Проблем със зареждането засяга някои устройства от серията Samsung Galaxy S20

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Проблем със зареждането засяга някои устройства от серията Samsung Galaxy S20

Мнение от Боби13 » 05 юли 2020, 12:01

Ксенонова светкавица няма да има !

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Проблем със зареждането засяга някои устройства от серията Samsung Galaxy S20

Мнение от Spikul » 05 юли 2020, 12:14

Боби13 написа:
05 юли 2020, 12:01
Ксенонова светкавица няма да има !
За жалост си прав и нямам логично обяснение в това.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 05 юли 2020, 12:15

Бях чел преди време обяснение за липсата ѝ , но... съм го забравил вече :)

Spikul

Мнение от Spikul » 05 юли 2020, 12:33

Боби13 написа:
05 юли 2020, 12:15
Бях чел преди време обяснение за липсата ѝ , но... съм го забравил вече :)
Явно ще е било поредната маркетингова лъжа :lol:
Гледам, че при фотоапаратите си стоят ксеноновите светкавици :mrgreen:
Даже скоро бях чел, че ксеноновата светкавица е много по-безопасна за зрението от тези LED измишльотини.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 05 юли 2020, 15:23

Колко дебел е един фотоапарат и колко един телефон. Спомнете си и колко дебели баха телефони с ксенон. Но като гледам тея дебели плочки вече в S20 мисля, че ще се намери място и за един ксенон, авно има по важни чаркове.
В интерес на истина и лед светкавицата ми върши работа, и като се замисля с тва ниско f и нощните режими, мноооого отдавна не ми се е налагало да ползвам светкавица. Повече я ползвам за фенерче.
Иначе, да, ползвай си телефона с кеф и щом няма проблеми не виждам какво има да задълбаваш. В крайна сметка тва е техника и софтуер, всичко може да издъхне. За това си има гаранция.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Spikul

Мнение от Spikul » 05 юли 2020, 15:35

Вито написа:
05 юли 2020, 15:23
Колко дебел е един фотоапарат и колко един телефон. Спомнете си и колко дебели баха телефони с ксенон. Но като гледам тея дебели плочки вече в S20 мисля, че ще се намери място и за един ксенон, авно има по важни чаркове.
В интерес на истина и лед светкавицата ми върши работа, и като се замисля с тва ниско f и нощните режими, мноооого отдавна не ми се е налагало да ползвам светкавица. Повече я ползвам за фенерче.
Иначе, да, ползвай си телефона с кеф и щом няма проблеми не виждам какво има да задълбаваш. В крайна сметка тва е техника и софтуер, всичко може да издъхне. За това си има гаранция.
Е колко пък беше дебела Lumia 1020 с ксенон и колко е сега Ултрата?
Просто се инатят и това е, както с наблъскването на всевъзможни излишни камери, вместо една голяма и читава.
А както казах задълбавам, защото ненавиждам лъжата и тиражирането и.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 06 юли 2020, 11:15

Вито написа:
05 юли 2020, 15:23
Няма ксенон по същата причина, по която изоставиха 3.5 мм. жака и фронталните стерео говорители, както и потенциално - изключването на зарядното от пакета при следващия iPhone и не само. Разходи за производство и чисти стремежи за печалби. Нищо друго.

Старият ми телефон, излязъл 2016, имаше 2560 х 1440 дисплей, който беше удоволствие да гледаш на хедсета ми за виртуална реалност. Колко е средното сега - 1080+? Лумиа 1020, Нокиа 808 Пюървю, HTC-тата - примерите са много. В момента получаваме дисплей като миналата година, батерия като миналата година, същия сензор за камерата като миналата година със софтуерни актуализации или леко усъвременен стар (или повече сензори със съмнителен краен резултат) и това е. За повече пари. Нито повече памет и RAM, нито някаква иновация, освен по-новия процесор, който така или иначе е с до 20% разлика във всяко отношение от предишното поколение. До 20%. А зуум-ът, сам по себе си, не заменя отменените екстри. А за вас?

Ксеноновите светкавици бяха скъпи, но качествени и дълготрайни. LED-овете са там за свидетел само (сравнение на снимки в нощен клуб с LED и ксенон?). Малко по малко виждаме всичко, заради което един смартфон беше нещо уникално, да си заминава. Пазете си Лумиите и PureView-тата - батериите не са скъпи. А следващата Ultra - с 18 сензора, по-малка батерия, без 3.5 мм. жак, без говорители (екрана ще вибрира), без зарядно и жак за зареждане (безжично, но зарядното се продава отделно), без слушалки, без бутони (твърде скъпи за производство) - софтуерните са без пари, с Exynos отново (че Qualcomm твърде скъпи) - за 4200. Който не му се дават толкова - S30 за 2700.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 06 юли 2020, 12:17

Имам много причини, поради които LED светкавиците се наложиха за сметка на ксеноновите такива.
Някои са:
1. По-малък размер, откривайки повече място за други компоненти, функции, характеристика;
2. Цена за изработка - ксеноновите светкавици имат нужда от високи напрежение, трансформатори от DC Към AC, степ-ъп и т.н, ксенонова туба и т.н.;
3. LED светкавицата е в пъти по-енергиино ефективна в съотношение с количество светлина;
4. Xenon не може да се използва за видео или фенерче - налага се и едната и другата да се слагат;

Като цяло не мога да кажа, че ксеноновата светкавица има много плюсове и страхотни качества, но просто както всичко в живота въпросът е до баланс - просто LED светкавицата има повече предимства отколкото недостатъци.
Проблемът е, че тези предимства не са за потребителя а за производителя. Вярно е, ние ползваме, но друг го произвежда и се налага да се правят и компромиси.

За другите неща описани от MEnergy няма какво да ги коментираме - същата работа като започна промяната на пазара от телефони с копчета към телефони с цял дисплей на предния панел - хората си казаха, че това не е ок, но бързо се промени мнението на всички. Въпреки, че получаваш по-малко копчета примерно..
Винаги ще е така - свикваш с новите тенденции, в крайна сметка функциите, които се заменят с по-прост или различен дизайн в повечето случаи не компроментират какво получваш, просто е реализирано по различен начин (изключая конкретния въпрос за ксенонова светкавица).
Конкретно по написаното - рамта се увеличава всяка година, дисплеите са с достатъчна резолюция щом е над 400ппи, 3.5мм жака вече масово е заменен с безжична технология, същото важи и за зареждането - вече виждаме и бързи безжични зарядни.
Не разбирам какъв е проблемът с промяната на посока на развитие.
Хората харесват различни неща, пазарът се води от това какво е нужно на масата, не на малцината.
И преди съм го казвал - масата ползва телефона за фейсбук, инстаграм, една бърза снимка и зелена/червена слушалка.
Да, като фен на техниката и технологиите и на мен ми се искат някои неща и все още излизат лимитирани телефони кеф ти за игра, кеф ти за фотография - просто не се радват на толкова успех защото се купуват от шепа от хора. Туй то.

Spikul

Мнение от Spikul » 06 юли 2020, 13:00

radko89 написа:
06 юли 2020, 12:17
Имам много причини, поради които LED светкавиците се наложиха за сметка на ксеноновите такива.
Някои са:
1. По-малък размер, откривайки повече място за други компоненти, функции, характеристика;
2. Цена за изработка - ксеноновите светкавици имат нужда от високи напрежение, трансформатори от DC Към AC, степ-ъп и т.н, ксенонова туба и т.н.;
3. LED светкавицата е в пъти по-енергиино ефективна в съотношение с количество светлина;
4. Xenon не може да се използва за видео или фенерче - налага се и едната и другата да се слагат;

Като цяло не мога да кажа, че ксеноновата светкавица има много плюсове и страхотни качества, но просто както всичко в живота въпросът е до баланс - просто LED светкавицата има повече предимства отколкото недостатъци.
Проблемът е, че тези предимства не са за потребителя а за производителя. Вярно е, ние ползваме, но друг го произвежда и се налага да се правят и компромиси.

За другите неща описани от MEnergy няма какво да ги коментираме - същата работа като започна промяната на пазара от телефони с копчета към телефони с цял дисплей на предния панел - хората си казаха, че това не е ок, но бързо се промени мнението на всички. Въпреки, че получаваш по-малко копчета примерно..
Винаги ще е така - свикваш с новите тенденции, в крайна сметка функциите, които се заменят с по-прост или различен дизайн в повечето случаи не компроментират какво получваш, просто е реализирано по различен начин (изключая конкретния въпрос за ксенонова светкавица).
Конкретно по написаното - рамта се увеличава всяка година, дисплеите са с достатъчна резолюция щом е над 400ппи, 3.5мм жака вече масово е заменен с безжична технология, същото важи и за зареждането - вече виждаме и бързи безжични зарядни.
Не разбирам какъв е проблемът с промяната на посока на развитие.
Хората харесват различни неща, пазарът се води от това какво е нужно на масата, не на малцината.
И преди съм го казвал - масата ползва телефона за фейсбук, инстаграм, една бърза снимка и зелена/червена слушалка.
Да, като фен на техниката и технологиите и на мен ми се искат някои неща и все още излизат лимитирани телефони кеф ти за игра, кеф ти за фотография - просто не се радват на толкова успех защото се купуват от шепа от хора. Туй то.
Конкретно за ксеноновата светкавица не си прав.
Ясно е, че по-енергоемка, по-скъпа и по-голяма, но е по-добра и безопасна за здравето.
Пак се замисли защо в никой фотоапарат не са я заменили с диоди.
Ето и една статия от миналата година:
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/ ... ta-2184331
Няма логично обяснение защо я премахнаха от смартфоните, освен печелбарство.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 06 юли 2020, 13:08

От гледна точка на производителя си прав, от гледна точка на качеството на ксеноновата светкавица - не мисля, че можеш да сравняваш Порше с Лада. Причината за налагането на LED-светкавиците е само ценова и в тази връзка - от икономии от мащаба. Цените на LED-овете падат и в момента, интегрирането им в корпуса е също без разходи, а масите, както и сам отбелязваш, купуват каквото им предложат, така че какво да губят? Защо даже и ниския клас фотоапарати не ползват LED-светкавици? Няма нужда да отговаряш, питам риторично.

От друга страна, не знам, дали следиш пазара на умни устройства по принцип. Примерно - портативни и HD плеъри. В миналото имаше доста сериозен пазар, после този пазар стана нишов и много производители започнаха да надуват цените неимоверно и го съсипаха още повече. В момента, даже и high end купувачите купуват едно единствено устройство за всичките им нужди. Една камера не е достатъчна. Плеърът не е достатъчен сам по себе си също. Да, можеш да си купиш DSLR за 3000 лв. и отделен HD плеър за 1500 лв., но не е икономически изгодно. Затова почти всеки се хвърля на най-доброто за парите си и това най-често е смартфона.

Използваш го едновременно за офис приложения, календар, емейли, комуникация от всякакъв тип, но и за забавления - слушане на музика, филми, игри, стрийминг. Тези с Фейсбука, Инстаграм и зелената/червената слушалка са в ниския и средния клас. В горния клас и то на тези цени, купувачите искат всичко в едно. Жакът "бил заменен с безжична технология"? Ти сериозно ли? Спестяват си разходи за производство, карайки те да си купиш отделно bluetooth слушалки? Не слагат в пакета слушалки, а ги продават отделно? Не включват зарядно, за да помогнели с електронния боклук в пледората от стандарти и накрайници при различните марки и модели?

Аз flac-овете си, как да ги слушам през bluetooth, като и HD-настройките не позволяват и на 30% от качеството през кабел. Как и един от high end плеърите по над 1000 лв. най-евтините не включи "безжичната технология", ами всички до един предлагат като задължителна екстра или 3.5 мм. жак или по-големия му събрат? И кой казва, че 3.5 мм. жак си заминавал, ти? Само, защото Samsung и Apple ще спестят 5 долара на устройство, ако го изрежат, убеждавайки те, че бил остатък от миналото? Чудно как в нито една сфера това не се е случило. Даже горките бедни DJ-и в горещите, тесни клубове и след масата кабели още използват 3.5 мм. слушалки, а не блуутут, wi-fi или не знам си какви Кардашиян изгъзици. Явно има защо. И, повярвай ми, това няма да се промени, нито заради Apple и Samsung, нито заради други масови производители от днес за утре. Тя и Nokia беше велик производител, ама нищо Нокинианско не остана от нея вече...

RAM-та се увеличава всяка година, но цената й пада също всяка година. Точно в момента, цените й са едни от най-ниските в последните 10 години и ти го казвам, защото ги следя почти всекидневно. Това, че са добавили 2-4GB на двойно по-ниска цена от миналата година не оправдава 1/3 увеличение на общата цена на устройството в сравнение с миналогодишния модел, не мислиш ли?

Премахването на копчетата, както казваш, води до това, че ако нещо се случи софтуерно, имаш /2 по-малко начини за взаимодействие с устройството. И тук не ти говоря за хардуерна клавиатура, която явно имаш предвид, а за физически бутони в устройството, които не можеш да замениш изцяло. И тук отново говорим за рязане на разходи с цел минимални вложения с цел - максимална печалба.

Колкото повече овцете-потребители се съгласяват с непрестанното рязане на доказали се функции, които не се заменят, а просто се режат и купувачите не ги получават в следващия модел, толкова по-малко иновации и още повече - нормални цени - ще виждаме в следващите модели. Или ти не си съгласен с това? Това ли е технологичната революция, да ти орежат зарядното, за да те накарат да си го купиш отделно за 200 долара? Или слушалките?

Отговори