вито » 30 май 2019, 01:08

Как не може да снима 21:9 като от ревюта в Барселона показаха тази опция.
Може 21:9 да е само за запис на видео...

arakchiev
Мнения: 608
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от arakchiev » 30 май 2019, 09:43

Говоря за Сони 10+, Вито, не са самсунг. Просто са поставени един до друг на щандчето, а дисплеите са с еднаква големина. И да, само видеото е 21:9, което не че не е логично, но би било нормална опция да избереш и снимката дати пълни дисплея. Проблемът сигурно е, че при такъв кроп стават точно 8 мп, колкото е и резолюцията на дисплея.

Стефане, не знам кой олед дисплей не жълтее и не зеленее - аз други не съм виждал. В случая говориме за стандартните настройки и двата режима в менюто - Синеалта и Стандарт. Сине режима е още по-жълт. Вече при ръчна настройка можеш да подобриш малко нещата. Като идеш да го пипнеш обърни внимание на седящия в дясно XZ3 - там настройката също е вкарана, защото проблемът е същия - олед шит.

Отговори