Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Dubspace » 14 апр 2020, 08:06

C20NEE написа:
13 апр 2020, 22:36
Аре по-сериозно, скоростта сега е достатъчна и на бизнеса, и на частният потребител. Всичко повече е глезотия и прищявка, щото да "се развиваме"
Ето тука счупи тъпометъра. НЕ Е ДОСТАТЪЧЕН за бизнеса. 5G ще даде висок капацитет и ниска латентност. Разбра ли, ВИСОК КАПАЦИТЕТ И НИСКА ЛАТЕНТНОСТ. Да не мислиш, че бизнесът ще кара още 10-20 години на 30 Mbps? Това е все едно да запазя dial-up, или да съм на DSL. Това за големи фирми е прекалено малко. А и все пак навлизаме в т. нар. "Гигабитна революция". 5G ще е алтернатива на кабелния интернет (особено на места, където на операторите ги мързи да прекарват оптика). Иначе, с това на което вярваш, може да се каже, че си поредната овца, която вярва на такива безумни глупости. Така че ограмоти си ограничения мозък, и после кажи дали е вредно, или не.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Боби13 » 14 апр 2020, 10:35

Ще го бъде, независимо от твоето хлапашко и наивно поведение :) И ти си в стадото на заблудените овце ! Новите услуги в началото на скъпи, но след това пазара ги регулира ! Знаеш ли колко струваха dvd и сd плеърите, когато си ходил прав под масата ? 50-100 пъти спрямо сегашните ! Прогресът не може да бъде спрян от назадничави хора като теб ! И това наистина е хубаво ! И стига с измисленото влияние върху човешкото здраве ! Как само се филмирате и това се търси от разпространителите на жълтите ,,псевдонаучни" новини ! Спри си WiFi, че май вече ти е повредил мозъка :) :) :) :) :)

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Dubspace » 14 апр 2020, 10:38

C20NEE написа:
14 апр 2020, 10:23
Ми ще ти стане достатъчен, няма заради някакви ахмаци да си прецаквам здравето, Своето и на семействотo. През **я ми е, в каква революция сме, гигабитна, мигабитна и т.н. Пак питах, ако се въведе 5G мобилните оператори ще си вдигнат ли цените? - ДА!!! Пак ще ни бръснат през петите, пак хрантутниците!! Върни на 3-та страница и виж един от последните коментари, там има и клип и хората почнаха да печелят дела. Не си мисли, че 5G ще се прокара как да е в България, нямай и надежда : )
Ти май за друго освен за мрънкане и вярване в глупости, не ставаш. Не ми казвай в какво да имам надежда, щото не ми се слушат още лайна. Ти вече показа какво си. Ти си голям и ограничен тъпак. Нищо друго не мога да кажа. Аман.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

PanasonicMobile
Мнения: 445
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от PanasonicMobile » 14 апр 2020, 11:25

Не мога да повярвам какво се пише тук във форум за технологии. Нека всеки против 5G да си хвърли телефона и компютъра, спре Интернета и така да освободи и себе си и околните от опасността от новите технологии. Тия неща за облъчването и радиация от антени ги слушаме повече от 20г. Затова махайте техниката и операторите да фалират.
Ама не можете нали? И ако бяхте поне малко технически грамотни щяхте да знаете защо всяка една мрежа и технология има нужда от развитие. 4G може и да има капацитет тук, но масово в гъсто населени райони е на ръба. Дори на летище София скоростта е няколко мбита при повече струпани хора.
Явно някой хора не помнят какво беше HSPA 2мбита. YouTube 4k hdr, Netflix, Spotify и всички съвременни онлайн услуги и инструментите не са се появили в ерата на 2G и dial up, защото нямаше капацитет.
А как беше с gprs 84 kbit? А преди gprs, wap сайтовете дето набираш номер 1000 и ти сваляше кожата. Сайтовете бяха прост html текст, а как се зареждаха снимки с dial up? А клиповете помните ли каква резолюция бяха и как се споделяха? Развитието на мрежите развива и останалите услуги. Няма как нещата да седят на едно място само защото сегашното е достатъчно.
И пак, който е против нека хвърли всички технологии. Ама удобно не бихте могли, нали?

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от board » 14 апр 2020, 11:30

Добре де някой от противниците на въвеждането на 5G у нас, може ли да ми обясни защо то е по-вредно от 4G?
4G, 3G и 2G ползвате ли? И колкото по-малко е G-то, толкова по-безопасно ли е? А wi-fi ползвате ли? Имате ли рутер вкъщи? А той не излъчва ли по същия начин на 2,4Ghz и 5Ghz и не ви ли трови, при това само на няколко метра от вас, а не някъде навън? А комшията отгоре и отдолу имат ли wi-fi рутери... а така не се ли получава една страшно гъста мрежа от излъчващи антени покрай вас?

Или само 5G е лошо другото не?

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Боби13 » 14 апр 2020, 11:37

Нарича се масова психоза от фалшиви новини !

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Dubspace » 14 апр 2020, 11:44

Аз съм за кампания между трите оператора, Министерствата на здравеопазването и информационните технологии, КРС и ГДБОП за превенция от такива новини (+глоби, защото това си е чисто престъпление). Иначе ако се започне запалване и унищожаване на телекомуникационно оборудване, най-добре ще е да се заграждат секторните антени и шкафовете с обезопасителни огради, и слагане на видеонаблюдение, за да се хващат по-лесно извършителите.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Rumm
Мнения: 433
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Rumm » 14 апр 2020, 11:49

board написа:
14 апр 2020, 11:30
Добре де някой от противниците на въвеждането на 5G у нас, може ли да ми обясни защо то е по-вредно от 4G?
4G, 3G и 2G ползвате ли? И колкото по-малко е G-то, толкова по-безопасно ли е? А wi-fi ползвате ли? Имате ли рутер вкъщи? А той не излъчва ли по същия начин на 2,4Ghz и 5Ghz и не ви ли трови, при това само на няколко метра от вас, а не някъде навън? А комшията отгоре и отдолу имат ли wi-fi рутери... а така не се ли получава една страшно гъста мрежа от излъчващи антени покрай вас?

Или само 5G е лошо другото не?
Защото освен честотния обхва 700-6000MHz (който не е опасен), се предвижда и ползването на честоти от милиметровия обхват (24-50GHz), които отдавна са доказани вредни за организмите. Иначе съм категорично за 5G, но само, пак повтарям само в охвата 700-6000MHz ! :!:

mishobehar
Мнения: 1525
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от mishobehar » 14 апр 2020, 12:30

Ако обичате малко ред тук в групата. Аз лично за мен го намирам за унизително да споря с тролове. Тези хора от това живеят, да им обръщаме внимание. Ако ги подминаваме, целият им свят ще загуби смисъла си.

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Dubspace » 14 апр 2020, 12:34

mishobehar написа:
14 апр 2020, 12:30
Ако обичате малко ред тук в групата. Аз лично за мен го намирам за унизително да споря с тролове. Тези хора от това живеят, да им обръщаме внимание. Ако ги подминаваме, целият им свят ще загуби смисъла си.
Благодаря, макар и да бях на ръба да нападам един, заради неговите детински мнения. Проста държава, прост народ.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Отговори