Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Legolaself01 » 01 дек 2019, 11:56

arakchiev написа:
30 ное 2019, 14:19
Глупости на търкалета.... Цветовете са наука и имат точно измерване, ясно обособени стандарти и т.н. Поспри се малко, че всички взехме да се смееме, не само ти.
Хаха, значи смяташ, че цветовете на телевизора имат нещо общо с цветовете на телата ? :mrgreen:
Образованието в България съвсем е пропаднало.
Две свързани изречения не може да напише, пък с претенции :lol:

Пишете някакви глупости в този форум, че човек ще си помисли, че сме на 1во място по производство на телевизори. Хората влагат милиони в разработки, но бай Ганьо за секунди всичко знае кое как е 🤮

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 02 дек 2019, 10:11

board написа:
01 дек 2019, 02:56
Бърн ин-а е проблем, но определено не се получава от 3 часа гледане. Ако е по 3 часа на ден в продължение на дълъг период, може би. Иначе на колко хора фейсбука щеше да им е прегорял на дисплеите на телефоните :D
OLED телевизорите се борят с прогарянето на логата на програмите, като ги локализират и осезаемо намаляват яркостта им.

А колкото до цялостната яркост несъмнено при LCD панелите е по-виска, но и при OLED-a не е малка. А имам чувство, че при телефоните тази яркост всъщност е по-ключова, защто е доста реалистична ситуация да си ползваш телефона директно огрят от слънчевите лъчи, но би било изключително странно да гледаш телевизора си в такива условия.
Телефоните за съжаление след около 2010-11 официално влязоха в графата програмируем боклук с невъзможността за сменяемост на батериите. Аз в момента имам флагмани от последните 2 години с Oreo и Nougat, които са напълно запазени, процесорите и RAM-та им са достатъчни за поне още няколко години, но батериите им едва се държат и за съжаление ще отидат в коша. Голяма играчка си е да ги сменя сам и, въпреки че евентуално мога да го направя, самото последващо сглобяване в първоначалния вид с всички тези водоустойчиви корпуси, лепила и чупливи сглобки, прави мисията почти невъзможна, вкл. и в специализиран сервиз, където ще платиш необоснована сума за нещо вече старо. Т.е. - не си заслужава.

Един телевизор влиза примерно първо в хола, после се пренася в спалнята или детската, после в кухнята, после на вилата, после при някой (стар) роднина без особени претенции и спокойно животът му може да бъде около и над 10 години (особено, ако е от високите серии в момента на закупуване). OLED-ът в телефоните е с дизайн и производствен живот за максимум 2 години и даже и да има прогаряния, повечето потребители няма да ги забележат, защото след малко повече от година ще се оглеждат вече за следващия хит на пазара. Освен това, с липсата на софтуерна поддръжка при Android (каквото и да говорят Google и производителите), телефонът след малко повече от 2 години започва да лагва, липсват му актуализации по сигурността и постепенно става досаден и бавен за работа. Друга причина да го смениш.

Освен това, между OLED екраните в телефоните и OLED-панелите в телевизорите разликата е между небето и земята, като започнеш от електронни и електрически схеми, захранване, матрици, резолюции и всичко останало. Най-големият проблем на широкоекранните панели (55''+) е равномерната заливка, т.е. липсата на разлики в осветеността/чистотата на цветовете по целия екран на единен цвят. Затова споменах, пусни си твоя OLED на сиво под 15% яркост и гледай шоу. Неравномерните заливки са типични не само за OLED, а и за всички LCD-та, но при OLED-ите, заради технологията и чистите цветове, си личи доста повече. На по-висока яркост, не се забелязва толкова.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 11:13

Не знам какви боклуци са телефоните след 2010 година, но S7 Edge на 4+ години вече се държи перфектно в ръцете на майка ми. Нищо изгоряло няма или дори лек намек за нещо такова. След ресет батерията и държи по два дни с нейното ползване. Старият ми олед телевизор на 2+ години от ЛГ е също при нея и няма нито един ремонт или нещо прегоряло. Много зависи, какъв клас техника пазаруваш.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 02 дек 2019, 13:04

Както винаги най-недоволни са тези, които никога не са имали продукт на Самсунг :mrgreen:

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Мнение от arakchiev » 02 дек 2019, 13:55

Legolaself01 написа:
01 дек 2019, 11:56
arakchiev написа:
30 ное 2019, 14:19
Глупости на търкалета.... Цветовете са наука и имат точно измерване, ясно обособени стандарти и т.н. Поспри се малко, че всички взехме да се смееме, не само ти.
Хаха, значи смяташ, че цветовете на телевизора имат нещо общо с цветовете на телата ? :mrgreen:
Образованието в България съвсем е пропаднало.
Две свързани изречения не може да напише, пък с претенции :lol:

Пишете някакви глупости в този форум, че човек ще си помисли, че сме на 1во място по производство на телевизори. Хората влагат милиони в разработки, но бай Ганьо за секунди всичко знае кое как е 🤮
Явно вярно не е достатъчно образованието, за да те разбере човек тебе. Какви тела имаш предвид? За колориметър чувал ли си? Какво значи изречението "няма понятие като естествени цветове"? Има.

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 02 дек 2019, 16:05

Ванката написа:
02 дек 2019, 11:13
Не знам какви боклуци са телефоните след 2010 година, но S7 Edge на 4+ години вече се държи перфектно в ръцете на майка ми. Нищо изгоряло няма или дори лек намек за нещо такова. След ресет батерията и държи по два дни с нейното ползване. Старият ми олед телевизор на 2+ години от ЛГ е също при нея и няма нито един ремонт или нещо прегоряло. Много зависи, какъв клас техника пазаруваш.
И моята майка все още ползва стария ми S6 Edge и няма забележки.
А ти всъщност защо си смени OLED телевизора с QLED?

Потребителски аватар
Ванката

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 16:17

Старото ЛГ отиде при майка ми, че предишния и изгоря. Реших да сменя на Самсунг най-вече, защото звука им е доста силен, за разлика от ЛГ. Няма друга причина. Не съм купил супер-дупер най-скъпия qled, а от 6-серия.
Samsung Galaxy Buds+

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 02 дек 2019, 16:23

@Ванката

Сам го каза, "в нейните ръце" и - "какъв клас техника пазаруваш".

С 2-3 апа в паметта и 2G говорене с ползване на екрана по 1-2 часа на ден може и седмица да откара. Също и потребителите са различни. Това, което и за теб може да е перфектен екран, за мен или някой друг може да е пълен с дефекти, артефакти, бандинг, неравномерно осветяване, трептене и т.н. Не казвам, че OLED-ът ти е такъв, просто, че изискванията и потребителите са различни. Със здраве да си ги ползва и двата.

Аз искам лично да преценя кога да си хвърля телефона, а не да съм принуден от обстоятелствата или поддръжката (липсата на такава). А несменяемата батерия и нивото на ползване на устройствата от над 80% от потребителите много често не съответстват на това на повечето ни близки роднини.

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 02 дек 2019, 17:01

Ванката написа:
02 дек 2019, 16:17
Старото ЛГ отиде при майка ми, че предишния и изгоря. Реших да сменя на Самсунг най-вече, защото звука им е доста силен, за разлика от ЛГ. Няма друга причина. Не съм купил супер-дупер най-скъпия qled, а от 6-серия.
Аз на скоро си взех едно LG OLED 65 C9, на което като подадеш качестенa картина, виждаш нещо наистина впечатляващо, но за съжаление при телевизионния сигнал не блести особено. Съответно сега си търся повече различни източници на съдържане, за да осмисля малко повече покупката. ;)

Потребителски аватар
Ванката

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 17:07

Първо, честита придобивка и второ, леко ти завиждам. За такъв телевизор си трябва едно PS4 Pro. Догодина ще излиза PS5 и ще е нещо брутално, но пък от друга страна сега можеш да си намериш нов 4 Pro за добри пари, само се разрови малко в нета и ОЛХ. За съжаление моя хол е малък и поема само до 50 инча. :)
Samsung Galaxy Buds+

Отговори