Серията Samsung Galaxy S20 вече поддържа услугата WiFi Voicе на VIVACOM

stankovraca
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Серията Samsung Galaxy S20 вече поддържа услугата WiFi Voicе на VIVACOM

Мнение от stankovraca » 10 апр 2020, 00:18

Интересна политика имат от Вивата. Всички Хуявеи и по-малко от другите брандове. Преди време ме убеждаваха че бившия ми Ноут 8 не поддържа VoLTE. Пращах смс-и за активиране, писах им мейли и все ме отрязваха. Накрая се обадих на оператор и ги излъгах, че ползвам S9+ и ми го активираха, без проблем. Сега са пуснали тази услуга само за S20 серията. Сигурен съм, че ако се обадя, няма да е проблем, да се активира за Ноут 10+. Питам се само, защо трябва да си причиняваме главоболия и да се лъжем. Като може да е толкова по-просто.

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: Серията Samsung Galaxy S20 вече поддържа услугата WiFi Voicе на VIVACOM

Мнение от Maxthon » 10 апр 2020, 08:58

stankovraca написа:
10 апр 2020, 00:18
Интересна политика имат от Вивата. Всички Хуявеи и по-малко от другите брандове. Преди време ме убеждаваха че бившия ми Ноут 8 не поддържа VoLTE. Пращах смс-и за активиране, писах им мейли и все ме отрязваха. Накрая се обадих на оператор и ги излъгах, че ползвам S9+ и ми го активираха, без проблем. Сега са пуснали тази услуга само за S20 серията. Сигурен съм, че ако се обадя, няма да е проблем, да се активира за Ноут 10+. Питам се само, защо трябва да си причиняваме главоболия и да се лъжем. Като може да е толкова по-просто.
Самсунг телефоните са с ims клиент собствен и не ползват този на андроид. С малки донастройки (може даже и да няма нужда от това) услугите може да вървят на абсолютно всеки техен телефон. Колкото повече време минава и се виждат новите телефони с поддържа за услугата, толкова повече започва да избива на тенденциозно активиране само на определени модели и марки апарати. Вече има поне 4-5 апарата на Xiaomi с операторски профил на Виваком в модемите си и услугите работят, но пак трябва да се прави гимнастиката с активиране на друго място. Даже два от моделите се продават много отдавна на нашия пазар - Редми Ноут 8т и Ми 9 лайт. Твърдението, че трябва да се тестват устройствата преди да им се активира е правдоподобно до момента, в който виждаш как се активира модел на Самсунг пуснат на пазара от преди един месец, а други телефони чакат от година и повече активация или пък (може би) тенденциозно не продаваш модели на производител, на който ти самия си изпратил заявка да се сложи поддръжка на услугите ти.

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 10 апр 2020, 09:13

А Теленор кога? Жалко, че норвежците си тръгнаха. Само те можеха да раздвижат нещата. Сега всичко си по старо му в застой.

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 10 апр 2020, 11:10

stankovraca написа:
Да, и аз преди имах Note8 (сега го дадох на майка ми) и си работи с Volte от ъпдейта до One UI. Странна политика, да. Ако е активно за всички, няма ли това да им използва по-малко мрежов ресурс, отколкото обаждания през CSFB? Да не говорим за VoWIFI, който на практика изобщо не трябва да им представлява ресурс.

Със сигурно трябва да има някаква причина, не вярвам да го правят, за да "ни е гадно" само :D

Сестра ми е с Honor View20 и не пише, че е поддържан, ама си работи с VoLTE.

Maxthon

Мнение от Maxthon » 10 апр 2020, 12:06

mishobehar написа:
10 апр 2020, 11:10
stankovraca написа:
Да, и аз преди имах Note8 (сега го дадох на майка ми) и си работи с Volte от ъпдейта до One UI. Странна политика, да. Ако е активно за всички, няма ли това да им използва по-малко мрежов ресурс, отколкото обаждания през CSFB? Да не говорим за VoWIFI, който на практика изобщо не трябва да им представлява ресурс.

Със сигурно трябва да има някаква причина, не вярвам да го правят, за да "ни е гадно" само :D

Сестра ми е с Honor View20 и не пише, че е поддържан, ама си работи с VoLTE.
Причината е трудната комуникация с производителите на телефоните. Не е лесно да си дребна рибка. Както е трудно е добавянето на телефони за двете услуги, така и има проблеми и с добавянето на поддържаните комбинации за LTE-A. А такива проблеми има дори и с вендор като Хуавей въпреки, че работят доста с тях. Дано с новия собственик нещата малко да се оправят.

pavel5044
Регистриран: 07 фев 2006, 20:41

Мнение от pavel5044 » 10 апр 2020, 18:47

Новия собственик демек сърбите. Мама мия. Има да чакаш под вола теле

mitkobs
Регистриран: 02 сеп 2012, 01:46

Мнение от mitkobs » 11 апр 2020, 17:39

Някой успя ли да активира функцията през системата не става, при разговор с оператор 20 минути празни приказки и цитиране на информацията от сайта и записване на сигнала и чакам обаждане.
Изображение
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic black
Galaxy Watch 46mm Silver

Maxthon

Мнение от Maxthon » 11 апр 2020, 18:04

mitkobs написа:
11 апр 2020, 17:39
Някой успя ли да активира функцията през системата не става, при разговор с оператор 20 минути празни приказки и цитиране на информацията от сайта и записване на сигнала и чакам обаждане.
Предподлагам опцията в менюто за суич на услугата я има и е пусната?

mitkobs
Регистриран: 02 сеп 2012, 01:46

Мнение от mitkobs » 11 апр 2020, 18:21

Maxthon написа:
11 апр 2020, 18:04
mitkobs написа:
11 апр 2020, 17:39
Предподлагам опцията в менюто за суич на услугата я има и е пусната?
Разбира се,Volte е активна при проверка с номера на системата, отговаря че услугата не може да бъде активирана :D :D :D :D
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic black
Galaxy Watch 46mm Silver

Отговори