Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от board » 05 дек 2019, 11:46

iWolff написа:
04 дек 2019, 17:37
В такива случаи можеш да разпънеш картината до такава степен, че статчното лого да “излезе” извън екрана, но пък ще се изгуби и част от цялата картина. Иначе все си мисля, че е помислено за това от производителя и не би се стигнало толкова лесно до прегаряне.
Не е много готино да се губи толкова от картината за да излязат логата извън екрана, но прилагам друг подход, зумвам само една идея картината и премествам логото 5см в дясно, така гледам няколко дни, после го вдигам малко нагоре, поселе в ляво....... мисълта ми е да не се напрягат едни и същи пиксели с логата и евентуално да се размина с бърн ина. Иначе уж производители са направили система да локализира логата и да намалява тяхната яркост, ама знам ли колко е ефективно. А като цяло понеже основно гледам вечер телевизия, не ми се налага да вдигам много яркостта, на 50% е предостатъчно. Ама все пак почвам малко да се дразня, че се налага изобщо да мисля за такива неща. То истината е, че не знам дали се налага, но пък не искам да разбера по трудния начин, че е трябвало ;)

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 07 дек 2019, 12:24

board написа:
03 дек 2019, 11:57
В крайна сметка поръчах Xbox One X (за 660лв, че нещо смениха цената)
Цените на конзолите явно падат яко. Тази която поръчах за 660лв, добре, че още не е пристигнала, защото вече на същото място е 560лв. и ще обновя поръчката. На същата цена е и PS4 Pro + игра. Май е подходящ момент за покупка, ако на някой му се цъкат игри. ;)

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 07 дек 2019, 21:47

Темата за qled ли беше и колко от коментиращите го имат? Който е много отворен на тема Oled, да се включи с Loewe или b&o, ай сиктир, и стига с дребната домакинска техника, позната още като Филипс, за Коледа ще купуваме air fryer, но не телевизор
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Отговори