През тази година Huawei трайно ще задмине Apple, смята TrendForce

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: През тази година Huawei трайно ще задмине Apple, смята TrendForce

Мнение от radko89 » 17 яну 2019, 15:49

Нямах предвид, че всеки, който има пари трябва да има последен модел телефон, както и нямах предвид, че обратното важи - нямаш ли последен модел телефон не си платежоспособен.

Това, което имах предвид е, че ако правиш компромис това означава, че ти се ще ама не стигат парите - каква друга причина може да има?
ако не ти се ще (не искаш такъв телефон) и милионер да си - ще купиш нещо по-евтино, но това няма да е компромис а желание..

Компромис има ли - липсва нещо..

tweeg
Регистриран: 09 мар 2006, 10:23

Мнение от tweeg » 17 яну 2019, 16:04

radko89 написа:
17 яну 2019, 07:52
Няма как човек да е хем платежоспособен, хем да е готов на компромис в качеството..
Защо мислиш, че покупката на телефон, който не е "супер", "дупер" не знам какъв си флагман е компромис с качаството?

Платежоспособните хора (изключвам единиците спечелили от търкане на билетчета) обикновено могат да мислят, знаят цената на парите и знаят какво точно търсят в един телефон и вярвай ми това не е какъв му бил бенчмарка, с колко кадъра видео снимал и колко % заемал екрана.

Мога да си купувам по два Xs-а на месец без да ми се отразява на стандарта на живот, но си ползвам Nokia Lumia 930.
Трябват ми телефон, синхронизация на календара и пощата с фирмените, навигация и камера колкото да прави снимки. А има и бонус - радиото :)
Не ми пука за приложения от магазина - такива не исталирам заради сигурността. Не искам никой да ми сканира отпечатъците или да ми разпознава лицето.

Какъв компромис според теб правя?

tweeg
Регистриран: 09 мар 2006, 10:23

Мнение от tweeg » 17 яну 2019, 16:59

radko89 написа:
17 яну 2019, 15:49
Това, което имах предвид е, че ако правиш компромис това означава, че ти се ще ама не стигат парите - каква друга причина може да има?
Парите винаги са краен брой (независимо дали говорим за хиляди, милиони или милиарди), а "мераците" безкраен брой.
Майсторлъкът е да изхарчиш крайния брой пари по възможно най-добрия начин.

Малко бакалски сметки.
Имаш 3 хиляди лева и примерно искаш телефон, телевизор и една екскурзия до Париж.
Ако вземеш телефон за 3 хиляди оставаш без телевизор и екскурзия, ако вземеш "супер"-"дупер" телевизор - край с телефона и Париж.
Ще кажеш - ами не си платежоспособен, трябват ти примерно 10 000, е да де ама ако имаш 10 000 ще ти се появят примерно мераци и за някоя количка на старо, ама не много стара и т.н. Ако пък имаш 1 000 000 ще искаш къща в Бояна и Бентли и не знам още какво и пак няма да стигнат парите.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 17 яну 2019, 23:22

Безсмислени спорове. Ако имаш пари непременно трябва да ги дадеш за нещо ли? Има хора, които не харесват технологиите. Телефона не е показател за нищо. Най-богатия човек, който познавам е с Blackberry Keyone, среден клас смартфон на няколко години. Лично аз харесвам технологиите и си купувам всякакви джаджи. Харесва ми да следя как еволюират технологиите и устройствата. Последно една мацка ми каза : Добре де, ако имаш излишни едни 2000 лева, защо да не си купиш един айфон!

Този довод изчерпва всичко.

Sent from my iPhone using Tapatalk

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 18 яну 2019, 08:51

tweeg написа:
17 яну 2019, 16:04
radko89 написа:
17 яну 2019, 07:52
Няма как човек да е хем платежоспособен, хем да е готов на компромис в качеството..
Защо мислиш, че покупката на телефон, който не е "супер", "дупер" не знам какъв си флагман е компромис с качаството?

Платежоспособните хора (изключвам единиците спечелили от търкане на билетчета) обикновено могат да мислят, знаят цената на парите и знаят какво точно търсят в един телефон и вярвай ми това не е какъв му бил бенчмарка, с колко кадъра видео снимал и колко % заемал екрана.

Мога да си купувам по два Xs-а на месец без да ми се отразява на стандарта на живот, но си ползвам Nokia Lumia 930.
Трябват ми телефон, синхронизация на календара и пощата с фирмените, навигация и камера колкото да прави снимки. А има и бонус - радиото :)
Не ми пука за приложения от магазина - такива не исталирам заради сигурността. Не искам никой да ми сканира отпечатъците или да ми разпознава лицето.

Какъв компромис според теб правя?
Точно това имах предвид колеги - не правиш никакъв компромис - това ти трябва, това ползваш.
Ако обаче ти трябваше или искаше точно определен модел, но нямаш паричките или ти трябват за нещо - ще купиш нещо, което ще е компромис на това, което си поискал - това вече е компромис и те прави неплатежоспособен за конкретното нещо, което имаш наум.

Иначе браво, точно така мисля, че трябва да са всички - да ползват това, което им трябва, а не това, което на "всички" им трябва.

Индивидуализма е на изчезване. Масовото промиване на мозъци е стигнало безпрецедентно ниво.
Най-тъжното е, че има хора, като мен примерно, които го осъзнават, но не правят нищо по върпоса, напротив, оставят се вълната да ги мята по скалистите брегове..

Айде със здраве и с пожелание всеки да може да си позволи това, което му трябва.

Отговори