Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия


Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Ванката » 13 апр 2020, 10:27

И аз мисля, че са глупости това за 5G. Даже се чудя, как е възможно да има толкова неинформирани хора относно технологията. Дано тези атаки не се отразят върху въвеждането и у нас, ако се наложи да ограничат производството на оборудване. Света върви напред със или без корона вирус.
Samsung GALAXY S22 Ultra

simulant
Мнения: 61
Регистриран: 22 дек 2014, 13:05

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от simulant » 13 апр 2020, 10:49

Имам чувството, че тази дебилщина се превърна и в мода.

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Боби13 » 13 апр 2020, 11:43

За съжаление и у нас стават все повече, особено в социалните мрежи, които се поддават на тези глупотевини ! И искат дори референдум дали желаят да има 5G мрежи ! Още по-странното е, че не са само възрастни, но и много млади хора !!!

Потребителски аватар
n1
Мнения: 358
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от n1 » 13 апр 2020, 12:40

Човешката глупост е безкрайна, за голямо съжаление
OnePlus 11

wer_aac
Мнения: 1042
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от wer_aac » 13 апр 2020, 13:11

Дали искаме или не това 5Г ще го въведат. После и 6Г и т.н. Но кой каквото ще да си говори малко или много в дългосрочен план тези лъчения ще вредят на хората. Да, няма да умират веднага хората и гълъбите, но така ще им влияе на имунни системи и организъм като цяло, че ще се разболяват много по-лесно. Всички са наясно с това, но развитието не може да се спре. Ако ефекта беше след 10г да умреш или нещо подобно нямаше да го пускат. Но след като е разтеглен във времето и ти си жив... на кой му пука важни са печалбите.

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от radko89 » 13 апр 2020, 13:32

wer_aac написа:
13 апр 2020, 13:11
Дали искаме или не това 5Г ще го въведат. После и 6Г и т.н. Но кой каквото ще да си говори малко или много в дългосрочен план тези лъчения ще вредят на хората. Да, няма да умират веднага хората и гълъбите, но така ще им влияе на имунни системи и организъм като цяло, че ще се разболяват много по-лесно. Всички са наясно с това, но развитието не може да се спре. Ако ефекта беше след 10г да умреш или нещо подобно нямаше да го пускат. Но след като е разтеглен във времето и ти си жив... на кой му пука важни са печалбите.
Дали искаме или не - 5G наистина ще се въведе - вярно е, след това и 6G - вярно е.
Интересното в случая ми е - как реши, че дали в краткосрочен, дали в дългосрочен план тези лъчения влияят на хората? От къде изходи и с каква информация, че да стигнеш до този извод? Как реши, че ще им влияят тези лъчения на имунната система точно? Защо не на ендокринната примерно? И защо реши, че всички са наясно с това?

C20NEE написа:
13 апр 2020, 12:50
Аз съм млад човек- 24 годишен, и съм ПРОТИВ 5G- то. Защо ни е? Нима скоростта сега не е достатъчно добра? Защо продължавате да искате и още и още и още. Повече минути/мб-ти, по- бързи интернет, повече това, повече онова. Технологията не е доказана, има много негативни коментари и то на водещи учени и институти. Отделно, мобилните оператори ще си вдигнат пак цените, щото видиш ли, въвели 5G, също както с 4G. Ми аре нема нужда, и без това плановете им сега са неадекватни, тогава хептем ще ни бръснат през петите. До сега никога не съм гласувал, ама никога- има ли референдум за 5G- ИЗЛИЗАМ! ПРОТИВ!
Защо говориш толкова тесногръдо? Да, днес ти стига 4G-то, но утре от къде знаеш, че ще ти стига?
По тази логика защо въобще са правили мобилен интернет? Прди 1960 година въобще не е бил нужен никакъв мобилен интернет. Същият въпрос важи за всяко едно поколение след това - 2G, 3G, 4G - защо са ни били?
Никой не говори за повече минути или повече мегабайти..
И технологията не се е доказала, но би ли ми обяснил как точно се доказва една технология ако не я внедриш и не дадеш възможност хората да я тестват във всякакви възможни ситуации?
Да, спекула винаги ще има с цените при такива ситуации, но това е неизбежно.

C20NEE написа:
13 апр 2020, 13:18
Пука ми, че опитат ли да го въведат в България, едно, че ще има референдум, и две, че ще се чупят клетки яко :D Кой примерно ще им даде да поставят антените си в квартала, в който живея, ако всички са ПРОТИВ? Доколкото разбрах антените трябва да са на високо място, на всеки 150м. (на върхът на някой блок). Е на моят блок няма да са, нито на комшията. Разбира се, че вредят, и разбира се, че се отрича. Никой не го е*е за човешкото здраве, пари да валят. Подобна логика на алчните и ненаядени мобилни оператори! Няма да го бъде, обещавам : )
Не мисля, че ще се чупят клетки - това е вандализъм и ще има потърпевши от тази работа.
Силни сме на приказки, опре ли ножа до кокала - друго ще е, спокойно.
Относно къде ще слагат антените - не го мисли, както има такива като теб, които не искат - така има и хора на обратния полюс, които искат и още толкова, които пък са безразлични, така че - ще има къде да се сложат. И щеш не щеш ще бъдеш "облъчван" :D
А референдум не мисля, че въобще ще има, но само времето ще покаже.
"Разбира се, че вредят"? - аре бе, ти колко време отдели да правиш изследвания на електромагнитни и радио лъчения, че да го изкажеш толкова сигурно това твърдение? Къде са ти фактите зад него?
Не знам какво обещаваш, но това поведение на алчните и ненаядени мобилни оператори винаги е било такова и никога няма да се промени защото това са фирми, съществуващи с една цел - да изкарват пари на собствениците си! Това, което ги контролира и регулира е закона, така че не виждам никаква плътност и стойност в това твое обещание - просто раздумка в един форум.

И ако не стана ясно от поста ми - аз съм твърдо ЗА 5G и ако ми бъде даден избор - моята къща ще е първата, която ще предоставя за инсталация на 5G антена на покрива :P

wer_aac
Мнения: 1042
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от wer_aac » 13 апр 2020, 14:01

radko89

Дали ще е на имунната или друга система в организма няма значение. Истината, е че има вреда за хората, но никой не може да спре човешкото развитие. Не знам за какво се правите на интересни. Да вредата не е голяма, но я има. Има я и от обикновените рутери, микровълновите и т.н но не можем без тях нали.. Никой не е против човешката еволюция и развитие, просто споменаваме, че има вредни неща от технологията това е.
Знаеш ли, че изгореният бензин, нафта от автомобилите също е вреден, както за нас така и за околната среда. Е въпреки това, транспорта е ключов за човешкото развитие. Знаем, че има лош ефект от това, но какво да направим...
Същото е и с 5G има вреден ефект, но какво от това. Ще го въведат и това е. Но това не означава, че е безвредно. Това трябва да се знае, развитието изисква жертви. А ти като искаш си сложи една антена на главата и се затвори в един гараж и пусни автомобила нищо няма да ти стане всичко е безвредно.

strikercho
Мнения: 460
Регистриран: 22 дек 2013, 23:30

Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от strikercho » 13 апр 2020, 14:05

Какъв е смисълът от 5Г? Още от 3.5Г нататък 99% от потребителите нямат нужда от по-висока скорост, а единствено от по-добро покритие, вкл. и аз, макар, че покритието в България е чудесно, особено като сменят Ху-я-мивейските антени с Ериксон и Нокиа. За да кажеш, че 5Г не е вредно трябват дългогодишни изследвания и тестове, къде са? Дори в момента в нашата сграда имаме подписка за премахване на антена от покрива. И е ФАКТ, че като застанеш на по-малко от 10м от нея главата започва да те боли адски. Това означава, че нито 3, 4Г са безопасни, камо ли нещо съвсем неизпитано. Така, че айде холан. Никой не е приритал за 5Г. Да минат години тестове, тогава евентуално ще помислим. Иначе палене и рушене ще продължава.

Потребителски аватар
chilko
Мнения: 6861
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от chilko » 13 апр 2020, 14:13

Нека сме наясно - всички конспирации около 5G са пълни глупости. И то опасни глупости, заради саботажите, до които водят.

Отговори