Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от radko89 » 13 апр 2020, 15:33

Ванката написа:
13 апр 2020, 14:58
Може и да е фейк не знам, но под новината има линк към чужд сайт. Чилко е прав, че се насажда излишна психоза.
Открих всичко цитирано - голям смях!
Това е първоизточникът на thebulgariantimes:
- https://www.activistpost.com/2019/10/da ... ation.html
Българската статия е директен превод.

Статията се позовава на ето този сайт:
- http://www.5gappeal.eu/about/
Този сайт е една подписка на доктори (научни и медицински), които влизат и ако имат против 5G се разписват. И така - разписана е вече от 322 учени. Не че тези учени са правили изследвания и тестове - те просто се подписват, че са против.

Въпреки това в сайта има един куп допълнителни материали - разгледах ги отгоре отгоре, някои прочетох, които изглеждаха по-надеждни или с повече шанс да покажат нещо стойностно по въпроса.

Основното позоваване е, че WHO (world health organization) са сложили RF вълните като възможни канцерогени от група 2б. Да, ама обърнете в тази група какво попада още - киселите краставчики :lol: Не се шегувам! Погледнете.
Тази група описва какво може да бъде канцерогенно, а не неговият риск за хората. Това означава, че може да са канцерогенни, но рискът е малък към нищожен. И точно тези неща се използват от конспиративните акъли да ги политизират и да ги влагат в изявления използвайки пълни крайности.

Има 2 отговора от европейската комисия към искания на тази група 5G appeal да се спре разработването на 5G - ето тук са:
отговор 1: http://www.5gappeal.eu/wp-content/uploa ... ciunas.pdf
отговор 2: http://www.5gappeal.eu/wp-content/uploa ... y_ryan.pdf

можете сами да се сетите какви са отговорите :lol:

Като цяло се използват само откъси от проведени експерименти като аргументи срещу 5G - примерно в един от тях се взима доста голяма извадка от плъхове, които биват облъчвани.
Изводите са, че се се увеличили случаите на рак в облъчваните. Това, което се премълчава от конспираторите е какво пише след това изявление (не се гледа целият извод) - увеличението е толкова малко, че не може да се каже дали е от облъчването или е просто от вероятността мишките да са били генетично предразположени. Също така тези резултати са се проявили само при мъжките мишки, което допълнително показва, че причината не е облъчването.

Начинът по който се интерпретират и разпространяват резултати от подобни експрерименти или изявления на учени много ми напомня на едно интервю, което давах по btv - това, което имах предвид и казах така беше изкривено, като повечето беше изтрито за да могат да напаснат казаното от мен към сценария и идеята, която искаха да втълпят в хората...

Пак да кажа - всеки са решава за себе си в какво да вярва, но начинът, по който се взимат решения в днешно време ме притеснява - информация има всякаква - изкривена, фалшива и точна и вярна. Лошото е, че който не е запознат с материята е по-добре да не взима страна докато не се запознае с нея. Иначе се умножава разпространението на така или иначе многото невярна информация (в повечето случаи).

Днес реших да направя един експеримент - жена ми не е много запозната (технологично с материята) и не сме обсъждали въпросът.
Попитах я ако се налага да гласува в референдум какво би гласувала - за или против? Тя каза, че няма достатъчно информация за да ми отговори и в следващите няколко дни ще се опита по стандартните начини (познати и интернет) да се сдобие с нужната информация и след това ще ми даде отговор. Много ми е интересно какъв ще е резултатът от това упражнение.
По този начин ще мога да получа още по-достоверна информация какво въздейства на не толкова техническо лице като информация и какво успяво да се запечата в съзнанието и като по този начин ще разбера по-добре механизмът на колективното мислене и референдумите :D

Дано има ефект.
wer_aac написа:
13 апр 2020, 14:01
radko89


Дали ще е на имунната или друга система в организма няма значение. Истината, е че има вреда за хората, но никой не може да спре човешкото развитие. Не знам за какво се правите на интересни. Да вредата не е голяма, но я има. Има я и от обикновените рутери, микровълновите и т.н но не можем без тях нали.. Никой не е против човешката еволюция и развитие, просто споменаваме, че има вредни неща от технологията това е.
Знаеш ли, че изгореният бензин, нафта от автомобилите също е вреден, както за нас така и за околната среда. Е въпреки това, транспорта е ключов за човешкото развитие. Знаем, че има лош ефект от това, но какво да направим...
Същото е и с 5G има вреден ефект, но какво от това. Ще го въведат и това е. Но това не означава, че е безвредно. Това трябва да се знае, развитието изисква жертви. А ти като искаш си сложи една антена на главата и се затвори в един гараж и пусни автомобила нищо няма да ти стане всичко е безвредно.
Не се опитвам да се правя на интересен колега. Просто винаги съм бил против твърденето на нещо, за което няма доказателство за истинноста му. В случая за 5G - няма доказателство, че са вредни, както няма доказателства за което и друго лъчение с изключение на йонизиращите лъчения!
За колите никой не говори - там си има достатъчно изследвания, които доказват вредите. Проблемът е, че има също толкова изследвания за радио вълните и нито едно не доказва вреда! Не доказва безвредие, но ние търсим риск от вреда и такъв няма!

AVKansazov
Мнения: 4101
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от AVKansazov » 13 апр 2020, 18:02

Далечното бъдеще - учени от Луната предприемат експедиция до Земята и откриват останките на отдавна изчезнала цивилизация.В руините откриват надпис "Пазете се от 105 G" :shock:
Honor 50 13.0 + Samsung Galaxy Tab S7 13.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от board » 13 апр 2020, 18:31

Хора осъзнайте се, облъчват ни яко и трябва да вземем мерки. Предлагам ви ние да се съберем и да съборим телевизионната кула в София, с която още от деца ни облъчват. Аз по принцип трябваше да стана по-висок, красив и умен, но заради пустото облъчване от кулата .... :lol:

mishobehar
Мнения: 1525
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от mishobehar » 13 апр 2020, 18:53

Интересен анализ за дезинформацията са направили от New York Times. Препоръчвам ви да го изгледате, много е интересен. Ще намерите много прилики със сегашната ситуация.
https://www.youtube.com/watch?v=tR_6dibpDfo

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от board » 13 апр 2020, 19:25

radko89 написа:
13 апр 2020, 14:33
Лъчението на 5G e в територията на микровълните (microwave radiation).
- Някой ще каже ....
Всъщност едвали ли някой ще каже нещо подобно, защото масово хората от анти 5G общноста, нямат елементарно понятие от телекомуникация.

До колкото ми е известо, всички тестове и планове за 5G на родните оператори, са в диапазона на 3,5GHz и 700Mhz... тоест горе долу там където и сега излъчват мобилните мрежи и безжичното оборудване. Това че ще се ползват различно протоколи и кодиране, няма как да ги направят по-вредни.

Вече когато говорим за 5G мрежите в милиметровия обхват над 24Ghz, може би има лек повод за замисляне. Едва ли са по-вредни, но понеже не са ползвани масово, няма лошо да се направят допълнителни изследвания.

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от radko89 » 13 апр 2020, 22:03

Много правилно, просто исках да дам за пример най-крайния вариант.
Гледам, че не отговаря опозицията, чудя се защо.
Напоследък забелязвам, че са се навъдили такива хорица, които каквото и да им кажеш или покажеш те си пеят това, което си знаят.
Не ги разбирам такива хорица, защото това очевидно показва, че правят нещо просто за да са опозиция.
Не се води конструктивен спор/дискусия. Каквото и доказателство да им се покаже се взима за чиста проба измама и старата песен на нов глас..

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от board » 13 апр 2020, 22:50

C20NEE написа:
13 апр 2020, 22:36
Взимам тези ваши глупости не просто за измама, а за абсолютна измама!
Ти му говориш, а оно рупа ли рупа…

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5795
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Вито » 13 апр 2020, 22:51

Преди малко гледах епизод на Приятели. Един от героите беше купил нов лаптоп с цели 12МБ рам и 512МБ хард. Със сигурност тогава е било най най и им е стигало и по-хубаво не им е трябвало...

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от Боби13 » 13 апр 2020, 23:09

Защо 5G ? Защото 4G издиша ! И не е само скоростта, но какво да се прави .... 24-годишните знаят много, но нямат необходимия житейски опит ! И си изключи WiFi 5 ( по старому ас ), че е много опасен, дори е на по-голяма честота от 5G :) :) :) :) :) :) :)

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Протестиращи срещу 5G повредиха мобилни антени и в Нидерландия

Мнение от radko89 » 13 апр 2020, 23:56

Колега diyancho,

Изгледах клиповете, прочетох какво си написал.
Малко размисли по адрес на възрастния господин, който дори не може да каже “мобилен” правилно:

1. От къде ги взе тези 2.6 до 28 гигахерца?
2. Това, което споменава, че радио вълните са потенциален канцероген според класификацията на световната здравна организация вече го коментирах. В този списък попадат и киселите краставици, но като гледам не сте се юрнали да протестирате срещу тях.. този списък говори за потенциални, а не за рискови фактори! Има огромна разлика.
3. Споменава изследването с плъховете, което също вече коментирах - човекът твърди, че няма да говори без данни, защото не бил почитател на конспиративните теории. Доста иронично - доста удобно е изпуснал заключението от тези тестове - плъховете изложени на лъчение развиват повече тумори. Но не достатъчно повече за да може да се каже, че причината е лъчението и резултатът спада към тези, които може да са случайност. Също така - женските плъхове не са афектирани въобще.. какво ни говори това?
4. Това, че нещо е писано от учен не доказва нищо, както този господин твърди. За да доказва едно проучване нещо то трябва да бъде утвърдено в научната общност, като си има обособен за тази цел форум, в който се утвърждават проучвания. Това се нарича “научен метод”!
5. Господинът твърди, че е проведено 10 годишно проучване за 25 милиона долара, както и хиляди други, които са достъпни в интернет, но въпреки това продължава да казва, че трябва да се проведат повече проучвания за да се установят ефектите на радио вълните. Не мислите ли, че ако имаше толкова проучвания, с резултати показващи това, което твърдите, че 5G щеше да е отписано отдавна?!?
6. Дава ми примери с Мария Кюри - за случай, в който не сме знаели 1% от нешата, които се знаят и са открити сега - пълна смешка...
7. Има радио вълни от 50 години насам, ама разбираш ли, ние теоърва ще откриваме какви са вредите..
8. Децата на тези, които печелили от мобилни телефони не били пипиали последните?!? Уот?!? Ти с тах ли живеш, че го твърдиш това?!?
9. Тоя пич набързо заклейми всички, които си изкарват парите с телекомуникации, че са болни мозъци..
Ай сиктир с тоя независим, противоконспирационен гении..

Относно следващите въпроси и твърдения:
- Бих ли приел нетестванл лекарство? - Не!
- Защо тогава бих приел 5G? - защото не е нетестванл лекарство. Както вече казах - ползваме радио телекомуникации от 50 години, имам безброй изслвдвания и нито едно не е показало вреда! Това, че можело и да навреди - врели некипели. Ми дай да не ядем, че можем да се натровим...
- 5G, както и която и да е друга телекомуникационна мрежа не е нито мощна, нито насочена! Някой би ли ми обяснил кое и е мощното? А как пък реши, че е насочена? да не би да си сочиш телефона към антената за да говориш??
- Човешката кога, както всеки друг обект абсорбира част от електромагнитните вълни, факт. И? А човешката ти кожа не абсорбира ли енергията от слънцето? Да не би да си прегорял? Или може и да си, като гледам на какво небивалици вярваш..

И накрая пак да попитам:
Освен да четете небивалици и да попивате всяко едно нещо като чиста проба истина някой ще се опита ли да ми обясни по какъв механизъм (малко по-научно ако може) дори теоретично 5G или което и да е друго нейонизиращо лъчение би могло да въздейства негативно, както на хората, така и на животните?
Аз в предишен пост обясних защо не мога да приема която и да било от тези небивалици с точна, ясна и емпирична информация.
Някой от противниците ще може ли поне един научно обоснован аргумент да даде в подкрепа на теорията си или ще продължавате да поствате историите на хора, които не могат да приемат чужди успехи и го избиват на простотия?

Отговори